Jestem synem swego ojca, ale jestem też osobnym człowiekiem

O wyścigach żużlowych, pisaniu i wydawaniu książek, nieuleczalnej chorobie i jej wpływie na życie rozmawiamy z WITOLDEM SKRZYDLEWSKIM, autorem książki „Inkwizycja – Grzechy Przeszłości”.

To będzie moja Pretty Woman

Julia Roberts jest jedyna i niepowtarzalna. To, co nas łączy, to na pewno te kręcone włosy, bez których nie wyobrażam sobie Vivian. To jej znak rozpoznawczy! Burza loków! Ale nie skupiam się na tym, żeby być drugą Julią, bo to chyba byłoby nieciekawe. Pokażę swoją Vivian. Mam nadzieję, że też będzie jedyna i niepowtarzalna –…

Wciąż mam sporo do zrobienia

Tytuł Łodzianina Roku 2020 zadedykował wszystkim tym, którzy zmieniają nasze miasto, którym chce się chcieć i którzy jak on kochają Łódź. Rozmawiamy z Krzysztofem Witkowskim, Łodzianinem Roku 2020, właścicielem Monopolis.

Jerzy Maciej Koba: Teraz się tylko „pstryka”

Fotografia to nie tylko technika i technologia, to praca z ludźmi, umiejętność obserwacji i interpretacji, to chwile szczególne, wiele emocji, wyzwań, poszukiwań i realizacji.  O sztuce fotografii opowiada Jerzy Maciej Koba, łódzki artysta fotografik.

Wierzę, że za kilka lat Monopolis stanie się symbolem Łodzi

Jestem dumny z tego, co udało się nam tutaj zbudować i cieszę się, gdy widzę w Monopolis uśmiechniętych, zadowolonych ludzi, którzy robią sobie zdjęcia, odpoczywają, korzystają z oferty restauracji czy kawiarni i tłumnie przychodzą do teatru, albo na koncerty. Czuję się wtedy trochę jak ojciec, obserwujący swoje dziecko, które rośnie, fajnie się rozwija i zmierza…

Trattoria Italiana, czyli pyszna randka z włoską kuchnią!

Monikę i Francesca Mameli oraz dwójkę ich dorosłych dzieci spotykamy, gdy akurat mocują nad wejściem do restauracji szyld Trattoria Italiana. To rodzinne miejsce, w którym familijny charakter czuje się od samego wejścia.

Marka w kryzysie, czyli partnerstwo i zaufanie

Czy firmy powinny potraktować kryzys jako szansę? Jak dzięki niemu zmienić dotychczasowe działania i zbudować firmie pozytywny wizerunek? Dlaczego zaufanie jest dziś najcenniejszą walutą w komunikacji? Na te i wiele innych pytań odpowiadają Monika Kern i Agnieszka Oleszczyk, CEO agencji AHAVA PR.

Co można zrobić ze starych kabli?

Przetwarza setki metrów zużytych kabli. Wyrzuconym na śmietnik nadaje nowe życie, nie marnując przy tym ani kawałka. Tworzy z nich niepowtarzalne obrazy i biżuterię. Anna Becherka, właścicielka marki BECHANN w rozmowie z LIFE IN. Łódzkie.

Łodzianin z wyboru

O tym, jakimi cechami musi charakteryzować się Łodzianin Roku, ile kilometrów światłowodów jest w łódzkim radiu i dlaczego od czasu do czasu chodzi w góralskim stroju, rozmawiamy z Dariuszem Szewczykiem, prezesem Radia Łódź.

Uroda nie definiuje tego, kim jesteśmy

O pięknie, które jest trudne do zdefiniowania, o marzeniach, które należy realizować i o Łodzi, z którą jest emocjonalnie związana, rozmawiamy z Karoliną Bielawską, Miss Polonia 2019.

Jak przygotować kampanię reklamową na Facebooku

Czemu służą płatne kampanie reklamowe na Facebooku? Czy każda firma powinna z nich korzystać? Co jest najważniejsze w ich planowaniu? Krzysztof Jurczak z Agencji Mediów Społecznościowych „For Social” w rozmowie z LIFE IN. Łódzkie.

Zarazić innych dobrem

Mówią, że są dwiema artystycznymi duszami, które chcą postawić to miasto na nogi. Ona – kobieta od kreacji, dla której niemożliwe nie istnieje. On – niepoprawny optymista, który rzucił wszystko, by przejechać Azję autostopem. Dziś tworzą duet idealny, który wyzwala uśmiech na łódzkich twarzach. Michalina Grzesiak i Czarek Stacewicz razem z Monopolis postanowili „robić dobro”.

