Beata Sakowska

Szczęście jest w nas

Szczęście jest motylem. Próbuj je złapać, a odleci. Usiądź w spokoju, a ono spocznie na Twoim ramieniu. (Anthony de Mello)

Dzień dobry

Nie wiem, skąd nagle tyle spokoju we mnie. Zawsze, gdy tworzyliśmy kolejne wydania magazynu, przypominało to zaciętą walkę. Nerwów i stresów było tak dużo, że wychodziłam z niej ledwo żywa. Gotowa natychmiast wszystkich i wszystko rzucić. Nie raz mówiłam, że kończę z tym, bo każdy numer to dla mnie co najmniej rok życia mniej. Ale…

Tym razem jest zupełnie inaczej. Na oceanie błogi spokój, żadnych sztormów, ba nawet małych fal nie ma. Tylko leciutka bryza pozytywnych emocji. Zaczęłam się nawet zastanawiać, czy w ogóle uda się nam wydać to LIFE IN? No bo, jak to tak bez nerwów…?

Już taka jestem, że żeby działać, muszę zrozumieć. I zrozumiałam. W ostatnim czasie wokół siebie spotykam samych szczęśliwych ludzi. Albert Schweitzer, laureat Pokojowej Nagrody Nobla, powiedział kiedyś, że szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli. To mądre słowa mądrego człowieka. A w obecnych czasach pandemii mają szczególne znaczenie. Mając wokół szczęśliwych ludzi, sama poczułam, że też mogę być szczęśliwa.

Zastanawialiście się nad tym, co sprawia, że odczuwamy szczęście? Jeden powie, że zdrowie, inny, że miłość, a jeszcze inny, że dająca spełnienie praca. Wszyscy mają rację pod jednym warunkiem – trzeba umieć dostrzec je wokół siebie i w sobie. Szczęście to przecież stan ducha (ciała zresztą też), którego wywoływania i wzmacniania można się nauczyć. Nie wiecie jak? Może podpowiedzią będzie to, skąd szczęście czerpią bohaterowie tego wydania LIFE IN.

Aktor Kamil Maćkowiak jest szczęśliwy, ponieważ udało mu się przetrwać czas pandemii i teraz, jak sam mówi, może realizować swoje wszystkie marzenia.

Biznesmen Jahidul Islam urodził się w Bangladeszu, mieszka w Łodzi i pokazuje dziś swoim rodakom, jak piękna jest Polska. Realizuje się dzięki podróżom i publikując swoje filmy. Mówi, że jego misją jest być szczęśliwym i dawać szczęście innym.

Muzyk Alfredo Rodriguez swoje szczęście znalazł w muzyce, która jest nierozerwalną częścią jego życia, zjawiskiem, które kocha najbardziej.

To tylko trzy przykłady. W środku znajdziecie inne, a jeszcze więcej jest ich wokół Was. Tylko rozejrzyjcie się uważnie.

Szczęście od wieków jest tym, do czego dążymy. Wiecie dlaczego? Ponieważ szczęściu towarzyszą liczne korzyści. Lepiej radzimy sobie ze stresem, jesteśmy zdrowsi i bardziej efektywni w działaniu. Dlatego życzę Wam, abyście zawsze byli szczęśliwi. Sobie zresztą też tego życzę!

Beata Sakowska
Redaktor naczelna