Miejsca

Spełniamy marzenia o pięknym uśmiechu

Spełniamy marzenia o pięknym uśmiechu

Czy zdrowy i piękny uśmiech to nadal tylko kaprys i wydatek? Na szczęście już nie! Piękne i zdrowe zęby nie tylko świadczą o naszym dobrym zdrowiu, ale też odejmują lat i dodają uroku. Mając świadomość, że są równe, białe i piękne stajemy się pewniejsi siebie i bardziej otwarci. Design Dental Clinic w Łodzi przy ulicy Wierzbowej oferuje kompleksowe leczenie pod okiem wykwalifikowanej kadry specjalistów, dlatego bez problemu spełnimy tu swoje marzenia o pięknym uśmiechu.

Doskonały efekt końcowy, jakim jest atrakcyjny, dostosowany do rysów twarzy, osobowości i charakteru Pacjenta uśmiech zapewnia stomatologia estetyczna. Do tego, by zabiegi poprawiające estetykę naszego uzębienia były trwałe, konieczna jest wcześniejsza diagnostyka stanu uzębienia i jamy ustnej. Dlatego podczas pierwszej wizyty w Design Dental Clinic, lekarz dokonuje oceny stanu każdego zęba z osobna, wykorzystując dostępne techniki RTG skanowania oraz artykulacji. Wykonywane są także zabiegi higienizacji stomatologicznej, połączone z instruktażem higieny jamy ustnej. Dopiero po przejściu tych wstępnych zabiegów nadchodzi moment na cyfrowe projektowanie uśmiechu, tak by pacjent od razu widział, jaki będzie efekt po leczeniu. Cyfrowy projekt uśmiechu, wykonany jest w oparciu o trójwymiarowy, indywidualny model opracowany we współpracy ze specjalistami digitalizacji z Laboratorium Protetycznego Natrodent, z którym klinika ściśle współpracuje (laboratorium i klinika działają w tym samym budynku).

– W środowisku wirtualnym kontrolujemy dokładnie pozycję każdego zęba i kontaktu, co pozwala na kopiowanie tych założeń do naszej pracy. Jednak przede wszystkim wyróżnia nas to, że każda taka realizacja jest indywidualnie dostosowana do fizjonomii twarzy, potrzeb i oczekiwań osobistych leczonej osoby. Kiedy estetyka nowego, wymarzonego uśmiechu jest w stu procentach zweryfikowana przez lekarza stomatologa i zaakceptowana przez pacjenta przystępujemy do wiernego odtworzenia tych ustaleń, tworząc model wyglądu uzębienia – mówi Bartosz Troczyński, współwłaściciel Design Dental Clinic i Natrodent Laboratorium Protetyczne.

Stomatologia estetyczna: licówki

Idealnie zaprojektowany uśmiech ułatwia późniejsze przeprowadzenie zabiegów klinicznych i czyni ten etap komfortowym dla pacjenta. Istnieje wiele rozwiązań prowadzących do perfekcyjnego wyglądu zębów. Najprostszym i najskuteczniejszym sposobem na poprawę wyglądu zębów są licówki. To również skuteczne rozwiązanie w przypadku uszkodzonych czy nierównych zębów, a także dla osób, które chcą się pozbyć przerwy między zębami. Licówki mogą być nakładane zarówno na dolnym i górnym łuku, a także tylko na wybranych zębach. Do wyboru mamy dwa podstawowe rodzaje licówek: porcelanowe i kompozytowe. W nowoczesnych klinikach stomatologicznych, takich jak Design Dental Clinic pacjenci mają też możliwość założenia licówek ultracienkich, które pozwalają na minimalną preparację zębów. Klasyczne licówki wymagają zeszlifowania około 0,5-0,75 mm, ultracienkie zaledwie 0,3 mm szkliwa. W niektórych przypadkach obywa się nawet i bez tego (to tak zwane licówki „non prep”). Licówki porcelanowe  (pełnoceramiczne) to najbardziej zaawansowana forma nakładek na zęby. Cienkie płatki z porcelany dentystycznej liczą od 0,4 do 1,5 mm, a ich trwałość szacuje się na 10-15 lat. Licówki kompozytowe są mnie odporne na uszkodzenia mechaniczne i mają zdecydowanie krótszą żywotność 2-3 lat.

