Polecamy

Nancy Vieira w Monopolis!

Nancy Vieira w Monopolis!

.

Nancy Vieira wraz ze swoim zespołem wystąpi 22 lipca w amfiteatrze Monopolis o godz. 20.30. Artystka nazywana jest najbardziej stylową kontynuatorką sztuki Cesarii Evory. Jednak, kto sięga głębiej, wie, że jej historia, pochodzenie społeczne a zwłaszcza serdeczna, otwarta osobowość różnią ją od Cesarii. Pozostaje faktem, że Nancy występuje często z zespołem legendarnej artystki i pojawiła się w wielkim koncercie jej pamięci w lizbońskim Coliseu.

Albumy Lus i No Ama należą do najpiękniejszych prezentów, jakie dostaliśmy z Cabo Verde. Za ostatnią płytę, Manha Florida Nancy Vieira została uhonorowana aż dwiema statuetkami na prestiżowym festiwalu muzyki luzofońskiej: Najlepszy Album Tradycyjny i Najlepsza Wokalistka.

Kiedy przyszła na świat, rodzice Nancy działali w ruchu oporu w Gwinei Bissau, przygotowując niepodległość swoich skalistych, wietrznych wysp. Wychowała się w Praia, na wyspie Santiago. Jej bohaterski ojciec został po latach ambasadorem wolnych już Wysp Zielonego Przylądka w Portugalii i zabrał czternastoletnią córkę do Lizbony. Potem pewnie wpadali oboje co weekend do Casa da Morna na orzeźwiające rytmy funana i spotkania z przyjaciółmi. To cudowne i znamienne, jak społeczność wyspiarska znalazła dla siebie niszę w świecie fado. Charakter tej świetlanej muzyki jest tak intensywny i zaborczy, że przenika właściwie wszędzie i krzyżuje się także z angolańską sembą, z rytmami z Mozambiku, z brazylijskim pulsem.

Manha Florida, album produkowany i w znacznym stopniu skomponowany przez wielkiego barda muzyki kabowerdyjskiej, Teofila Chantre’a otwiera nowy rozdział w sztuce Nancy. Nie zmienia się jednak to, co w muzyce Vieiry było od początku najważniejsze: zmysłowość, światło, radość i melodie, od których trudno się uwolnić.

To już drugi koncert pod patronatem Marcina Kydryńskiego, który odbywa się w Monopolis. Podczas czerwcowego wydarzenia na Scenie Monopolis wystąpił Miroca Paris. Tym razem Organizator, zapowiada powrót do ubiegłorocznej, festiwalowej formuły i koncert w kameralnym amfiteatrze Monopolis. To bez wątpienia gwarantuje niezwykły klimat i niezapomniane doznania artystyczne. Zapowiada się zatem wyjątkowy, muzyczny wieczór. Warto już teraz pomyśleć o zakupie biletów, gdyż obecnie ich cena do 12 lipca jest promocyjna. Szczegóły na fb Monopolis.

Link do zakupu biletów: https://bit.ly/2UplCvN

Zgodnie z zapowiedzią Monopolis, to jednak nie ostatnie muzyczne spotkanie podczas tegorocznego lata. Kolejny fenomenalny koncert odbędzie się już 2 września. Szczegóły zostaną jednak dopiero ujawnione. Pozostaje zatem trzymać kciuki za kolejną inicjatywę łódzkiego dewelopera i rezerwację terminów w swoich planach.