Polecamy

Spotkanie z piosenką autorską na OFF/ON Północna

Spotkanie z piosenką autorską na OFF/ON Północna

Wirtualny festiwal OFF/ON-Północna Teatru Muzycznego w Łodzi trwa. W najbliższy weekend proponuje spotkanie z mocnymi głosami młodego pokolenia. Podczas wspólnego koncertu będzie można zobaczyć laureatów dotychczasowych edycji konkursu Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty.

Na finał zapraszamy na wyjątkowy koncert jednych z najciekawszych artystów młodego pokolenia – mówi Krzysztof Wawrzyniak, kierownik artystyczny festiwalu OFF-Północna i jego pomysłodawca. – W ramach jednego wydarzenia usłyszymy wszystkich laureatów poprzednich edycji konkursu piosenki aktorskiej – dodaje Wawrzyniak.

Podczas czterech weekendów projektu OFF/ON widzowie mogli zobaczyć koncerty i przedstawienia z minionych edycji festiwalu OFF-Północna. Teatr Muzyczny w Łodzi, który jest organizatorem wydarzenia, chciał w ten sposób zapewnić ciągłość imprezy, przełożonej na przyszły rok. – Podjęcie decyzji o przeniesieniu festiwalu na rok 2021 było trudne, ale stworzenie wirtualnej formy zapewniło nam pewnego rodzaju kontynuację i nie pozostawiło widzów całkowicie bez tego wydarzenia. – podkreśla Grażyna Posmykiewicz, Dyrektor Teatru Muzycznego w Łodzi. Formuła okazała się trafiona, a wszystkie festiwalowe wydarzenia zyskały kilkanaście tysięcy odsłon.

W najbliższy piątek, 15 maja, od godz. 18.00 w blogu Muzyczny Wirtualnie będzie można obejrzeć koncert laureatów pierwszej i drugiej edycji konkursu Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty. Widzowie usłyszą Dominikę Kierpiec-Kontny z zespołem Sąstąd, która w 2018 roku zachwyciła jury swoją interpretacją utworów „Ballada o dwóch koniach” oraz „Awinion”, a rok później wzięła udział w 56. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Nie zabraknie też Dominika Mironiuka, aktora Krakowskiego Teatru Variété, który w Łodzi zajął drugie miejsce oraz duetu Anna Malek i Wojciech Bergander, w wykonaniu których jury doceniło wtedy m. in. „Absolutnie” Wojciecha Młynarskiego. Dziś oboje są uznanymi muzykami sesyjnymi.

W ramach koncertu pojawi się też zwyciężczyni II konkursu w 2019 roku, Kinga Zygmunt (na zdjęciu poniżej), która zadebiutowała we Wrocławskim teatrze Współczesnym w spektaklu „Pogłosy”. O wygranej w Łodzi przesądziły wówczas stylistyczna i interpretacyjna dojrzałość artystki, wykonującej piosenki „Jestem zmęczony” oraz „Tu”. Na scenie wystąpi też Karol Donda, aktor spektakli „Like fake… historia, której nie było” i „Klub winowajców”, który rok temu zajął w konkursie drugie miejsce. Koncert uzupełnią występy Bartłomieja Wiatera, którego głos można usłyszeć w polskiej wersji „Call of duty” oraz Katarzyny Hołyńskiej, której przyznano nagrodę specjalną Dyrektora Teatru Muzycznego w Łodzi. Po koncercie Teatr Muzyczny zaprasza na rozmowę online z artystami. Wydarzenie będzie dostępne w blogu Muzyczny Wirtualnie przez 48 godzin.

Niezależnie, w ramach festiwalowego programu toczą się działania edukacyjne, w tym wirtualne warsztaty, wykłady z edukatorami projektu O-Twórz Teatr: Joanną Wiśniewską, Szymonem Nygardem, Marią Gudejko, Katarzyną Potyralską-Stach, Michałem Jóźwikiem i Maciejem Pawlakiem. Część z nich odbywa się na żywo, za pośrednictwem aplikacji ZOOM.