Sport i rekreacja

Rodzinne trenowanie

Rodzinne trenowanie

Aktywność fizyczna przekłada się bezpośrednio na samopoczucie, pozwala efektywnie walczyć ze stresem, przemęczeniem, daje nam świeże spojrzenie na rzeczywistość – mówi Przemysław Szews, menedżer Vera Sport, w którym aktywnie czas spędzać mogą całe rodziny.

LIFE IN. Łódzkie: Przez ostatnie pięć lat Vera Sport bardzo się zmieniła. W dużej mierze jest to Pana zasługa. Co było priorytetem?

Przemysław Szews: Dynamiczny rozwój Very to przede wszystkim wynik zespołowy, składający się z pasji i zaangażowania – właścicieli i ludzi, którzy tu pracują. Większość osób, w tym ja, jest w tym miejscu przez wiele lat, co jest rzadkim zjawiskiem w tej branży. Dla wszystkich priorytetem jest zadowolenie klientów i satysfakcja z każdej wizyty. Ja ze swojej strony chcę, by było to miejsce, w którym każdy będzie mógł rozwijać się w pożądanym przez siebie kierunku – od juniora do seniora!

Jednym słowem stawiacie na rodziny?

Oczywiście, jesteśmy firmą rodzinną, więc te wartości przekładamy na działania biznesowe. Jako pierwszy klub w Łodzi wprowadziliśmy karnet Vera Family, czyli kompleksową ofertę dla całych rodzin, które w fajnych warunkach mogą wspólnie spędzać czas.

Załóżmy, że ja mam ochotę poćwiczyć, co w tym czasie zaproponujecie mojemu dziecku i mężowi.

Mąż wybiera zajęcia skierowane do panów, pani coś z szerokiej oferty fitness, natomiast dzieckiem zaopiekujemy się w ramach naszej oferty Vera Kids. Dla każdego coś miłego i każde popołudnie można spędzić w sportowej atmosferze.

Zatrzymajmy się chwilę na ofercie dla najmłodszych.

Mogę śmiało powiedzieć, że najmłodsi mają u nas największy wybór sportowych zajęć pozalekcyjnych. Urozmaicone rodzaje aktywności zapewniają nie tylko rozwój sportowy, ale również poprawiają koordynację, budują relacje między rówieśnikami, zmniejszają ryzyko wystąpienia wad postawy. Wszystkie prowadzone są przez doświadczony zespół animatorów i instruktorów, którzy uwielbiają pracę z dziećmi.

Nie tylko o najmłodszych dbacie, ważną grupą są dla Was również seniorzy.

Naszym zdaniem, ta grupa zasługuje na szczególną uwagę, przygotowaliśmy więc specjalną ofertę zajęć, dogodne godziny i dedykowanych instruktorów. Bardzo zależy nam na tym, by aktywność fizyczna dla tej grupy wiekowej była niezwykle istotna, wiele się teraz mówi, o dobroczynnym wpływie sportu na nasz organizm. Seniorzy są u nas codziennie.

Czy możemy liczyć na poradę, wybór aktywności dla poszczególnych członków rodziny?

Pierwsza analiza potrzeb odbywa się podczas pierwszej wizyty i jest przeprowadzona przez doradcę klienta albo trenera. Można też skorzystać z treningu wprowadzającego, który zaznajamia ze sprzętem na siłowni i w Centrum Przygotowania Motorycznego. Wszystkie pierwsze zajęcia fitness też są bezpłatne, można wypróbować i wybrać, te które nam najbardziej odpowiadają.

10000 mkw. sportowych emocji. 9 przestronnych stref sportowych, to olbrzymia przewaga nad innymi klubami – która ze stref cieszy się największą popularnością?

