Polecamy

Styl Boho. Charakterystyka i podstawowe zasady

Styl Boho. Charakterystyka i podstawowe zasady

Podobno w szafie każdej kobiety powinna znaleźć się „mała czarna”. Obok klasycznej czarnej sukienki powinno znaleźć się miejsce na zwiewną letnią kreację w stylu Boho. O tym, co charakteryzuje ten styl, dowiesz się z poniższego artykułu.

Nadejście wiosny skłania kobiety do poszukiwania nowych lekkich stylizacji. Eleganckie, a zarazem frywolne kreacje zawsze można znaleźć w stylu Boho. Ten ponadczasowy styl znalazł uznanie u wielu światowej klasy projektantów. Ich stylizacje Boho często goszczą na pokazach mody. Ubrania w stylu Boho często kojarzone są z festiwalami oraz dużymi wydarzeniami. W rzeczywistości można w nim znaleźć propozycję na każdą okazję.

Styl Boho – czym się charakteryzuje?

Styl Boho został zapoczątkowany przez artystyczną bohemę. Ich stylizacje miały na celu szczególny wyraz wolności i niezależności. Były także manifestacja pogardy do wszelkich zasad oraz konwenansów. Uważali bowiem, że umysł pełen ograniczeń nie jest w stanie tworzyć prawdziwych dzieł sztuki. Pierwszym akcentem, jaki pojawił się w damskim stroju były wplecione pióra oraz frędzle.
Domeną stylizacji Boho jest bez wątpienia indywidualizm oraz lekkość. Przywołują na myśl wspomnienia lata dzięki wygodnym, powłóczystym krojom oraz zwiewności. Obecnie styl Boho różni się delikatnie od pierwotnych założeń. Zawiera on w sobie również inspiracje zaczerpnięte od hipisów, cyganerii oraz romantycznych poetów.

Jak nosić Boho? – zasady

Zwiewność i Swoboda

Stylizacje w stylu Boho to głównie długie sukienki, spódnice oraz tuniki. Modele wykonane ze zwiewnego lekkiego materiału pięknie falują przy każdym powiewie wiatru. Zapewniają dużo komfortu w trakcie noszenia. Każda „Boho Chick” musi czuć się w swoim stroju bardzo wygodnie. Bez względu na to, czy jest to bluzka, spódnica czy spodnie, wszystko musi być luźne i zwiewne. Dzięki temu zarówno w pracy jak i na zakupach ubranie zapewnia duży komfort. Świetną kolekcję sukienek Boho oferuje camashopping.com

Etniczny charakter

Nic tak nie kojarzy się ze stylem Boho, jak skórzana kurtka w połączeniu z długą spódnicą. Materiały używane do produkcji ubrań muszą pochodzić z naturalnych źródeł, co dotyczy bezpośrednio skóry. Ze względów ekologicznych, naturalna skóra zastępowana jest skórą ekologiczną. Ponadto bardzo popularnym materiałem jest dżins. Etnicznego charakteru nabierają Boho stylizacje poprzez różnego rodzaju dodatki, takie jak rzemyki, paski, bransoletki czy opaski. Bardzo popularne są również naszyjniki stworzone na bazie naturalnych rzemieni, kamieni, kwitów oraz piór.

Naturalność

Jednym z ważnych założeń stylu Boho jest jedność z naturą. Motywy kwiatowe to najbardziej rozpoznawalna wizytówka stylizacji Boho. W jej kanon wpisują się również motywy zwierzęce oraz wszelkie inne mogące kojarzyć się z naturą. Dopuszczalne są również wszelkie kolorowe mozaiki. Każdy element garderoby musi nawiązywać do natury. Nie dopuszczalne są żadne krzykliwe, błyszczące dodatki, stojące w s sprzeczności z filozofią starej bohemy.