Polecamy

Ruszyła budowa Diasfery Łódzkiej

Ruszyła budowa Diasfery Łódzkiej

Pierwsze łopaty symboliczne wkopane, teraz na budowę wkracza ciężki sprzęt, a w 2020 roku do nowych mieszkań w Diasferze Łódzkiej powstającej między ulicami Klińskiego i Targową, realizowanej przez rodzinną firmę – Duda Development, wprowadzą się pierwsi mieszkańcy. 

Podczas czwartkowej konferencji prasowej inwestor zaprezentował generalnego wykonawcę projektu firmę FB Antczak, a pierwszą symboliczną opłatę wbiła prezydent Łodzi, Hanna Zdanowska. – Gorąco witam dewelopera, który pierwszy raz wykracza poza swój naturalny obszar prowadzenia działalności, czyli Poznań. Bardzo się cieszymy, że nam zaufaliście i zdecydowaliście się przebudować znaczącą część tego kwartału. Dziękuję za rewitalizację obiektu zabytkowego i za niezwykle ciekawy projekt – mówiła prezydent Hanna Zdanowska. – Zależy nam, aby otworzyć kolejne przestrzenie miasta. Nie chcemy by powstawały osiedla zamknięte, ale by nowe inwestycje stały się naturalną tkanką miasta. Do tego potrzeba przestrzeni publicznej, która będzie integrowała osiedle z resztą miasta.

– Diasfera Łódzka wpisze się w to, co miasto Łódź od wielu lat już robi, czyli w proces rewitalizacji. To dobry krok w kierunku przebudowy miasta. Chcemy, by się tu dobrze żyło i dobrze mieszkało – powiedział Wojciech Duda, wiceprezes zarządu Duda Development.

FB Antczak, nowy generalny wykonawca Diasfery Łódzkiej, to pochodząca z Kalisza spółka, która zajmowała się realizacją licznych ambitnych projektów budowlanych na terenie największych miast Polski. Odpowiada m.in. za przygotowanie budynku SQ Business Center we Wrocławiu, podwarszawskiego osiedla Ryżowa Park, kompleksu Calisia One w Kaliszu i nagradzanego osiedla Siedem Klonów w Łodzi. Podczas konferencji firmę reprezentował jej wiceprezes, Marcin Antczak.

 

Diasfera Łódzka – opis inwestycji

Pod wieloma względami Diasfera Łódzka jest inwestycją wyjątkową. Zlokalizowana w ścisłym centrum miasta, oddalona zaledwie o kilka minut spaceru od ulicy Piotrkowskiej, radykalnie odwraca dominujący obecnie trend, jakim jest budowanie na obrzeżach i przedmieściach.

Fasada budynku łączy nowoczesny styl z nawiązaniami do tradycyjnej, kamienicznej architektury Łodzi. Przyszły kształt inwestycji prezentuje innowacyjna makieta multimedialna, pozwalająca odbyć wirtualny spacer po budynku i przyjrzeć się temu, jak już wkrótce będzie wyglądać: zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz.

Lokalizacja: centrum na wyciągnięcie ręki

Budynek Diasfery położony będzie pomiędzy ulicami Kilińskiego a Targową; przy ulicy, która dopiero oczekuje na nadanie nazwy. Zaledwie 900 metrów dzielić go będzie od Piotrkowskiej. Atrakcje takie jak Centrum OFF Piotrkowska, Galeria Łódzka, Park Źródliska czy inne ważne punkty miasta znajdują się
w obrębie niedługiego spaceru od inwestycji. To sprawia, że mieszkańcy Diasfery będą mieć rozrywki i udogodnienia miasta na wyciągnięcie ręki. Bliskość punktów sieci transportu publicznego dodatkowo usprawni poruszanie się po mieście.

Budynek: nowoczesna kamienica

Diasfera zaprojektowana została przez poznańskie pracownie MODO Architektura i ZOKO Architekci. Fasada Diasfery będzie pomostem między tradycyjnymi budynkami znanymi z dawnej Łodzi
a nowoczesnymi rozwiązaniami podpatrzonymi w miastach zachodniej Europy. Dzięki temu elewacja budynku gładko wpasuje się w otoczenie, jednocześnie odświeżając wygląd okolicy i wytyczając kierunek rozwojowi tego obszaru. Parterowe mieszkania wyposażone będą w ogródki lokatorskie. Na dziedzińcu powstanie plac zabaw dla dzieci.

Mieszkania: dla młodych, energicznych, kochających Łódź

Mieszkania w Diasferze, a będzie ich 201 w I etapie, będą miały powierzchnie od 25 do 95 m2. Ich ceny rozpoczynają się już od 5300 zł/m2. Wśród lokali znajdą się kawalerki oraz mieszkania dwu-, trzy- i czteropokojowe. Starannie zaprojektowane pomieszczenia pozwolą na dopasowanie mieszkania do indywidualnych potrzeb nabywców.

Rozkład mieszkań wraz z przykładowymi aranżacjami można obejrzeć już teraz, udając się do biura sprzedaży przy ulicy Kilińskiego 138 (naprzeciwko hotelu Ambasador). Innowacyjna makieta multimedialna pozwala na dokładne przyjrzenie się Diasferze takiej, jaką stanie się dopiero w ostatnim kwartale 2020 roku. Wirtualny spacer po inwestycji odbywać można w godzinach pracy biura, od poniedziałku do piątku od 9 do 17 i w soboty od 9 do 13. Warto odwiedzić biuro osobiście, aby napić się kawy, porozmawiać o Diasferze i zarezerwować lub kupić mieszkanie. Można też skontaktować się z nim telefonicznie (tel. +48 605 505 995) lub e-mailowo (diasfera@dudadevelopment.pl).