Wydarzenia

Smolasty w Monopolis na Spirit of Łódź Music Festival!

Smolasty w Monopolis na Spirit of Łódź Music Festival!

Pora na kolejny koncert z cyklu Spirit of Łódź. 15 lipca na scenie zobaczymy Smolastego! Letnie Monopolis to królestwo dobrej muzyki, słonecznego klimatu i wspaniałych gości.

Hasłem tegorocznej odsłony festiwalu jest hip-hop. 3 koncerty, 3 różne oblicza polskiej sceny rapowej. 10 czerwca na scenie swoje śląskie serce zostawił Miuosh, który porwał publiczność a już 15 lipca wystąpi Smolasty, czyli jeden z najpopularniejszych raperów młodego pokolenia. Jego hity „Duże Oczy” czy „Uzależniony” mają kilkadziesiąt milionów wyświetleń, a singiel nagrany we współpracy z Young Leosią w krótkim czasie przebił magiczną liczbę 10 milionów.

Cykl koncertów i letnią scenę w Monopolis zamknie GrubSon, który wystąpi 15.09, również w Monopolisowym amfiteatrze.
Letnia scena rozrywkowa w amfiteatrze Monopolis to przede wszystkim Spirit of Łódź. Music Festiwal – autorski festiwal muzyczny zainicjowany przez Krzysztofa Witkowskiego, realizowany przez Monopolis we współpracy z ArtKombinat.

W tym roku w ramach Spirit of Łódź. Music Festival w Monopolis odkrywamy polską scenę hip-hopową, która ma do zaoferowania całą paletę muzycznych barw. Dla nas jest to – niezmiennie – prawdziwa przyjemność gościć osoby, które są prawdziwymi artystami i ożywiają letnią scenę Monopolis – mówi Krzysztof Witkowski, Prezes Zarządu Virako i pomysłodawca festiwalu.

Festiwal co roku przyjmuje różnorodną formułę, tak jak różnorodna kulturowo jest Łódź. Pierwsza edycja (2020) to seria koncertów-niespodzianek artystów sceny alternatywnej. Wystąpili wtedy m.in.: Patrick The Pan, Kuba Badach, Natalia Przybysz. W drugiej edycji (2021) we współpracy z Marcinem Kydryńskim i Siestą w Drodze zagrali Mirocca Paris, Nancy Vieira oraz Richard Bona & Alfredo Rodriguez Band.

Monopolis to kulinarne i kulturalne centrum w kameralnej, pofabrycznej przestrzeni – prawdziwej, łódzkiej perełce architektonicznej. Rewitalizacja dawnych zakładów Monopolu Wódczanego została doceniona prestiżową nagrodą – w 2020 roku obiekt uznano za najlepszy projekt w kategorii „mixed-used” na świecie. Monopolis to kombinat wielu funkcji zamkniętych w jednym kompleksie. Punkty gastronomiczne, biurowce, zielony pasaż, Scena Monopolis, Monosfera Kreatywności dla dzieci i galerie sztuki – to wszystko znajdziecie tutaj na wyciągnięcie ręki. 0 sklepów, nieskończona ilość możliwości, kulinarnych doznań i sztuki na deser. Monopolis to flagowa inwestycja Virako – polskiej firmy deweloperskiej.

Obok cyklu koncertów Spirit of Łódź. Music Festival lato w Monopolis zapowiada sią bardzo gorąco. W każdy czwartek cykl pokazów kina plenerowego, a w sobotnie wieczory kolacje umili muzyka grana na żywo na scenie na wodzie oraz strefa Sunset Chillout w Amfitetarze z polskimi DJ’ami.

Program:
Smolasty | 15 lipca | 20:30
GrubSon | 9 września | 21:00

Smolasty – polski raper i producent muzyczny tworzący muzykę z pogranicza R&B, popu i rapu. W 2018 otrzymał nominację do Fryderyka w kategorii muzyki rozrywkowej za „Fonograficzny debiut roku”. Otrzymał złotą płytę za debiutancki album „Fake Love”.

Bilety w przedsprzedaży: 100 zł
Bilety można kupić na stronie: https://scena.artkombinat.pl/