Polecamy

To już rok! Urodzinowy weekend w Monopolis.

To już rok! Urodzinowy weekend w Monopolis.

Choć trudno w to uwierzyć, minął już rok od inauguracji działalności kulinarnej Monopolis. Pełen wyzwań czas wieńczy urodzinowy weekend atrakcji dla dzieci i dorosłych. Świętowanie potrwa do niedzieli, 13 czerwca i będzie doskonałą okazją do spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi.

Obchody pierwszych urodzin Monopolis rozpoczną się już w czwartek częścią oficjalną. Wieczorną galę uświetni Hanna Zdanowska, Prezydent Łodzi. Podczas uroczystej kolacji pod gwiazdami, na zaproszonych gości czekać będzie wyszukane menu degustacyjne przygotowane przez szefów kuchni restauracji Monopolis oraz wyjątkowy koncert pt. Ikony Muzyki. Poeci Rocka. Z udziałem czołowych, polskich artystów: Piotra Roguckiego, Pauliny Przybysz, Sławomira Uniatowskiego, Johna Portera, Łukasza Lacha, Leny Romul.

W piątek, rozpoczynając urodzinowy weekend, wszystkich gości Monopolis zaproszą restauracje: śródziemnomorska Arteria, japońska Sendai Sushi&Ramen, włoska Trattoria Italiana, klimatyczne Moncafe, pachnąca domowymi wypiekami Piekarnia Łódź oraz najnowsza Indian Steak, kusząca najwyższej jakości stekami i burgerami. Piątkowy wieczór umili muzyka na żywo.

W sobotę wakacyjnego kolorytu nadadzą karnawałowe korowody z rewią samby Carnivial Starts – Samba Show & More. Trzydziestoosobowy zespół tancerek, bębniarzy i zawodników capoeira wprowadzi iście brazylijski klimat w samym centrum Łodzi. Czas w Monopolis w sobotę umilą również dźwięki zespołu Lukas Janu, a w niedzielę Samokhin Band Trio. Wypełniony po brzegi weekend atrakcji uzupełni jeszcze Scena Monopolis. W sobotę o 20:00 odbędzie się spektakl Teatru Fundacji Kamila Maćkowiaka – „Totalnie Szczęśliwi”. W niedzielę o 12:00 na koncert, wspólne śpiewanie i wspaniałą zabawę zaprasza Chór Dziecięcy Miasta Łodzi.

– Choć Łodzianom Monopolis kojarzy się przede wszystkim z wykwintną kuchnią, sztuką i wydarzeniami adresowanymi do widzów dorosłych to absolutnie nie zapominamy o naszych najmłodszych – mówi Krzystof Witkowski Prezes Zarządu Virako – W maju zainaugurowaliśmy Pikniki Rodzinne czyli weekendowe wydarzenia pełne atrakcji dla dzieci. Monopolis to nie tylko miejsce na romantyczną kolację dla dwojga ale także wspaniała destynacja dla całych rodzin.

Dlatego sobota i niedziela upłyną również pod znakiem atrakcji dla najmłodszych. Pasaż Monopolis będzie wręcz kipiał od aktywności artystycznych, magicznych czy kreatywnych. Na najmłodszych czekać będą m.in. strefa aktywności pełna wielkoformatowych gier dla dzieci, strefa baniek mydlanych, pokazy z ciekłym azotem, strefa Air Brush Tatoo czyli efektownych, zmywalnych tatuaży, pokazy szczudlarzy czy pokazy i warsztaty magiczne prowadzone przez wszechstronnie uzdolnionych iluzjonistów.

Dodatkową, płatną atrakcją będą odbywające się w klubie dla dzieci warsztaty z robotyki oraz zajęcia z wykorzystaniem długopisów 3D. Pod okiem profesjonalnych animatorów będzie można wcielić się w rolę najprawdziwszego konstruktora. Nie zabraknie wspaniałej atmosfery i dużej dawki humoru.

***

O Virako

Virako jest dynamicznie rozwijającą się polską firmą deweloperską, inwestującą w budowę kompleksów biurowych. Spółka działa od 2001 roku. Jedną z inwestycji Virako było Centrum Biznesowe Faktoria w Łodzi. Dawne budynki Fabryki Motorów Henryka Wegnera z 1920 roku zostały przebudowane
na nowoczesny, wielofunkcyjny biurowiec oferujący klimatyczne lofty biurowe. Inwestycja została wyróżniona w konkursie Wnętrze Roku 2004 w kategorii realizacji budujących tożsamość Łodzi. Kolejne przedsięwzięcie – nowoczesny kompleks biurowy Forum 76 Business Centre – to pierwszy w Łodzi biurowiec klasy A. Inwestycja dwukrotnie zdobyła tytuł Biurowca Roku 2012 i 2014 w prestiżowym konkursie Eurobuild Awards. Flagową inwestycją Virako jest Monopolis. Kompleks biurowy w dawnych zakładach Monopolu Wódczanego z 1902 roku, trzeci co do wielkości zabytkowy zespół fabryczny w Łodzi (po zakładach Karola Scheiblera i Izraela Poznańskiego).