Kariera i rozwój

Szybko i skutecznie

Szybko i skutecznie

Top Potential to unikatowy program do nauki języka angielskiego, stworzony specjalnie dla tych, którym zależy na szybkich efektach – mówi Marta Skotarek, Training Specialist Hutchinson Institute.


LIFE IN. Łódzkie: Zbliża się jesień… Czy macie w planach jakieś nowości?

Marta Skotarek: Jak najbardziej! Wraz z nowym rokiem szkoleniowym wprowadzamy do naszej oferty perełkę. W maju rozpoczęliśmy współpracę z Katarzyną Highton, która od ponad 17 lat uczy komunikacji w języku angielskim, ponadto jest Coachem ACC ICF, Praktykiem NLP, a jej kanał YouTube śledzi ponad 19 tysięcy użytkowników. Teraz oficjalnie wprowadzamy stworzony przez nią nowatorski system Top Potential do naszej stałej oferty.

Top Potential – brzmi ciekawie! Proszę powiedzieć więcej.

Top Potential to unikatowy program do nauki języka angielskiego, stworzony specjalnie dla tych, którym zależy na szybkich efektach. Dzięki tej metodzie już w trzy do sześciu miesięcy nawet osoby, które nigdy nie mówiły w tym języku, są w stanie sprawnie i poprawnie się komunikować. Ponadto jest to idealne rozwiązanie dla osób przeświadczonych, że od lat uczą się języka angielskiego bez większych efektów.

Trzy do sześciu miesięcy? Czy to jest w ogóle możliwe?

Na tym właśnie polega wyjątkowość tego systemu. Wykorzystujemy w nim wiedzę psychologiczną, znajomość procesów coachingowych, programowanie neurolingwistyczne oraz metodykę nauczania języków obcych. Połączenie wiedzy z tych wszystkich dziedzin pozwala inaczej spojrzeć na proces przyswajania języków obcych.

Inaczej, to znaczy jak?

Top Potential oferuje klientom gotowe umiejętności, do których przyswajania wykorzystuje m.in. metody szybkiego uczenia się. Stosując kilka prostych zasad, na przykład to, że nigdy nie „wkuwamy” na pamięć, wypracowujemy w sobie nie wiedzę teoretyczną, ale nawyk poprawnego mówienia. To trochę przypomina proces akwizycji języka rodzimego przez małe dziecko. Podczas nauki pomijamy wszelkie zbędne elementy teoretyczne, stawiamy na praktykę. Przede wszystkim mówimy, i to w doskonałej większości mówią kursanci. Mówią na początku niewiele, ale za to systematycznie, codziennie, w oparciu o prosty system konstrukcji zdań. Do tego dokładamy wiedzę językową w pigułce. Uczestników łączymy w małe grupy, z których każda tworzy swoisty team. Team uczy się wspólnie podczas lekcji, a oprócz tego wszyscy mają ze sobą stały kontakt – to niezbędny element tej metody.

Brzmi jak idealny przepis na angielski, ale w praktyce zapewne wymaga wiele czasu i wysiłku…

Nauka jakiejkolwiek sprawności wymaga od uczących się pewnego nakładu pracy. Nie ukrywam, że tu również główną rolę odgrywa zaangażowanie uczestnika. Jednak Top Potential wychodzi naprzeciw tym życiowo zabieganym – cały proces odbywa się online, bez wychodzenia z domu. Dodatkową korzyścią jest możliwość łączenia w grupy uczestników przebywających w różnych miejscach w Polsce, a nawet poza jej granicami.

Wniosek z tego, że Hutchinson Institute pędzi do przodu.

Naszą wizytówką jest nowoczesność, podążanie za zmianami. Jako pierwsza firma szkoleniowa w Polsce wprowadzamy program Top Potential do stałej oferty.