W aktorstwie wywracam się na lewą stronę

Lubię i potrafię wprowadzać ludzi w dobry nastrój, rozśmieszać ich. Na ulicach rzadko się do siebie uśmiechamy, w domach mierzymy się z codziennymi problemami, z pracy wychodzimy sfrustrowani. W teatrze dzieląc się swoją kreatywnością i energią pozwalam ludziom przenieść się w świat, w którym życie jest zwykle dużo barwniejsze. Karolina Krawczyńska, aktorka Teatru Powszechnego w…

Przy kawie łatwiej o dobry nastrój

Zawsze powtarzamy, że sprzedajemy nie tylko kawę i maszyny. Przede wszystkim sprzedajemy siebie i właśnie dzięki temu otworzyły się przed nami drzwi do największych banków w Polsce – o kawowym biznesie opowiadają Maciej Giermaziak i Bartłomiej Biesiada, właściciele Instytutu Kawy i sieci kawiarni Coffee Runner.

Uczyć powinniśmy się przez całe życie!

O historii Dni Uczenia się Dorosłych w Polsce, poprzednich edycjach kampanii i o tym, jak przez ostatnie 10 lat zmieniła się w Polsce oferta edukacyjna dla dorosłych opowiada Bożena Ziemniewicz – pełnomocnik Polskiej Izby Firm Szkoleniowych w regionie łódzkim, od początku związana z kampanią.

Zdrowy uśmiech to takie proste

Każdy z nas chciałby się cieszyć zdrowym uśmiechem, ale by go mieć, trzeba dbać o zęby. Niby wszyscy wiemy, że dentystę należy odwiedzać raz na pół roku, ale w rzeczywistości, gdy nic nam nie dolega, wizyty odkładamy na bliżej nieokreśloną przyszłość. O tym, dlaczego należy dbać o zęby, rozmawiamy z doktor Anetą Grochowiną, właścicielką Aneta…

Człowiek człowiekowi ma zawsze coś do zaproponowania

Aktorstwo dało mi możliwość przełamania własnych słabości. Jest we mnie chęć i potrzeba poznawania drugiego człowieka i zgłębiania jego natury, ale jest we mnie też lęk przed światem. Lęk, strach, wstyd, zażenowanie – to się ogólnie określa jako nieśmiałość. Pracując, robiąc to, co robię, zmieniam się – Maria Gładkowska, aktorka występująca na scenie Teatru Nowego…

Pokazuję cudowny świat muzyki, jej emocje i radość

O „Kochajmy” nowym projekcie muzycznym Grohman Orchestra, rozmawiamy z Tomaszem Gołębiewskim.

SZKOŁA jakiej jeszcze nie było

O nowej inicjatywie edukacyjnej – Technikum Automatyki i Robotyki opowiada Wiesława Zewald, prezes spółki Strefa Edukacji, organu prowadzącego szkołę.

Mnóstwo pozytywnych emocji i zadowolenia

Hirek Coiffure, salon fryzjerski przy ul. Piotrkowskiej 56, na stałe zapisał się już na kartach historii Łodzi. 50-lecie istnienia, to doskonały moment na rozmowę o sukcesie, rodzinnym biznesie i trendach na nachodzący karnawał. Hieronim Workert i Sławomir Workert specjalnie dla LIFE IN. Łódzkie.

Lubię delektować się sztuką

Trudno osiągnąć efekt spełnienia twórczego, ale jest wiele spektakli i filmów, z których jestem zadowolona. Na pewno takim przykładem jest jedna z moich ostatnich realizacji – musical „Les Miserables” w Teatrze Muzycznym w Łodzi – mówi Zuzanna Markiewicz, kostiumograf, historyk filozofii.

Lubię patrzeć, jak świat zmienia się wokół

Została aktorką, choć miała być dentystką. Lubi, gdy dużo się dzieje. Nie robi planów, bo jest jej smutno, gdy nie wychodzą. Angażuje się w wiele społecznych projektów. Rozmawiamy z Agnieszką Więdłochą, aktorką Teatru im. S. Jaracza w Łodzi, gwiazdą filmową, kobietą sukcesu.

Niczego nie żałuję

Jego życie, to gotowy scenariusz na film pełnometrażowy, życiorysem można by obdzielić kilka osób! Jeszcze niedawno milioner, dziś bankrut. Po prostu artysta – Michał Wiśniewski.

Artur Gadowski: Jestem szczęściarzem

Kiedy na koncertach publiczność śpiewa razem ze mną moje piosenki, a na dodatek sprawia im to dużo radości, to jestem spełniony i szczęśliwy. Wtedy czuję, że odniosłem w życiu sukces – mówi Artur Gadowski, muzyk rockowy, wokalista zespołu IRA, od kilkunastu lat mieszkający w Łodzi.

Ewa Audykowska: Kocham wszystkie moje role!

Każdej swojej roli oddaje całą swoją wrażliwość, wiedzę i wiele sił witalnych. Chciałaby kiedyś zagrać z Januszem Gajosem i Piotrem Fronczewskim, których uwielbia od dzieciństwa. Ewa Audykowska-Wiśniewska, aktorka Teatru im. Stefana Jaracza, specjalnie dla LIFE IN. Łódzkie.

