Bez kategorii

Sprawdzamy co w pralkach wiruje, czyli przegląd najnowszych technologii

Sprawdzamy co w pralkach wiruje, czyli przegląd najnowszych technologii

Jeśli chcesz mieć świeże, czyste i pachnące ubrania, ale irytują Cię głośne odgłosy prania, zwróć uwagę na pralkę ładowaną od góry z silnikiem inwerterowym. Proponowany model pracuje cicho i niezawodnie, dzięki czemu spełni Twoje potrzeby. Zobacz, czym kierować się w czasie zakupów!

Szukając pralki, zwróć uwagę na jej wielkość, pojemność, sposób ładowania. Uwzględnij też cenę, programy i zastosowane technologie. Pralka ładowana od góry z silnikiem inwerterowym sprawdzi się doskonale w niewielkim pomieszczeniu, ponieważ nie zabiera dużo miejsca.

Jaką pralkę do małej łazienki wybrać?

Jeśli urządzasz niewielką łazienkę, na pewno chcesz jak najlepiej wykorzystać każdy centymetr. Zastanawiasz się, jak wybrać wydajną, energooszczędną i funkcjonalną pralkę? Skorzystaj z naszych podpowiedzi!

W małej łazience doskonale sprawdzi się pralka ładowana od góry z silnikiem inwerterowym. Nowoczesne modele w przystępnej cenie znajdziesz TUTAJ: https://www.neo24.pl/duzeagd/pralki/pralkizsilnikieminwerterowym.html

Coraz większą popularnością cieszą się także pralko-suszarki. Skierowane są przede wszystkim do rodzin z małymi dziećmi i osób, które często robią pranie. Decydując się na takie urządzenie, nie musisz już wydzielać miejsca na suszenie mokrych ubrań.

Zastanawiasz się, które dodatkowe funkcje pralki rzeczywiście mogą Ci się przydać? Skorzystaj z naszych wskazówek! Niektórzy producenci oferują pranie ze zraszaniem, zwane również praniem deszczowym. W tym przypadku do środka bębna docierają pęcherzyki powietrza, które skutecznie czyszczą brudne ubrania. Dodatkowo możesz zaoszczędzić sporo wody i energii elektrycznej, nawet do 30 proc.

Z kolei funkcja redukowania piany ogranicza ilość niewykorzystanej wody w trakcie prania. Pralka wpompuje nadmiar piany i zastąpi ją czystą wodą. Większość pralek zaczyna od wolnych obrotów, stopniowo zwiększając prędkość wirowania. Dzięki temu rzeczy w bębnie rozkładają się równomiernie, a wirowanie przynosi świetne efekty. Warto również wspomnieć o trybie ECO, w którym woda najpierw wypełnia pompy i przewody, a następnie trafia do komory z detergentem. Dzięki temu pralka zużywa całą wodę z płynem lub proszkiem.

Jak działa silnik inwerterowy?

Jeśli przeszkadza Ci hałas generowany przez tradycyjne urządzenia, pralka ładowana od góry z silnikiem inwerterowym na pewno Ci się spodoba. Wspomniany sprzęt generuje tylko 50 dB podczas prania i 70 dB w czasie wirowania. Dodatkowo zużywa mniej energii podczas prania, dzięki czemu możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd. Producenci stosują tutaj indukcję magnetyczną, dlatego nie dochodzi do tarcia poszczególnych elementów.

Silnik inwerterowy zapewnia stabilną pracę bębna. Dzięki temu producenci mogą opracować nowe technologie i programy prania. Wspomniany silnik generuje mniej hałasu i wibracji, zwłaszcza podczas prania i wirowania. Nie musisz się martwić, że odgłosy prania obudzą domowników lub sąsiadów. Proponowane pralki gwarantują maksymalną moc przy minimalnym zużyciu energii. Jeżeli szukasz wydajnego i energooszczędnego urządzenia, modele bezszczotkowe na pewno spełnią Twoje potrzeby.
Przeczytaj również: Najczęstsze błędy popełniane w czasie prania

Dlaczego warto kupić pralkę ładowaną od góry z silnikiem inwerterowym?

Pralki z silnikiem inwerterowym działają niezawodnie przez wiele lat, dlatego spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Niektórzy producenci proponują 10-letnią gwarancję na sprzęt, co dowodzi wysokiej jakości.

Na uwagę zasługuje też maksymalna prędkość wirowania. Nowoczesne pralki z silnikiem inwerterowym oferują 1400-1800 obrotów, podczas gdy większość tradycyjnych modeli zapewnia 800 obrotów. Wybierając taki model, masz pewność, że ubrania będą dobrze odwirowane i szybciej wyschną. Kolejnym ważnym parametrem jest energooszczędność. Jeżeli chcesz zaoszczędzić na rachunkach za prąd, wybierz urządzenie o klasie energetycznej A++ lub A+++.

Pralka ładowana od góry z silnikiem inwerterowym cieszy się coraz większą popularnością. Proponowane urządzenie ma czytelny wyświetlacz, dzięki czemu możesz łatwo i szybko wybrać odpowiedni program. Funkcja “Dodaj odzież” pozwala wrzucić ubrania, których zapomniałeś włożyć do bębna przed rozpoczęciem prania.

Kiedy warto kupić pralkę ładowaną od góry?

Jeśli dysponujesz ograniczoną przestrzenią, rozważ zakup pralki ładowanej od góry. Nie musisz wygospodarowywać przed nią dużo miejsca. Wystarczy, że zostawisz około 60 cm nad pralką, by swobodnie otworzyć klapę. Zawiasy pokrywy zazwyczaj znajdują się po węższej stronie, tam, gdzie mieszczą się węże podłączeniowe. Dzięki temu spokojnie wsuniesz pralkę do wnęki liczącej nieco ponad 40 cm szerokości.

Przy takim modelu nie musisz schylać się, ani kucać, by włożyć brudne ubrania. Szukając pralki, zwróć też uwagę na proponowane funkcje. Większość urządzeń ma wbudowany czujnik wagi wsadu. Dzięki temu pralka samodzielnie dopasowuje program do ciężaru prania, ograniczając zużycie wody do minimum. Wsad 6-7 kg polecany jest przede wszystkim singlom i parom.

Dużą popularnością cieszą się również pralki z funkcją pary. W ten sposób możesz szybko pozbyć się zapachu potu lub dymu papierosowego z ubrań. Niektóre modele produkują aktywny tlen, który skutecznie czyści delikatne tkaniny Co ważne, funkcja sprawdza się w niskich temperaturach, nawet bez wody.