Miejsca

Sypialnia dobrego snu w Niciarniana Park

Sypialnia dobrego snu w Niciarniana Park

Czy długość snu ma znaczenie dla naszego organizmu? Czy ważny jest przede wszystkim jego komfort, czyli spokojny sen w łóżku z wygodnym materacem? I tu rodzi się kolejne pytanie, co znaczy wygodnym? O tym przekonamy się zaglądając do Galerii Wnętrz Niciarniana Park w Łodzi.

Leonardo da Vinci spał trzy godziny na dobę, Napoleon Bonaparte od czterech do pięciu godzin, Albert Einstein aż jedenaście-dwanaście, Elon Musk, twórca Tesli, śpi w ciągu doby tylko przez sześć godzin.

Jak długo tak naprawdę powinniśmy spać, by nasz organizm funkcjonował właściwie? Badacze sugerują, że optymalne rozwiązanie dla osób od 18 do 64. roku życia to sen trwający od siedmiu do dziewięciu godzin na dobę. Gdy skończymy 65 lat, wystarcza nam już sen o godzinę krótszy.

Co się dzieje z organizmem, gdy śpimy za krótko?

Z rana z trudem opuszczamy łóżko, popołudniami czujemy się ociężali i ospali. Po posiłku i dłuższej jeździe samochodem czy komunikacją miejską odczuwamy senność, a w ciągu dnia potrzebujemy chwilę na drzemkę. Wieczorem zaś zasypiamy niemal natychmiast po położeniu się do łóżka.

A gdy śpimy za długo?

Po przebudzeniu dokuczają nam poranne bóle głowy, czujemy się rozdrażnieni, osłabieni, brakuje nam energii, a wieczorem mamy kłopot z zaśnięciem. Zbyt krótki jak i zbyt długi sen niesie też za sobą ryzyko chorób układu krążenia, cukrzycy, szybszego starzenia się mózgu. Jak podkreślają naukowcy takie absolutne minimum dla naszego organizmu to sześć godzin na dobę.

Jak zadbać o zdrowy sen?

Pamiętajmy, że nie tylko długość snu jest ważna, niezwykle istotny jest także jego komfort. Sprawmy więc sobie przede wszystkim wygodny materac, komfortową pościel (uważamy na tę z pierzem, bo może prowadzić do alergii), wywietrzmy pomieszczenie przed snem, ograniczmy wszystkie rozpraszające bodźce i wspomóżmy się naturalnym wyciszającym olejkiem.Komfortowy materac, czyli jaki?

Zdrowy sen zapewnia odpowiednią regenerację naszemu organizmowi. A gdzie najlepiej się zregenerujemy jeśli nie we własnym łóżku. Ułatwi nam to komfortowy materac, nie za twardy, ale też nie za miękki. Zbyt twardy materac powoduje ucisk naczyń krwionośnych, co w konsekwencji prowadzi do drętwienia kończyn, i dyskomfortu podczas snu. Doprowadza także do nieprawidłowego ułożenia kręgosłupa i powoduje nacisk na miednicę oraz ramiona.

Miękki materac, powoduje zbyt duże zapadanie się ciała w jego powierzchnię, a w konsekwencji, niepoprawne podparcie kręgosłupa prowadzące do bólu pleców. Odpowiednio dobrana twardość materaca powinna idealnie wspierać sylwetkę, gwarantować anatomiczne ułożenie kręgosłupa, wsparcie punktów nacisku na powierzchnię materaca, oraz umożliwiać prawidłowe krążenie krwi. Każdy z nas jest inny, dlatego tak ważne jest, by materac był dobrany indywidualnie, aby podpierał prawidłowo kręgosłup niezależnie od tego, w jakiej pozycji leżymy. Materac powinien być dobrany także do wagi użytkownika.

A najlepiej wypróbować na własnej skórze wybierając się do Galerii Wnętrz Niciarniana Park, tam każdy znajdzie coś dla siebie. W Galerii Wnętrz znajduje się aż pięć specjalistycznych sklepów oferujących materace najwyższej jakości – NEW HEVER, SENPO, PAN MATERAC, DREAMS DESIGN, EXPERT SNU. Pamiętajmy także o tym, że pod materacem powinien znajdować się odpowiedni stelaż, przykładowo dla większości materacy piankowych stosuje się stelaże elastyczne, które odpowiednio reagują na nacisk ciała ludzkiego, zapewniając dzięki temu optymalne podparcie sylwetki w każdej pozycji. Sama rama łóżka powinna być przede wszystkim stabilna i mocna.

