Polecamy

Rzeźba, malarstwo, design i fotografia w Monopolis

Rzeźba, malarstwo, design i fotografia w Monopolis

.

Daniela Krystyna Jałkiewicz, Dariusz Fiet, Jerzy Maciej Koba, Sylweriusz Koperkiewicz – czworo łódzkich artystów, którzy stworzyli ArtGalery, nową, wyjątkową galerię sztuki. Miejsce dla niej również wybrali wyjątkowe, bo  Monopolis. Tam kultura i sztuka zawsze mają ważną pozycję.

– Cieszę się, że tak wyjątkowi artyści zdecydowali się przyjąć nasze zaproszenie i stworzyli w Monopolis nową przestrzeń dla sztuki. Cieszę się tym bardziej, że wszyscy mieszkają w Łodzi i tutaj tworzą. Jestem przekonany, że to nowe miejsce na kulturalnej mapie Łodzi szybko zostanie zauważone i docenione przez Łodzian – mówił Krzysztof Witkowski, właściciel spółki Virako, inwestor Monopolis.

Podczas konferencji prasowej inaugurującej oficjalny start ArtGalery, z dziennikarzami łódzkich mediów spotkali się artyści, których prace można oglądać w Monopolis.

– W nowej galerii udało się nam połączyć rzeźbę, malarstwo, design i fotografię. Chcieliśmy podziękować za zaproszenie i możliwość wystawienia naszych prac. W obecnym, trudnym pod wieloma względami postpandemicznym czasie, powstało w Monopolis miejsce, w którym możemy spotkać się twarzą w twarz ze sobą i ze sztuką. Stworzone z potrzeby dzielenia się, a nie podziałów, twórczego podejścia do rzeczywistości i połączenia potrzeb ludzi. ArtGalery to przestrzeń do spotkań potrzebnych i istotnych w życiu każdego z nas – mówił Jerzy Maciej Koba, jeden z artystów, którego fotografie można oglądać w nowej galerii.

Warto podkreślić, że odwiedzając galerię można spotkać się z wystawiającymi w niej artystami. ArtGalery jest miejscem, które artyści sami nazwali „spółdzielnią artystyczną”. To dzięki ich pracy i zaangażowaniu można było zrealizować cały projekt. Każdy z nich ma także obowiązkowe tygodniowe dyżury w galerii. Dzięki temu są w tym czasie do dyspozycji odwiedzających. Można wtedy spotkać się z nimi i porozmawiać o sztuce. Ważne jest również to, że wszystkie prace dostępne w ArtGalery są do kupienia.

Na zdjęciu artyści, których prace można oglądać w ArtGalery (od lewej):

Dariusz Fiet – autor kilkuset obrazów, pokazywanych na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.

Daniela Krystyna Jałkiewicz – tworzy obiekty na pograniczu rzeźby i tkaniny.

Jerzy Maciej Koba – artysta fotograf i współwłaściciel pracowni oprawy fotografii, obrazów i grafik.

Sylweriusz Koperkiewicz – tworzy unikatowe lampy i żyrandole, o wyjątkowym designie.

 

fot. Ukryte w kadrze