O piękny uśmiech Katarzyny Figury zadbali: dr Zbigniew Piankowski i tech. dent. Bartosz Troczyński, współwłaściciel Design Dental Clinic
Stomatologia estetyczna: protetyka

Jeśli w jamie ustnej brakuje choćby jednego zęba, ubytek taki powinien zostać natychmiast uzupełniony, ponieważ braki w uzębieniu negatywnie wpływają na nasze zdrowie. W Design Dental Clinic szczególną wagę przywiązuje się do funkcjonalnej rekonstrukcji zwarcia, czyli pełnego odtworzenia wszystkich zębów, aby umożliwić pacjentom gryzienie i mówienie z pełnym komfortem. W tym celu w klinice wykorzystuje się rekonstrukcje protetyczne oparte na koronach, mostach zbudowanych z tlenku cyrkonu oraz ceramicznych, opartych na implantach tytanowych możliwych do wykonania w każdych warunkach kostnych. Dzięki bezpośredniej współpracy z Laboratorium Protetycznym Natrodent stosowane są nowoczesne materiały, np. tworzywo Pekkton (ultralekki materiał do tworzenia dużych projektów protetycznych) oraz innowacyjne technologie drukowania 3D.

Stomatologia estetyczna: ortodoncja

Wady zgryzu bywają różnorodne, a współczesna ortodoncja gwarantuje indywidualne podejście i rozwiązanie wszelkich problemów w tym zakresie. Nieprawidłowy zgryz to nie tylko kwestia estetyczna, ale także zdrowotna. Niewłaściwie ułożone zęby mogą powodować problemy z utrzymaniem odpowiedniej higieny, a w konsekwencji prowadzić do powstawania próchnicy. Pierwszym etapem leczenia ortodontycznego jest przeprowadzenie szczegółowego wywiadu z pacjentem, zapoznanie się z wynikami badań klinicznych, wykonanie profesjonalnej fotografii twarzy, wykonanie zdjęć diagnostycznych RTG oraz pobranie skanu zgryzu. Na postawie oczekiwań pacjenta oraz otrzymanych wyników przygotowywany jest dokładny plan leczenia. Lekarz dobiera odpowiedni typ aparatu ortodontycznego oraz określa przybliżony czas trwania leczenia. Alternatywą dla aparatów stałych są nowoczesne nakładki na zęby invisalign, które pozwalają na korekcję wad zgryzu. Szczególnie chętnie korzystają z nich nastolatkowie, młodzież oraz osoby dorosłe. Design Dental Clinic proponuje pełne cykle leczenia ortodontycznego z wykorzystaniem systemu nakładek invisalign.

Stomatologia estetyczna: wybielanie

Jednym z prostszych zabiegów stomatologii estetycznej jest wybielanie. Efekt pięknych białych zębów w tym przypadku możemy osiągnąć na kilka sposobów. Popularną metodą wybielania są nakładki z żelem. Przygotowuje się je na podstawie pobranego wycisku. Wraz z nakładkami pacjent otrzymuje specjalny żel do wybielania. Nakładek należy używać 2-3 razy dziennie według zaleceń lekarza. Proces wybielania trwa około dwóch tygodni. Inną metodą wybielania jest naświetlanie. Po zabezpieczeniu dziąseł na zęby nakłada się substancję wybielającą. Następnie ząb jest naświetlany lampą polimeryzacyjną. Bardzo popularne i skuteczne stało się także wybielanie laserem. Po nałożeniu na zęby specjalnej substancji stomatolog naświetla je promieniem lasera.

Łódź, ul. Wierzbowa 46/48
tel. 884 335 050
info@designdentalclinic.pl
www.designdentalclinic.pl
Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek: 8-20