Wydarzenia

Świderski Cup 2022 na boiskach SMS

Świderski Cup 2022 na boiskach SMS

Na wszystkich miłośników piłki nożnej czeka nie lada gratka – turniej „Świderski Cup 2022”. Od 26 do 28 sierpnia na boiskach Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza Górskiego w Łodzi rywalizować będą najlepsze akademie piłkarskie w Polsce.

Organizatorem turnieju jest Akademicki Klub Sportowy Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi. a patronat tytułowy nad turniejem objął wychowanek łódzkiego SMS, Karol Świderski, reprezentant Polski, uczestnik Euro 2020, a także zawodnik Charlotte FC występującego w amerykańskiej lidze MLS.  W tegorocznej edycji turnieju weźmie udział blisko 400 młodych piłkarzy urodzonych w latach 2012, 2013, 2014 i młodsi. Każdy z nich marzy o zrobieniu wielkiej kariery sportowej i kto wie czy wśród właśnie tych zawodników nie wyrośnie w przyszłości drugi Karol Świderski.

– Wierzymy, że przygotowane przez nas atrakcje przypadną do gustu zawodnikom oraz ich rodzicom. Chcemy by wszyscy, którzy zdecydują się nas odwiedzić w przyszły weekend znaleźli coś dla siebie. Serdecznie zapraszam. Wstęp na obiekty jest wolny, więc kto ma czas i ochotę będzie mile widziany. Na koniec chciałbym podziękować za Państwa pośrednictwem wszystkim instytucjom, firmom oraz ludziom dobrej woli za zaufanie nam. Ogromny wysiłek organizacyjny wzięli na siebie moi współpracownicy za co również należą się im najwyższe słowa uznania – mowi Piotr Stępień, prezes AKS.

Druga edycja rozpocznie się 26 sierpnia o godz. 18 w hali łódzkiego SMS przy ul. Milionowej 12. Oficjalne zakończenie zawodów planowane jest na 16.30 w niedzielę 28 sierpnia również w hali SMS. Obie ceremonie poprowadzą Phillipe Tłokiński, aktor filmowy i teatralny oraz iluzjonista Josyn. Natomiast rozgrywki roczników 2012 i 2013 będą prowadzone w sobotę i w niedzielę w godz. 9.00-16.30. Rocznik 2014 rozegra swoje zawody w niedzielę również w godzinach 9.00-16.30.

Swój udział  w turnieju zapowiedziały m.in. akademia Legii Warszawa, Korony Kielce, Lecha Poznań, Pogoni Szczecin, Radomiaka Radom, Arki Gdynia, Wisły Kraków, Jagiellonii Białystok czy też Zagłębia Lubin. Zagrają również młodzi piłkarze ŁKS, Widzew i GKS Bełchatów. Turniej będzie rozgrywany bez klasyfikacji końcowej, jednak indywidualnie najlepsi zawodnicy zostaną docenieni.

Turniej swoim patronatem objął Prezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej Pan Adam Kaźmierczak.