Jakie mamy rodzaje materacy?

Do wyboru mamy materace piankowe, bardzo popularne, lekkie, wygodne i wytrzymałe. Charakteryzują się dobrą przewiewnością oraz zapewniają odpowiednie odprowadzenie wody, dzięki czemu roztocza się tak bardzo nie namnażają. Na szczególną uwagę zasługują materace z pianki termoelastycznej i wysokoelastycznej. Te pierwsze reagują na nacisk pod wpływem zmiany temperatury, dając przy tym idealne podparcie dla kręgosłupa. Te drugie szczególnie poleca się dla par. Ich cechą charakterystyczną jest bowiem to, że odkształcają się wyłącznie w miejscu nacisku. Tak więc nawet jeśli jeden z partnerów bardzo się w nocy wierci lub często wstaje, drugi tego nie odczuje i będzie mógł spać spokojnie. Wyróżnia się także materace lateksowe, choć tak naprawdę powinny być zaliczane do materacy piankowych.

Czym się charakteryzują? Utrzymują kręgosłup w prawidłowym ułożeniu, idealnie rozkładając ciężar ciała. Są elastyczne, posiadają właściwości antygrzybiczne i antybakteryjne, nie gromadzą kurzu, zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza. To materace idealne dla alergików. Mamy jeszcze do wyboru materace sprężynowe. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują materace kieszeniowe, niezwykle wygodne zapewniające idealne podparcie dla kręgosłupa. Zbudowane są w szczególny sposób, każda ze sprężyn schowana jest w osobnej kieszeni, a dopiero poszczególne kieszenie są ze sobą połączone. Każda sprężyna pracuje samodzielnie, dzięki czemu materac w pełni dostosowuje się do kształtu ciała. Gdy potrzebujemy nakładki na materac, który już kupiliśmy, idealnie sprawdzi się materac nawierzchniowy, skoryguje twardość, poprawi komfort snu i przedłuży żywotność dowolnego podłoża. Z reguły wykonany jest z pianki lub lateksu. Szczególnie często ten typ materaca wykorzystywany jest w łóżkach kontynentalnych.

Szukasz idealnego materaca?

Zapraszamy więc serdecznie do Galerii Niciarniana Park, przy al. Piłsudskiego 153 w Łodzi, gdzie znajduje się aż pięć specjalistycznych sklepów oferujących materace najwyższej jakości – NEW HEVER, SENPO, PAN MATERAC, DREAMS DESIGN, EXPERT SNU. Znajdziecie w nich szeroki wybór różnych rodzajów materacy w różnych rozmiarach, nawet tych niestandardowych.

Podczas zakupów możecie liczyć na profesjonalne doradztwo, szeroki wybór asortymentu i oczywiście szybki termin realizacji zamówień. Pamiętajcie najlepiej sprawdzić na miejscu, jaki materac będzie dla nas idealny.

NEW HEVER
tel. 661 898 889
e-mail: sklep@new-hever.pl
new-hever.pl
facebook.com/salonysnuhever

SENPO
tel. 535 635 716
e-mail: sklep@senpo.pl
senpo.pl
facebook.com/senpo.spijdobrze/

PAN MATERAC
tel. 42 670 29 30
e-mail: lodz1@panmaterac.pl
panmaterac.pl
facebook.com/PanMateracNiciarnianaPark

DREAMS DESIGN – SYPIALNIA
TWOICH SNÓW
tel. 42 644 66 57
e-mail: lodz@dreamsdesign.pl
dreamsdesign.pl/
facebook.com/dreamsdesignsypialnie/

EXPERT SNU
tel. 530 530 052
e-mail: salon@expertsnu.pl
expertsnu.pl/
facebook.com/expertsnu

Galeria Wnętrz Niciarniana Park
Łódź, al. Piłsudskiego 153
Godziny otwarcia:
poniedziałek-sobota 10-20,
w niedziele handlowe 10-18.