Wydarzenia

Teatr Komedii Impro zaprasza na dzień otwarty!

Teatr Komedii Impro zaprasza na dzień otwarty!

Oficjalna inauguracja Teatru Komedii Impro w Łodzi odbędzie się 30 października br., ale już tydzień wcześniej, 24 września po godzinie 13, artyści teatru zapraszają na dzień otwarty. Będzie można zobaczyć, jak działa teatr i spotkać się z całym zespołem.

Wieczorem o godz. 20 aktorzy zaprezentują specjalną wersję spektaklu „IMPRO Atak!”. Przedstawienie nie będzie biletowane, ale artyści chętnie przyjmą dobrowolne datki do kapelusza.

Teatr Komedii Impro swoją stałą siedzibę na terenie OFF Piotrkowska w Łodzi otwiera 30 września. Będzie to pierwszy w kraju stacjonarny teatr dedykowany improwizacji. Tego dnia o godz. 20 widzowie zobaczą „Kryminał improwizowany”, dzień później (1 października o tej samej porze) zostanie pokazany spektakl „IMPRO Atak!”, a w niedzielne popołudnie (2 października o godz. 16) aktorzy zagrają improwizowaną „Bajkę na OFF-ie”.

Teatr Komedii Impro będzie funkcjonował w samym centrum OFF Piotrkowska, w miejscu dawnej Galerii OFF, obok sklepu „Pan tu nie stał”. Tworzą go najlepsi w Polsce improwizatorzy teatralni, którzy w ciągu ostatnich 8 lat, pod wodzą lidera zespołu Jacka Stefanika, zagrali 962 spektakle dla ponad 100 tys. widzów.

 

W piątki i w soboty widzowie sceny na OFF-ie zobaczą przedstawienia improwizowane, czyli powstające na bazie pomysłów i sugestii pochodzących od widzów. W niedziele zaś aktorzy będą zapraszać na spektakle dla dzieci. Najmłodsi będą decydować o wszystkim, co zdarzy się na scenie: gdzie potoczy się akcja, w jakie postaci wcielą się aktorzy, jakie będą mieli kostiumy, wreszcie, do jak bardzo zaczarowanego świata zabiorą siebie i innych. Dzieci staną się reżyserami, ale będą też mogły pojawić się na scenie w roli aktorów.

***

Teatr Komedii Impro w Łodzi powstał na bazie zespołów Impro Atak oraz Impro Atak ITO (Internetowy Teatr Online), czyli grup improwizatorów, którzy na oczach publiczności tworzą przedstawienia, używając do tego jedynie wyobraźni i sugestii padających z widowni. Stworzył go i ukształtował Jacek Stefanik. Przedsięwzięciu patronuje Tygodnik ANGORA. Od 2018 roku zespół Teatru Komedii Impro w Łodzi współtworzy Wioskę Artystyczną Janowo, w pobliżu Rewala w woj. zachodniopomorskim.
Zespół nie przyjmuje od publiczności sugestii religijnych, politycznych oraz takich, które mogłyby w jakikolwiek sposób urazić widza. Aktorzy wybierają głównie pozytywne propozycje, stroniąc od wulgaryzmów.