Polecamy

Skuteczne sposoby na znalezienie pracy w Łodzi

Skuteczne sposoby na znalezienie pracy w Łodzi

Znajomość najbardziej aktualnych zasad panujących na lokalnym rynku pracy jest podstawą sukcesu dla każdej osoby poszukującej zatrudnienia. Niezbędne okażą się także narzędzia umożliwiające dotarcie do najlepszych ofert pracy. Sprawdź, co możesz dziś zrobić, żeby już niebawem cieszyć się nową posadą.

Po pierwsze – skorzystaj z rzetelnej bazy ofert

Trudno znaleźć pracę szukając w niewłaściwym miejscu. Niestety, internet pełen jest nieuczciwych ofert, dlatego korzystając z ogólnych portali ogłoszeń lokalnych ryzykujemy stratą czasu – czego jako osoba poszukująca pracy zapewne wolelibyśmy uniknąć. Na szczęście istnieją portale, dzięki którym dotrzemy do sprawdzonych ofert pracy, a ponadto dostosujemy je ściśle do swoich oczekiwań, takich jak branża w której działamy, interesujące nas stanowisko czy rodzaj etatu.

Mowa tutaj o serwisie GoWork, który sprawia, że poszukiwanie pracy staje się znacznie sprawniejsze. Dzięki wspomnianym funkcjom będziemy mogli aplikować na najbardziej atrakcyjne z naszego punktu widzenia stanowiska jeszcze zanim zrobią to nasi konkurenci. Korzystanie ze sprawdzonych informacji na temat możliwości zatrudnienia jest pierwszym, o co powinniśmy zadbać poszukując pracy.

Zadbaj o jak najlepsze przedstawienie swojej osoby

Rozmowa kwalifikacyjna trwa zazwyczaj nie więcej niż pół godziny. Jest to bardzo niewiele czasu na autoprezentację – dlatego koniecznie przemyślmy jej przebieg, biorąc pod uwagę wszystkie możliwe scenariusze jeszcze zanim staniemy przed rekruterem. Przygotujmy się do odpowiedzi na standardowe pytania o oczekiwane zarobki oraz dotychczasowe doświadczenie w branży.

Jeśli dopiero zaczynamy pracę w danym obszarze, skoncentrujmy się na tych doświadczeniach zawodowych i edukacji, które są mu najbliższe. Znaczenie mają również kompetencje miękkie, takie jak doświadczenie w pracy w zespole czy realizowaniu zadań według określonej strategii. Przygotujmy sobie również zawczasu listę urządzeń i oprogramowania z którym mieliśmy do tej pory styczność – większość branż korzysta dziś z elektronicznych systemów rozliczania płatności czy ewidencjonowania towaru.

Co robić, kiedy nie mamy doświadczenia?

Brak doświadczenia na rynku pracy jest jednym z najczęściej spotykanych problemów przez osoby poszukujące zatrudnienia. Choć pewne znaczenie w tym wypadku mają nasze osobiste preferencje – zdobywając nowe umiejętności warto wziąć pod uwagę przede wszystkim wymagania rynku pracy. Znajomość choćby najbardziej podstawowych narzędzi informatycznych znacznie zwiększy nasze szanse na otrzymanie zatrudnienia. Jeśli nie mieliśmy do tej pory okazji pracować używając specjalistycznego oprogramowania czy urządzeń – warto rozważyć wzięcie udziału w stosownym szkoleniu lub stażu. Nie tylko często są one organizowane bezpłatnie, ale w niektórych przypadkach mamy nawet możliwość otrzymania stypendium za sam tylko fakt rozszerzania swoich kompetencji zawodowych. Wspomniany wcześniej serwis GoWork posiada w swojej bazie oprócz ofert pracy również propozycje tego typu kursów.

Korzystając z możliwości, jakie daje nam dzisiejszy rynek pracy możemy nie tylko rozwijać się w dotychczasowej działalności, ale także szybko rozpocząć pracę w całkowicie nowej branży. Gotowość do nauki i determinacja to cechy, które zapewnią nam sukces niezależnie od obszaru, który postanowimy wybrać.