Wydarzenia

Rooftop pierwszym najemcą FERN na OFF Piotrkowska

Rooftop pierwszym najemcą FERN na OFF Piotrkowska

Autorska kuchnia europejska, świetnie zaopatrzony bar, muzyczne atrakcje i niepowtarzalny widok na centrum Łodzi wprost z zielonego dachu – restauracja Rooftop to pierwszy najemca wielofunkcyjnego budynku FERN powstającego w OFF Piotrkowska Center, zarządzanym przez OPG Property Professionals.

 

FERN to nowoczesny wielofunkcyjny budynek, który dopełni kompleks OFF Piotrkowska Center od strony ulicy Piotrkowskiej. Jego realizacja rozpocznie się na przełomie 2024/2025. Sześć kondygnacji naziemnych i jedna podziemna zaoferują 4,7 tys. m2 powierzchni usługowej oraz 2,7 tys. m2 powierzchni biurowej.

– Widzimy tu przestrzeń dla działalności handlowej, gastronomicznej i rozrywkowej, ale też dla marek działających w obszarze health, beauty& wellness. Dwa piętra na wyższych kondygnacjach przeznaczamy na przestrzeń biurową – mówi Michał Styś, Prezes OPG Property Professionals. – Oferujemy synergię potencjału high street, pasażu handlowo-usługowego oraz wyjątkowej atmosfery OFFa – dodaje i zaznacza, że FERN uzyskując certyfikat BREEAM na poziomie „Excellent” doskonale wpisuje się w filozofię OPG, opartej na ambitnych celach w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Wyróżnikiem i atutem nowej inwestycji będzie dostępny dla wszystkich zielony dach z tarasem widokowym i restauracją Rooftop, którą na powierzchni 519,40 m2 otworzy pierwszy najemca FERN. To kolejny koncept, za którym stoi Tomasz Frant, prowadzący w Łodzi restaurację Spółdzielnia i kantynę mBanku – Piękna, a w Warszawie restaurację Spółdzielnia.Koneser.

– To miejsce przyciąga poszukiwaczy autentycznych, wyjątkowych miejsc i ma niepowtarzalny klimat, za który kocha się Łódź. A ja wierzę w rewitalizację przez gastronomię – podkreśla Tomasz Frant, którego droga w gastronomicznym biznesie zaczęła się właśnie w OFF Piotrkowska Center. – OFF ewoluuje, a my wraz z nim. Teraz wspólnie wejdziemy na wyższy poziom i to dosłownie, bo nowa restauracja będzie mieścić się na dachu nowego budynku. Będzie miejscem spotkań, doznań kulinarnych, ale też muzycznych i artystycznych, bo będziemy również animatorem okalającego restaurację ogólnodostępnego tarasu o powierzchni blisko 700 m2. Na wspólny zielony dach każdy będzie mógł wjechać panoramiczną windą, by cieszyć się niepowtarzalnym widokiem na centrum miasta – zdradza.

Wyjątkowy ma być również wystrój restauracji, inspiracją dla którego jest obraz Édouarda Maneta „Bar w Folies-Bergère”, przedstawiający XIX-wieczny paryski bar i świat rozrywki tamtych czasów.

Rooftop zaoferuje gościom autorską kuchnię europejską i bar, w tym szeroki wybór przystawek i starterów odpowiednich do spotkań w większym gronie. Całość dopełnią kameralne koncerty i wydarzenia muzyczne, które w sezonie wiosenno-letnim przenosić będą się na taras.

FERN z unikatową ofertą handlowo-usługową i zielonym dachem będzie zwieńczeniem przemiany OFF Piotrkowska Center – pofabrycznego kompleksu, który stał się wzorem udanej rewitalizacji z powodzeniem łączącej zabytkową przestrzeń pofabryczną z nowoczesnymi obiektami komercyjnymi. Popularność jego niebanalnej oferty usługowej, gastronomicznej i kulturalnej pozwoliły na organiczny rozwój spójnej całości, tworzącej kreatywny ekosystem. Proces ten zapoczątkowało kilkanaście lat temu powstanie OFFa, który do dziś jest kreatywnym sercem miejsca. Następnie w kompleksie powstały nowoczesne budynki biurowe SEPIA i TEAL, które planowano pod kątem potrzeb firm z branży IT i nowych technologii. Działają w nich między innymi: Sun Roof, BeNeering, BinarApps, SR International Services, AppYourself i La Soft. Z myślą o technologicznych start-upach czy freelancerach powstała natomiast przestrzeń do pracy i nauki – Co/Walk Hub, gdzie skrzydła rozwijają między innymi Prowly, Appfire czy Respect Energy.

W ramach tej samej inwestycji, w tym samym czasie co FERN, od strony ulicy Sienkiewicza powstanie budynek wielopoziomowego garażu o elewacji w formie ogrodu wertykalnego, również z przestrzenią sportowo-rekreacyjną na dachu.