Każdą strefę rozwijamy zgodnie z sugestiami i oczekiwaniami naszych klubowiczów, dbając o to, żeby wszędzie czuli się świetnie. Szczególnie w sezonie zimowym ogromną popularnością cieszą się nasze zadaszone boiska trawiaste, jedyne w województwie łódzkim. Dużym naszym wyróżnikiem jest także Centrum Przygotowania Motorycznego, w którym swoją motorykę rozwijają zarówno profesjonaliści, biegacze czy miłośnicy crossa. To przede wszystkim strefa pracy nad własnym ciałem i doskonaleniem różnych umiejętności. To tu trenuje strongman, mistrz świata Krzysztof Radzikowski, a olimpijczyk Piotr Kędzia doskonali umiejętności biegaczy. Mamy niezwykle bogatą strefę sportów rakietowych – siedem boisk do squasha, najwięcej w Łodzi, dwa boiska do badmintona i sześć stołów do tenisa stołowego, jest gdzie grać. Jako jedyny klub sportowy w Łodzi mamy też w swojej ofercie trening EMS, który pobudza do pracy mięśnie poprzez ich elektrostymulację, poprawia kondycję oraz spala tkankę tłuszczową szybciej niż tradycyjne ćwiczenia. Dedykowany jest osobom, które nie mają zbyt dużo wolnego czasu. Trwa zaledwie 20 minut.

Instruktorzy fitness, trenerzy, dietetycy, fizjoterapeuci, profesjonalni zawodnicy to cały VeraTeam – to powód, dla którego klubowicz może czuć się u Was bezpiecznie?

Bardzo dużą uwagę poświęcamy procesom rekrutacji na każde stanowisko, zależy nam na tym, by w naszej kadrze znaleźli się najlepsi profesjonaliści w swoich dziedzinach. Mamy również wdrożone wewnętrzne systemy szkoleń i rozwoju, po to, by każdemu klubowiczowi zapewnić najlepszą opiekę czy to podczas treningów personalnych, czy zajęć fitness.

Eventy organizowane przez Was to świetny bonus dla klubowiczów. Jakie są ich tematy przewodnie?

Organizowane przez nas wykłady, seminaria i akcje specjalne to niezwykła wartość dodana dla wszystkich odwiedzających nas osób. Staramy się uświadamiać naszych klubowiczów nie tylko w podstawowych kwestiach takich jak zdrowe odżywianie, suplementacja czy właściwe planowanie treningu, ale również dbamy o to, by w sportowy rozwój wnieść doświadczenie psychologów sportu czy fizjoterapeutów. Warto również wspomnieć o naszych „Wyzwaniach”, czyli krótkich akcjach skoncentrowanych na efektywnym osiągnięciu założonych celów.

Z całą kadrą zarządzających i trenerów współtworzycie wyjątkową atmosferę, na czym najbardziej Wam zależy?

Przede wszystkim na tym, by każdy czuł się u nas dobrze, i choć zabrzmi to górnolotnie, żeby Vera była dla naszych klubowiczów drugim domem. Zdarza się nam słyszeć takie opinie i to jest najlepsza nagroda za naszą pracę. Chcemy budować z naszymi klubowiczami partnerskie i przyjacielskie relacje, co często wiąże się ze spotkaniami nie tylko na salach treningowych. Każdy klient jest dla nas unikalną wartością, a nie kolejną pozycją w systemie…

Co według Pana jest kluczem do sukcesu, by zachować w dobrej kondycji zdrowie fizyczne i psychiczne?

Jedno z drugim jest nierozerwalnie związane. Aktywność fizyczna przekłada się bezpośrednio na samopoczucie, pozwala efektywnie walczyć ze stresem, przemęczeniem, daje nam świeże spojrzenie na rzeczywistość. O słynnych endorfinach produkowanych w trakcie ruchu chyba już nie muszę wspominać.

Rozmawiała Beata Sakowska

VERASPORT

#osiągajWIĘCEJ!
ul. Siewna 15, 94-250 Łódź
www.verasport.pl 
verasport@verasport.pl
tel. 42 253 28 44; 784 995 975