Wydarzenia

Biegi Fabrykanta i Grohmana na Księżym Młynie

Biegi Fabrykanta i Grohmana na Księżym Młynie

Bieg Fabrykanta po raz jedenasty i Bieg Grohmana po raz piąty odbędą się już 27 sierpnia. Jak co roku zawodnicy pobiegną na trasach wytyczonych na ternie Księżego Młyna, jednej z najstarszych części Łodzi. Wystartowały zapisy do Biegu Grohmana, a formularz zgłoszeniowy dostępny będzie na stronie www.biegfabrykanta.pl

Bieg Grohmana czyli mila dla Ukrainy

Po raz piąty odbędzie się rywalizacja na dystansie jednej mili czyli Bieg Grohmana! W tym roku zawodnicy powalczą o wysokie nagrody finansowe: 1 miejsce – 1609 zł, 2 miejsce – 1000 zł, 3 miejsce – 750 zł oraz dodatkowo – z okazji jubileuszu – ustanowiona została premia za rekord imprezy w kwocie 500 zł. Organizatorzy mają nadzieję, że przyciągną one najszybszych zawodników w Polsce, z którymi będą mogli wspólnie rywalizować biegacze amatorzy, chcący spróbować sił na tym nietypowym dystansie.

Pamiętajmy, że od samego początku Bieg Grohmana to nie tylko rywalizacja sportowa, ale również akcja charytatywna. Jak co roku, całe zebrane wpisowe zostanie w tym roku podwojone przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną i przekazane na pomoc ukraińskich dzieci, które znalazły schronienie w łódzkich domach dziecka.

– Bardzo się cieszę, że Bieg Grohmana znalazł swoje stałe miejsce na mapie sportowych wydarzeń w Łodzi. Mam nadzieję, że tegoroczna edycja będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem. Szczególnie ważne jest dla mnie przesłanie tegorocznej imprezy: biegniemy z pomocą ukraińskim dzieciom. W poprzednich edycjach Biegu Grohmana na podium stawali również zawodnicy z Ukrainy, bardzo chciałbym aby byli z nami również w tym roku – mówił Marek Michalik, Prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

W Biegu Fabrykanta blisko 700 zawodników na listach startowych

Na listach startowych 11. Biegu Fabrykanta jest już blisko 700 zawodników. Jeśli planujecie sprawdzić się na 10 km na koniec wakacji, pobiec w jednej z najstarszych części Łodzi, warto zapisać się już dziś, gdyż tegoroczny limit uczestników wynosi 800. Podczas rywalizacji na dystansie 10 km zawodnicy powalczą również w klasyfikacji branży IT, Mistrzostwach Polski Radców Prawnych oraz klasyfikacji drużynowej!

– Tegoroczna edycja pokazuje, że Bieg Fabrykanta to prawdziwa łódzka impreza. Ponad połowa zapisanych biegaczy to Łodzianie! Cieszy nas fakt, że w zawodach startują całe rodziny, najpierw rodzice kibicują swoim dzieciom, a następnie role się zamieniają i gdy rodzice są na trasie biegu Grohmana bądź Fabrykanta, dopingują im dzieci. To tworzy naprawdę fajną, rodzinną atmosferę biegu – mówi Bartłomiej Sobecki, Dyrektor Biegu Fabrykanta.

Biegi Małego Fabrykanta

Co roku w programie imprezy są Biegi Małego Fabrykanta, które inaugurują rywalizację. Na starcie może stanąć 250 uczestników, rywalizujący w czterech kategoriach wiekowych. Trasy biegów dziecięcych wyznaczone będą na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dzieci startujące w biegach „Małego Fabrykanta” na mecie otrzymają pamiątkowe medale i słodki poczęstunek, a najlepsi statuetki. Bieg cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, zapisy cały czas trwają na stronie www.biegfabrykanta.

Organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie Bądź Aktywny, a od samego początku Partneretm Wydarzenia jest Łódzka Specjalna strefa Ekonomiczna. Zapraszamy na naszą stronę internetową, gdzie znajdują się najważniejsze informacje dotyczące Biegu Fabrykanta: www.biegfabrykanta.pl oraz na nasz profil na Facebook’u.