Kariera i rozwój

Strefa RozwoYou

Strefa RozwoYou

 

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna wspiera rozwój biznesu w regionie. Pieniądze na rozwój kompetencji kadr otrzymało już 366 firm.


Kompetencje pracowników to cenny kapitał każdej firmy, ale usługi, które pozwalają je rozwijać: szkolenia, studia podyplomowe, doradztwo wiążą się z kosztami, które dla mikro, małych i średnich firm są często barierą nie do pokonania. Dlatego Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna realizuje projekt Strefa RozwoYou, Iskra Nowej Wiedzy, w którym pieniądze na rozwój kompetencji kadr otrzymało już 366 firm.

1300 przeszkolonych pracowników

Pierwszy nabór wniosków ruszył z końcem września i od tego momentu cyklicznie przedsiębiorcy mogą aplikować o bony rozwojowe. Do końca lutego do projektu zakwalifikowało się 366 przedsiębiorstw, które łącznie otrzymały prawie 10 000 000 zł na podnoszenie kompetencji swoich pracowników.

Projekt szczególny

– Strefa RozwoYou jest szczególnym projektem, ponieważ pozwala bezpośrednio wpłynąć na rozwój fi rm poprzez wspieranie kadr. Dzięki dofinansowaniu w usługach rozwojowych wzięło udział prawie 1300 pracowników łódzkich firm. A liczba ta z każdym naborem znacząco wzrasta, co napawa nas ogromnym optymizmem. Łódzkie jest nastawione na rozwój i poszerzanie swojej działalność, dlatego jesteśmy dumni, że dzieje się to również dzięki naszej inicjatywie – podsumowuje działanie projektu Marek Michalik, prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Z bonów korzysta Corin

Chętnych do skorzystania z bonów rozwojowych nie brakuje, w każdym naborze aplikuje ponad 200 firm. Przedsiębiorcy decydują się przede wszystkim na kursy i szkolenia, coraz częściej pojawiają się również korzystający z usług doradczych, które pozwalają przedsiębiorcom wdrażać nowe systemy pracy i innowacyjne rozwiązania. Jedną z takich firm jest Corin Sp. Jawna, która w produkcji swoich wyrobów uwzględnia wyniki badań naukowych, prowadzonych metodą termowizyjną przez inżynierów z Instytutu Inżynierii Materiałowej Politechniki Łódzkiej oraz lekarzy onkologów m.in. profesora Marka Zadrożnego. Owocem tej współpracy było stworzenie Idealnego Biustonosza, o którym informacja dotarła do dwustu krajów. Pracownicy firmy Corin skorzystają z bonów rozwojowych na szkolenia branżowe, które podniosą ich kwalifikacje, a tym samym wzmocnią pozycję firmy na rynku polskim i światowym.

Wsparcie na każdym etapie

Projekt jest skierowany do szerokiej grupy odbiorców, Strefa zadbała o możliwość skorzystania ze środków przez przedsiębiorców z całego województwa bez względu na biegłość poruszania się w przestrzeni internetowej oraz wiek. – Przedsiębiorcom z województwa łódzkiego oferujemy wsparcie na każdym etapie starania się o dofinansowanie. Dbamy o firmy, które nie mogą pozwolić sobie na przyjazd do naszej siedziby. Mobilni doradcy jeżdżą po całym regionie i informują o możliwościach pozyskania bonów rozwojowych, pomagają znaleźć ofertę dopasowaną do potrzeb firmy, podpisują umowy i wspierają w procesie rozliczania usług – podkreśla Agnieszka Sygitowicz, wiceprezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Nisza na rynku pracy

Projekt ŁSSE wypełnia lukę i niszę na rynku pracy, wdrażając ideę lifelong learning i wyzwań jakie niesie ze sobą gospodarka 4.0. Wspieranie rozwoju kadr przekłada się na zwiększenie wydajności przedsiębiorstw, a także wzmocnienie pozycji łódzkich fi rm na rynku ogólnopolskim oraz światowym. ŁSSE uzyskała dofinansowanie na realizacje projektu ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach konkursu przeprowadzonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

Wszystkich zainteresowanych uzyskaniem środków na szkolenia, zapraszamy do kontaktu pod bezpłatnym numerem telefonu infolinii
800 801 321 | www.strefarozwoju.lodz.pl