Wydarzenia

Świadomy Rozwój Organizacji

Świadomy Rozwój Organizacji

Jedynie świadomość siebie, swojego umysłu, serca i ciała pozwoli nam na pełne i jakościowe życie zarówno zawodowe jak i prywatne. O Festiwalu Świadomego Rozwoju rozmawiamy z MAŁGORZATĄ POLZENIUS, ANNĄ RYMAN‑CZARNECKĄ i AGNIESZKĄ KUPIEC, przedstawicielkami Hutchinson Institute.

 

Hutchinson Institute od kilku lat łączy społeczność HR w centrum Polski, w Łodzi. Kongres HR Genius jest cykliczną imprezą na mapie kraju. Jednak tym razem organizujecie Festiwal Świadomego Rozwoju – HR Genius. Czy tematyka tegorocznego wydarzenia jest odpowiedzią na to, co Panie obserwują na rynku szkoleń?

Małgorzata Polzenius, Managing Director HI: Obserwujemy od pewnego czasu, że coraz więcej firm decyduje się na otwarcie na temat emocji i emocjonalności. To, co kiedyś było tabu, dziś staje się elementem składowym kapitału ludzkiego organizacji. Wynika to z wielu czynników, m.in.: przewartościowania życia po pandemii, w czasie kryzysów społeczno-gospodarczych, czy wejście generacji Z na rynek pracy.

A co z liderami, którzy nauczeni są zarządzania według tradycyjnych metod? Czy zatem wyzwania emocjonalne nie powinny iść w parze z wyzwaniami managerskimi?

Anna Ryman-Czarnecka, Business Development Manager: Każdy z nas ma dosyć życia w klatce wiecznego „udawania”, zakładania masek, funkcjonowania w pewien określony sposób narzucany przez normy i systemy… Często zastanawiamy się, czy świat jest gotowy zgodzić się na naszą wewnętrzną wrażliwość i autentyczność… Rozmawiając z naszymi partnerami biznesowymi widzimy, że pracownicy nie mają problemów z kompetencjami i przekwalifikowaniem. Największy problem mają z własnymi emocjami. Chcemy, wspomóc świadomych liderów, aby mogli podejmować decyzję bazując na swojej intuicji, podążając za swoją inteligencja emocjonalną, korzystającą z wewnętrznej energii i doświadczeń. Dzięki Festiwalowi Świadomego Rozwoju chcemy uchylić drzwi do własnej świadomości, otworzyć umysł i poczuć to, co prawdziwe, nawet tam, gdzie do tej pory wydawało się to niemożliwe w pracy.

Na co zatem mogą liczyć uczestnicy eventu?

Agnieszka Kupiec: Podczas Festiwalu zachęcamy do spotkania się ze samym sobą. Do spotkania się ze swoim umysłem, ale również ciałem. Pomożemy zrozumieć, dlaczego warto żyć w świadomości z samym sobą. Dlaczego pełne życie, oddychanie pełną piersią wpływa na każdy aspekt życia. Porozmawiamy o tym, dlaczego autentyczność to jedyny słuszny wybór dzisiaj i w najbliższej (jak również dalszej) przyszłości.

Małgorzata Polzenius: Uświadomimy sobie wspólnie, że termin „wypalenia zawodowego” nie dosyć, że zasługuje na miano jednostki chorobowej, to dodatkowo przestał być sloganem powtarzanym „a mnie to nie dotyczy, mojej firmy to nie dotyczy.” Połączymy kropki i zrozumiemy, że jedynie świadomość siebie, swojego umysłu, serca i ciała pozwoli nam na pełne i jakościowe życie zarówno zawodowe jak i prywatne.

Anna Ryman-Czarnecka: Porozmawiamy również o stresie. Nie zamiatamy pod dywan rzeczy ważnych… najważniejszych. Stres jest obecny w naszym życiu. Wczoraj, dzisiaj, jutro i pojutrze. Nie damy złotej recepty jak pozbyć się wszelkich czynników stresogennych. Wręcz przeciwnie – powiemy, że tego nie da się zrobić. Bodźce wywołujące stres są i będą obecne zawsze. Jednak nauczymy, jak radzić sobie ze stresem, jak nim zarządzać. Warto zatem zarezerwować termin 11 maja i spędzić wartościowo czas w Łodzi w pełnym rozwoju. Wejdź na www.hutchinson.org.pl i poznaj nas już dziś.

Festiwal Świadomego Rozwoju HR Genius 4.0
Odbędzie się 11 maja w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Weźmie w nim udział 250 uczestników, przedstawicieli działów HR korporacji. Wydarzenie jest bezpłatne dla uczestników.