Bez kategorii

Roma Fashion, elegancka na co dzień

Roma Fashion, elegancka na co dzień

O potrzebach klientek i jakości oferowanych produktów rozmawiamy z Krzysztofem Romanowskim, właścicielem łódzkiej firmy Roma Fashion, produkującej odzież damską.

LIFE IN. Łódzkie: Roma Fashion to rodzinna marka, proszę zdradzić kulisy startu. To były zupełnie inne czasy.

Krzysztof Romanowski: Markę założyła moja mama w 1996 roku. Wcześniej pracowała w branży, szyła mundury dla wojska. Kiedy trafiła się pierwsza okazja, postanowiła spróbować własnych sił. Pomagałem jej, pakowałem rzeczy do samochodu, czyli robiłem to, na co mamie brakowało czasu. Po szkole spędzałem tam każdą wolną chwilę.

Minęły 23 lata, jak jest teraz?

Dwa lata temu postanowiliśmy wprowadzić nową markę, która zastąpiła poprzednią. Zmieniliśmy nazwę i filozofię naszej firmy. Zmieniły się bowiem czasy, kiedyś jak wiadomo, szyło się z tego, co było dostępne i nie zwracało się uwagi na takie rzeczy, jak na przykład skład tkanin. Teraz jest to bardzo istotna kwestia, stawiamy przede wszystkim na dobrą jakość, a co się z tym wiąże, szyjemy nasze ubrania z tkanin o jak najlepszym składzie. Oferujemy zupełnie inne produkty, od tych które można spotkać w sieciówkach.

Do jakich kobiet kierujecie swoje kolekcje?

Pracujących, aktywnych zawodowo, po trzydziestce, kobiet biznesu, prawniczek, urzędniczek.

Czyli takich, które nie mają czasu na spędzanie wielu godzin w galeriach, tylko jak już wejdą do butiku to wiedzą, że wyjdą z zakupami?

Zdecydowanie tak. Współpracujemy z ponad 400 butikami w całej Polsce.

Kolejny krok w biznesie to sklep internetowy?

Wydaje mi się, że wyczerpaliśmy sposoby tradycyjnego handlu. Kolej więc na sklep internetowy, bez którego trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie biznesu w dzisiejszych czasach. Sklep ruszył już 1 czerwca, zaraz po gali Miss Ziemi Łódzkiej, w którą włączyliśmy się jako sponsor.

Co dał Wam udział w tym projekcie?

Pierwszy raz zdecydowaliśmy się na udział w takim przedsięwzięciu, bo uznaliśmy, że naprawdę warto. Chcemy z naszymi kolekcjami bezpośrednio trafiać do potencjalnych klientek, a właśnie takie gale są najlepszą ku temu okazją.

Rozmawiał Damian Karwowski
Zdjęcia Archiwum Roma Fashion

ROMA FASHION

tel. 530 339 381
biuro@romafashion.pl
romafashion.pl