Uroda

Select Beauty: Piękno każdego dnia

Select Beauty: Piękno każdego dnia

Zaglądamy do salonu Select Beauty, by dowiedzieć się, jak zadbać o siebie, porozmawiać o nowościach w ofercie i planach na przyszłość. Spotykamy tam trzy wyjątkowe kobiety – kosmetolog Monikę Gajewską i Agatę Wieczorek oraz doktor medycyny estetycznej Annę Górniak, które każdego dnia dbają o naszą urodę.

LIFE IN Łódzkie: Select Beauty cały czas się rozwija, cieszę się bardzo, że pandemia nie wyhamowała tych działań. Co nowego pojawiło się w ofercie?

Monika Gajewska: To nie do końca tak, trochę ta pandemia wyhamowała nasze działania. Przez jakiś czas nie mogłyśmy działać tak jak zresztą wiele firm nie tylko z branży beauty. Czasu oczywiście nie marnowałyśmy, uczestniczyłyśmy w licznych szkoleniach online, webinarach, chłonęłyśmy wiedzę, po to, by udoskonalać umiejętności i poszerzać gamę oferowanych usług. Dlatego teraz z przyjemnością zapraszamy również na laseroterapię i zabiegi medycyny estetycznej.

Z jakich konkretnie zabiegów medycyny estetycznej możemy skorzystać w Select Beauty?

Monika Gajewska: Z zabiegów innowacyjnych, dzięki którym możemy osiągnąć efekty o różnej intensywności, od subtelnie poprawiających napięcie skóry i odświeżających wygląd, po te znacznie spłycające zmarszczki i odmładzające. W ofercie znalazły się wypełniacze, toksyna botulinowa, lipoliza podbródka, mezoterapia igłowa i wampirzy lifting. Wszystkie oferowane przez nas zabiegi dostosowane są do potrzeb naszych Klientów i wykonywane przez lekarza – doktor Annę Górniak.

Wampirzy lifting, brzmi groźnie. Jak wygląda taki zabieg?

Anna Górniak: Do zabiegu wykorzystuje się osocze bogatopłytkowe, które pozyskujemy na miejscu w gabinecie z krwi Klienta. Może być aplikowane jednocześnie z tzw. aktywatorem, np. z trombiną lub chlorkiem wapnia, które powodują natychmiastowe uwolnienie czynników wzrostu. Uzyskany koncentrat autologicznych płytek krwi w niewielkiej ilości osocza jest materiałem sterylnym i bezpiecznym dla pacjenta. Po wprowadzeniu do strzykawki przeprowadzany jest klasyczny zabieg mezoterapii polegający na równomiernym nakłuwani i ostrzykiwaniu skóry.

Jakich efektów możemy się spodziewać po zabiegu?

Anna Górniak: Najlepsze rezultaty wampirzego liftingu można zaobserwować po wykonaniu serii minimum trzech zabiegów. Po pierwszym wyraźnie poprawia się koloryt skóry oraz jej struktura. Zwiększa się także jej nawilżenie. Po drugim zabiegu zwiększa się gęstość skóry, trzeci sprawia, że jest ona grubsza i bardziej jędrna. Seria wampirzego liftingu wpływa również na poprawę owalu twarzy i spłycenie zmarszczek mimicznych.

Wspomniały Panie także o wypełniaczach.

Anna Górniak: Są one bardzo powszechnie stosowane w medycynie estetycznej. To metoda pozwala na stosunkowo szybkie i bezpieczne przywrócenie młodego wyglądu. Większość wypełniaczy jest w stanie spłycić zmarszczki i bruzdy w mniej niż 30 minut, a rezultaty zabiegów utrzymują się od 4 miesięcy do ponad roku. Wypełniacze znajdują zastosowanie także w celu modelowania i zwiększenia objętości niektórych partii twarzy, np. policzków, brody, nosa, skroni czy ust. Wykorzystuje się je także do korekty doliny łez i podkrążonych oczu. Do zabiegów wykorzystujemy preparaty na bazie kwasu hialuronowego, który zaliczany jest do najbezpieczniejszych i najbardziej przebadanych spośród wszystkich dostępnych wypełniaczy na rynku.

A na czym polega lipoliza podróbka?

