Polecamy

Sylwestrowa „Rodzina” online w Teatrze Powszechnym

Sylwestrowa „Rodzina” online w Teatrze Powszechnym

Jeśli nie macie planów na sylwestrowy wieczór, warto wybrać się do teatru. Teatr Powszechny w Łodzi 31 grudnia o godz. 20 zaprasza na spektakl „Rodzina” w reżyserii Wojciecha Malajkata. Tym razem sylwestrowy spektakl obejrzeć można tylko online. Bilety kosztują jedynie 20 groszy. 

Premiera „Rodziny” w reżyserii Wojciecha Malajkata miała miejsce 18 i 19 grudnia i zakończyła przerwany nagle przez pandemię XXVI Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. Komedię napisaną przez Antoniego Słonimskiego obejrzało kilka tysięcy widzów – w Polsce i na całym świecie.

Spektakl można obejrzeć 29 i 30 grudnia o godz. 19 i w sylwestrową noc o godz. 20

-Bilety na grudniowe przedstawienia wyprzedały się błyskawicznie, wczoraj ruszyła sprzedaż biletów na spektakl sylwestrowy. W związku z zamknięciem teatrów (przynajmniej do 17 stycznia) zagramy też kilkanaście razy online w nowym roku – mówi Ewa Pilawska, dyrektor Teatru Powszechnego w Łodzi. Bilety na wszystkie przedstawienia kosztują symboliczne 20 groszy, bo chcemy, żeby był on dostępny dla wszystkich Widzów. Na tym polega misja Teatru. Poza tym nawet najlepsze przedstawienie online jest zawsze erzacem spektaklu na żywo. Ale abyśmy mogli przetrwać pandemię, musimy zawalczyć o utrzymanie więzi z widzami, o poczucie wspólnoty – dodaje.

„Rodzina” jest satyryczną wizją Polski. W sztuce jak w lustrze odbija się społeczeństwo, które zamiast szanować się, woli trwać w stanie ideologicznego konfliktu. Z ostrym dowcipem i ciętym językiem Słonimski kreśli portrety psychologiczne postaci, pokazując nasze narodowe wady i zalety.

– „Rodzina” to przenikliwy, inteligentny portret Polaków. Można by powiedzieć, że Słonimski był wizjonerem – sztuka napisana w 1933 roku jest uniwersalna, ani trochę się nie zestarzała – mówi Ewa Pilawska.

Na widzów sylwestrowego przedstawienia czekają niespodzianki.

Bilety można kupić na stronie www.powszechny.pl.

Antoni Słonimski
„Rodzina”
Reżyseria, adaptacja, opracowanie muzyczne: Wojciech Malajkat
Scenografia i kostiumy: Wojciech Stefaniak
Obsada: Małgorzata Goździk, Marta Jarczewska, Karolina Krawczyńska, Barbara Szcześniak, Marek Kasprzyk/Artur Majewski, Jakub Kotyński, Michał Lacheta, Jakub Kryształ/Kamil Suszczyk, Paweł Okoński/ Adam Marjański, Jan Wojciech Poradowski, Arkadiusz Wójcik, Artur Zawadzki

 

Zdjęcia Teatr Powszechny M. Zakrzewski