Jestem Słowianinem

Kocha muzykę. To nie tylko pasja, to nie tylko sposób na życie, na zarabianie pieniędzy, to dużo więcej. – Jeżeli przyjdzie nawet taki czas, że przestanę śpiewać, przestanę grać, to i tak będę szukać innych możliwości, by z nią mieć do czynienia, choćby komponując dla kogoś – mówi Pavel Samokhin, założyciel i lider Samokhin Band.

Grzechem byłoby prosić o więcej

Niezmiennie idzie swoją drogą. Nie czeka, aż dostanie od życia coś za darmo. – Chcesz czegoś? – sięgnij po to! – mówi i wciąż stawia przed sobą nowe zadania. I choć bardziej przypomina anioła, to walnąć pięścią w stół też potrafi. Matka, żona, artystka… Po prostu Anita Lipnicka.

Artystka i wizjonerka ze zmysłem menedżera

Jej teatr, to teatr „powszechny”, blisko ludzi. To jej miejsce na ziemi, które od lat konsekwentnie zmienia. To przestrzeń, w której najważniejsi są widzowie, z którymi – jak sama mówi – udało się zbudować rodzaj przymierza. Rozmawiamy z Ewą Pilawską, dyrektor Teatru Powszechnego w Łodzi.

Jestem taki Włóczykij z Muminków

Jest niespokojnym duchem i ma sporo pomysłów. Nie czeka aż zadzwoni telefon, sama szuka różnych możliwości. Wszystko co lubi, mieści się w aktorstwie. Literatura, muzyka, sztuka, nawet podróże. Z Beatą Olgą Kowalską rozmawia Krzysztof Karbowiak.

Pragniemy szczęścia, a chwytamy tylko przyjemności

O tym, czym jest szczęście, dlaczego przyjemności mylimy ze szczęściem, kto jest najszczęśliwszym narodem na świecie i czy geny mają wpływ na nasze samopoczucie. Z Katarzyną de Lazari-Radek, łódzką etyczką i filozofką, rozmawia Kasia Malinowska.

Smacznie i zdrowo

Wyczarowała dotychczas ponad 1200 przepisów bez jajek, mleka, soi, kakao, selera, orzechów i miodu. W tym ponad 700 przepisów dodatkowo bez glutenu i cukru. Swoją kuchnię opiera głównie na ekologicznych i naturalnych produktach. Propaguje zdrowy styl życia i udowadnia, że pomimo ograniczeń w diecie można jeść smacznie i zdrowo. Rozmawiamy z Katarzyną Jankowską, znaną także…

Chciałabym trochę zwolnić, odpuścić

Potrafię odejść we właściwym momencie, nigdy nie marzyłam o wielkich oscarowych rolach. Aktorką w zasadzie zostałam trochę przez przypadek, ale nie żałowałam. Ta praca przyniosła mi zdecydowanie więcej niż zakładałam, niż chciałam osiągnąć. Teraz chcę spróbować swoich sił w biznesie – mówi Agnieszka Sienkiewicz-Gauer w rozmowie z Beatą Sakowską.

Nie tylko o pasji gotowania

Olsztynianka z pochodzenia, łodzianka z wyboru. Kobieta spełniona, która potrafi podążać za marzeniami. Dziś jest trenerką kulinarną, prowadzi warsztaty oraz szkolenia dla amatorów i zawodowych kucharzy. Z pasji, jaką jest gotowanie, uczyniła swój sposób na życie. Klaudia Budny – finalistka IV edycji programu MasterChef.

Niepoważna i nostalgiczna

Jest silną kobietą, bo targa za sobą wielką walizkę, podróżując w nieskończoność między Łodzią, Warszawą a Szczecinem. Jest przebojowa i towarzyska, bywa roztargniona i bałaganiarska. Szesnaście lat temu zagrała Nel w „Pustyni i w puszczy”. Karolina Sawka w rozmowie z Magdą Maciejczyk.

Mam takie jedno marzenie…

Pływanie to ciężki sport, wymaga dyscypliny, samozaparcia. Czasem pojawia się zmęczenie, ból, złość. Ale kocham, to co robię. Pływanie ukształtowało mój charakter, nauczyło mnie wielu rzeczy, przede wszystkim tego, że nie zawsze będzie tak, jakby się chciało, że będą upadki, ale trzeba wyciągać wnioski i walczyć o te swoje marzenia – mówi Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk, utalentowana…

Wciąż naprawiam rzeczywistość

Sądziła przez 30 lat i wydała tysiące wyroków, była też pierwszym polskim sędzią, który zdecydował się wystąpić w telewizyjnym sądowym show. Na „emeryturze” wcale nie zwolniła tempa. O karierze, motywacji, procesach i wciąż trwającej walce rozmawiamy z Anną Marią Wesołowską.

Chcę wzruszać i bawić, interesują mnie emocje

Przez ostatnie lata skoncentrował się na tworzeniu autorskiego teatru. Marzy o własnej scenie i produkcji filmów offowych. Żegna się z „Niżyńskim” i mrocznymi klimatami. Teraz interesuje go głównie teatr emocji.