Biznes

Sensilab zmienia się w Wörwag Pharma Operations

Sensilab zmienia się w Wörwag Pharma Operations

Niemiecka firma farmaceutyczna Wörwag Pharma GmbH & Co. KG otworzyła swoją fabrykę w Konstantynowie Łódzkiem, w miejscu, w którym do końca roku działała firma Sensilab.

Fabryka a w Konstantynowie Łódzkim to nowoczesny kompleks budynków mających duży potencjał do dalszego rozwoju. Dlatego to właśnie tu powstaje jedyna fabryka niemieckiej firmy. Wörwag Pharma Operations planuje zainwestować pod Łodzią ponad 15 milionów euro.

– Wraz ze zwiększeniem potencjału grupy o własny zakład produkcyjny osiągamy ważny kamień milowy dla naszych ambitnych celów rozwojowych – mówi Gerhard Mayer, Dyrektor Zarządzający i Dyrektor Finansowy. – Wspólnie z polskim kierownictwem będziemy rozwijać tę fabrykę, aby zbudować centrum doskonałości w zakresie produkcji i rozwoju suchych form leków dla grupy Wörwag Pharma.

Rozwój nowych rynków

Wörwag Pharma inwestuje przede wszystkim w poszerzenie swojego globalnego portfolio produktów i rozwój nowych rynków.

Wraz z pełną integracją z grupą Wörwag Pharma, polska fabryka Wörwag Pharma Operations, zabezpiecza niezbędne moce produkcyjne konieczne do zapewnienia ciągłości dostaw produktów własnych i kontraktowych.

Wörwag rozpoczął już transfery pierwszych produktów do Polski, gwarantuje niezawodny łańcuch dostaw i zapewnia swoim klientom stały dostęp do wysokiej jakości produktów.

– W ciągu najbliższych czterech lat będą widoczne znaczące inwestycje związane z transferem 25 produktów Wörwag Pharma. Jest to jedna z największych inicjatyw transferu technologii, inwestycji i rozwoju w branży farmaceutycznej dla organizacji naszej wielkości” – mówi Irmgard Becker, Dyrektor Globalna ds. Operacyjnych.

40 krajów na całym świecie
Produkowane w podłódzkim Konstantynowie produkty farmaceutyczne będą rozsyłane do blisko 40 krajów na całym świecie, w tym do Rosji, Brazylii czy Uzbekistanu.
– Cieszymy się z włączenia naszego zakładu do rodziny Wörwag. Będąc w grupie farmaceutycznej z 50 letnią tradycją w  produkcji suchych form leków, widzimy możliwość dalszego rozwoju i doskonalenia naszej fabryki – mówi Joanna Nidecka, Dyrektor Zarządzająca i Członek Zarządu.

Polska fabryka to nowoczesny kompleks budynków mających duży potencjał do dalszego rozwoju. Lokalizacja zakładu w centrum Europy jest wielkim atutem z punktu widzenia logistyki, co ułatwia zaopatrywanie głównych rynków Europy Wschodniej. Zarówno infrastruktura jak i wiedza polskiego zespołu gwarantują produkcję już istniejących technologii, oraz stwarzają możliwość rozwoju i wprowadzania na rynek innowacyjnych rozwiązań.