Monopolis

TEATROPOLIS po raz drugi

TEATROPOLIS po raz drugi

Festiwal Sztuki Aktorskiej TEATROPOLIS po raz kolejny zagości na deskach Sceny Monopolis. Organizatorzy wydarzenia właśnie poinformowali, że druga edycja festiwalu potrwa sześć dni i odbędzie się w dniach od 22 do 27 marca 2024 roku!

 

Festiwal Sztuki Aktorskiej TEATROPOLIS to wydarzenie, które spotkało się z wyjątkowym przyjęciem nie tylko łódzkiej publiczności i z przytupem wpisało się w kulturalny krajobraz Monopolis, Łodzi i Polski. Festiwal stał się tym samym doskonałym uzupełnieniem dotychczasowej oferty teatralnej, muzycznej i kulturalnej. Niecały miesiąc po zakończeniu pierwszej edycji festiwalu, organizatorzy rozpoczęli przygotowania do kolejnej.  Tym razem potrwa ona o dwa dni dłużej i odbędzie się w dniach 22-27 marca przyszłego roku. Warto też zauważyć, że w przyszłym roku miłośnicy teatru będą mogli obejrzeć aż dwanaście spektakli – o pięć więcej niż w tym roku!

Dobra energia #TEATROPOLIS

– Niesieni dobrą energią, która wytworzyła się w pierwszej edycji, kontynuujemy TEATROPOLIS i już teraz zaczynamy pracować nad kolejnym wydaniem festiwalu. Jesteśmy przekonani, że podobnie jak w tym roku, będzie to wielkie święto teatru, z jeszcze większymi emocjami. Poprzeczka została zawieszona bardzo wysoko. Zrobimy wszystko, aby dorównać tegorocznemu sukcesowi. Oczywiście nasz festiwal będziemy realizować wspólnie z Andrzejem Sewerynem, naszym dyrektorem artystycznym – mówił podczas spotkania z dziennikarzami Krzysztof Witkowski, prezes spółki Virako, inwestora Monopolis i inicjator festiwalu.

Podczas sześciu dni widzowie przyszłorocznej edycji TEATROPOLIS będą mogli obejrzeć aż dziesięć spektakli konkursowych. Będą też dwa spektakle mistrzowskie – jeden na rozpoczęcie festiwalu 22 marca, a drugi na jego zakończenie 27 marca. Warto dodać, że właśnie 27 marca przypada Międzynarodowy Dzień Teatru. W ten sposób organizatorzy zamierzają uczcić teatralne święto. Do zdobycia są dwie statuetki – jedna w kategorii Open, do której wybranych zostanie sześć spektakli, a druga w kategorii Debiut, w której wystartują cztery spektakle. Organizatorzy przewidują także nagrody finansowe dla laureatów: 20 tysięcy złotych dla zwycięzcy w kategorii Open i 10 tysięcy w kategorii Debiut.

10 konkursowych przedstawień #TEATROPOLIS

– Ze wzruszeniem patrzę teraz na napis TEATROPOLIS. Tegoroczny festiwal to były piękne chwile zarówno dla jego organizatorów, jak i dla publiczności. Z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że pierwsze wydanie naszego festiwalu było ogromnym sukcesem, o czym z jednej strony świadczy zainteresowanie publiczności, a z drugiej wysoki poziom prezentowanych przedstawień. Dlatego też postanowiliśmy kontynuować TEATROPOLIS również w przyszłym roku. Jeszcze większy akcent położymy na aktorstwo i na sztukę aktorską. Zapraszamy wszystkich chętnych do przesyłania zgłoszeń, na które czekamy do 15 listopada. Cieszę się, że drugie wydanie festiwalu ogłaszamy tak wcześnie. Dzięki temu również osoby, które jeszcze nie wystawiały swoich premier, będą miały szansę na udział w festiwalu. Szczególnie serdecznie zapraszam do Łodzi, do Monopolis młodych artystów i młodzież szkół teatralnych. Nie stawiamy żadnych barier, każde zgłoszenie będzie tak samo ważne. Przy ocenie będziemy zwracać uwagę przede wszystkim na aktorstwo – mówił Andrzej Seweryn, dyrektor artystyczny TEATROPOLIS.

Spektakle, które zaprezentują się w drugiej odsłonie festiwalu, poznamy w połowie stycznia przyszłego roku. Podczas kolejnej edycji, organizatorzy przewidują jeszcze więcej wydarzeń towarzyszących. Będą między innymi spotkania z twórcami w centrum festiwalowym, wykłady z literatury teatralnej oraz aktorstwa.