Sport i rekreacja

Trendy fitness

Trendy fitness

Kamagon ball, taneczna energia i trening funkcjonalny. Fitnessowe trendy na targach w Poznaniu obserwowała Oliwia Zasławska, trenerka personalna.

Targi FIT EXPO w Poznaniu to jedno z największych wydarzeń fitnessowych w ciągu roku. To właśnie na nie zjeżdża cała branża od menedżerów i właścicieli siłowni po trenerów personalnych, instruktorów fitness aż po osoby, które nie wyobrażają sobie życia bez codziennej aktywności fizycznej. Mimo poszukiwania nowych treningów, form i ćwiczeń, to stary dobry fitness nadal góruje.

Fitnessowe formy wciąż ewoluują, jednak wszystko powraca do fitnessu wprowadzonego w latach 80. przez Jane Fondę. Cały czas na topie są ćwiczenia na stepie, zajęcia z dużymi i małymi piłkami, sztangami, gumami, systemem podwieszanym trx, bosu i wiele innych. Ciekawą propozycją jest kamagon ball. To gumowa piłka z dwoma uchwytami wypełniona wodą. W zależności od tego, ile wody wleje się do wnętrza, taki uzyskuje się ciężar piłki. Kamagon angażuje do pracy wszystkie grupy mięśni naraz i buduje je równocześnie. Dzięki temu można z niego korzystać w każdej dyscyplinie sportowej, jaki i w fitnessie. Modne są także wszelkiego rodzaju zajęcia taneczne oraz trening funkcjonalny. Płynne połączenie ćwiczeń takich jak przysiady, podpory, pompki wzmacniają ciało. To ogromne wyzwanie dla koordynacji, równowagi, siły, dynamiki.
Targi to nie tylko ciągły bieg między zajęciami, dynamiczne ćwiczenia i żywiołowa muzyka. To również strefy body&mind. Wyciszenie, pełne skupienie na swoim ciele, oddech i relaksacja. Szczególną uwagę skupiły zajęcia rozciągające, mobilizujące całe ciało oraz automasaż stóp.