Anna Górniak: Lipoliza podbródka polega na wstrzyknięciu cienką igłą w otłuszczone miejsce mieszaniny dwóch substancji – wyciągu z soi: fosfatydylocholiny oraz soli żółciowej: deoksycholatu. Preparat rozpuszcza komórki tłuszczowe, które są zastępowane tkanką włóknistą, co powoduje obkurczenie się skóry w obrębie ostrzykiwanego obszaru. Następnie zbędny tłuszcz jest transportowany do wątroby i usuwany w procesach metabolicznych.

Mezoterapia igłowa znalazła się na trzecim miejscu na liście najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej w naszym kraju. Jak przebiega taki zabieg?

Monika Gajewska: Mezoterapia igłowa polega na bezpośrednim wstrzyknięciu w miejsca docelowe substancji leczniczych. Podawane preparaty dopasowywane są do konkretnego problemu skóry. Dzięki zabiegowi staje się ona odżywiona, ujędrniona, a dzięki stymulacji do rozwoju nowych komórek – odmłodzona. Mezoterapię igłową można wykonać niemal na całym ciele, jednak do najbardziej popularnych obszarów należy twarz, szyja i dekolt, dłonie, głowa. W przypadku skóry głowy widać efekt odżywienia i zagęszczenia włosów. Mezoterpaia doskonale sprawdza się także w połączeniu z Endermologią LPG Allinace – wzmacnia efekty zabiegowe. Dodatkowo poprawiona zostaje jędrność skóry, pobudzona zostaje wymiana komórkowa i przywrócony prawidłowy metabolizm.

Do tej pory wykorzystywany w epilacji laserowej ThunderMT może teraz pokazać wszystkie swoje możliwości. W ofercie Select Beauty pojawiła się także laseroterapia. Co w tym zakresie proponujecie swoim klientom?

Agata Wieczorek: Wychodząc naprzeciw potrzebom Klientów poszerzyliśmy swoje usługi o fotoodmładzanie, zamykanie teleangiektazji (pajączków naczyniowych), redukcję blizn oraz przebarwień. Dzięki temu możemy świadczyć kompleksowe usługi dopasowane do potrzeb naszych Klientów. Aktualnie stawiając diagnozę, mamy w salonie do dyspozycji technologię, która pozwala nam skutecznie usuwać defekty skóry.

Skoro już wspomniałam o epilacji – zima to chyba najlepszy moment na tego typu zabiegi?

Agata Wieczorek: Zgadza się. Jesienią i zimą skóra jest trochę jaśniejsza, co sprawia, że światło lasera będzie lepiej absorbowane przez same włosy i zabiegi będą bardziej efektywne. Thunder MT łączy technologię aleksandrytową i nedomowo-yagową, dzięki czemu dociera także do jasnych i delikatnych włosków. Aby pozbyć się całkowicie owłosienia, należy wykonać serię 6 do 8 zabiegów w określonych odstępach czasu. Jest to zabieg szybki, czysty i suchy. Nie wymaga nakładania żadnego żelu, dlatego też nazywany jest przez niektórych zabiegiem lunchowym. Laser Thunder MT posiada także innowacyjny dedykowany zewnętrzny system chłodzenia Cool Air, dzięki któremu minimalizowane są odczucia bólowe. Potrafi naprawdę zmrozić, bez używania woreczków z lodem.

Zdradzą nam Panie plany na najbliższą przyszłość. Co nowego pojawi się w ofercie?

Monika Gajewska: Kosmetologia to nasza pasja, dlatego stale rozwijamy własne umiejętności, jak i staramy się poszerzać ofertę salonu. W najbliższym czasie zaproponujemy zabiegi kosmetologii białej Diego dalla Palma dla kobiet w ciąży, rytuały na ciało w naszej strefie Day SPA oraz zabiegi z wykorzystaniem urządzenia Dermapen 4.0. To nowoczesna technologia automatycznego nakłuwania skóry za pomocą pulsujących igieł (1920 nakłuć na sekundę). Zabieg umożliwia wprowadzanie substancji czynnych w głębsze warstwy skóry. Można go wykorzystać do usuwania blizn trądzikowych, rozstępów, jak i rewitalizacji twarzy, czy usuwania zmarszczek. Chcemy, aby Klient z różnymi problemami skóry oraz oczekiwaniami mógł znaleźć odpowiedź na swoje potrzeby w Select Beauty.

Rozmawiała Beata Sakowska
Zdjęcia Paweł Keler

Łódź, ul. Nowomiejska 5/U1
tel. 668 520 947
e-mail: office@selectbeauty.pl
www.selectbeauty.pl