Wydarzenia

Scena Monopolis. Szekspir według Seweryna

Scena Monopolis. Szekspir według Seweryna

Już 21 listopada, na deskach Sceny Monopolis, wystąpi Andrzej Seweryn, wybitny aktor i reżyser. Tym razem wspólnie zatopimy się w świecie Szekspira – pojawią się najpiękniejsze fragmenty bohaterów arcydzieł Szekspira, m.in. Hamleta, Makbeta, Otella, a publiczność stanie się współtwórcą tego wieczoru.

Spotkanie z Andrzejem Sewerynem na Scenie Monopolis będzie wyjątkowym spotkaniem wszystkich koneserów Szekspira, ale też tych, którzy znają go mniej. Będzie to tez zaproszenie do interpretacji i reinterpretacji tych wyjątkowych tekstów, które przez cały czas stanowią wyzwanie dla wrażliwości i inteligencji, wciąż są aktualne, szczególnie, że podane w zupełnie nowym przekładzie Piotra Kamińskiego. Spotkanie z Andrzejem Sewerynem będzie także okazją do uzyskania odpowiedzi na pytanie, co w Szekspirze najbardziej fascynuje jego jako aktora i nie-aktora…
Wydarzenie można polecić zarówno znawcom twórczości Szekspira, jak i tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z jego dziełami. Ci pierwsi usłyszą w nim ulubione monologi i dialogi szekspirowskie w nowych przekładach i w nowych, odkrywczych interpretacjach. Ci drudzy znajdą zachętę do kontynuowania pasjonującej podróży w świat dramatów geniusza ze Stratfordu.

Występuje: Andrzej Seweryn
Miejsce: Scena Monopolis
Termin: 21.11 godz. 20:00
Zakup biletów: https://bit.ly/3zuh2Op