Bez kategorii

Regeneracja kompletna

Regeneracja kompletna

Każdego dnia zespół Columna Medica dba o to, aby nasi Goście czuli się wyjątkowo. Tworzymy rodzinną atmosferę, która pozwala szybciej wrócić do pełni zdrowia i wyjechać od nas z uśmiechem na twarzy – mówi Natalia Tomzik, dyrektor zarządzający Columna Medica.

LIFE IN. Łódzkie: Columna Medica to wyjątkowe miejsce na mapie regionu łódzkiego, wielokrotnie nagradzane nowoczesne medical spa, oferujące regenerację kompletną. Jednym słowem duszę ukoją, ciało naprawią?

Natalia Tomzik: Od początku istnienia Columna Medica działa w myśl idei, że w walce o zdrowie liczy się przede wszystkim profesjonalizm i zaufanie. Nagrody, które zdobywamy, choćby kolejny tytuł Najlepszego Medical Spa w Polsce, potwierdzają, że kierunek rozwoju jaki sobie obraliśmy jest właściwy. Oczywiście, cały czas dążymy do tego, aby rozwijać wachlarz dostępnych usług. Pomagamy osobom z chorobami kręgosłupa, zmianami chorobowymi o podłożu reumatoidalnym, migrenowym bólem głowy, urazami i kontuzjami powypadkowymi, a także Pacjentom ze stwardnieniem rozsianym lub po udarach mózgu. Nasi Goście mogą też korzystać z programów odchudzających, zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii, a także zrelaksować się w strefie saun i basenów.

Co ośrodek w Łasku ma takiego, czego inne nie mają?

Rozpocznę od malowniczego położenia naszego obiektu w otoczeniu stuletniego sosnowego lasu, doskonale skomunikowanego z największymi miastami Polski. Każdego dnia zespół Columna Medica dba o to, aby Goście przebywający zarówno na krótkich kilkudniowych pobytach, jak i osoby spędzające u nas kilka tygodni czuły się u nas wyjątkowo. Tworzymy rodzinną atmosferę, która pozwala szybciej wrócić do pełni zdrowia i wyjechać od nas z uśmiechem na twarzy, bez bólu, z którym Pacjenci niejednokrotnie do nas trafiają. Podczas pobytu Pacjenci mają dostęp do wielu specjalistów w jednym miejscu: lekarzy, fizjoterapeutów, trenerów personalnych, dietetyka i kosmetologów.

W Columna Medica bardzo duży nacisk kładziony jest na aktywność fizyczną. To buduje Waszą przewagę?

Zdecydowanie tak. W naszej ofercie dostępne są aqua aerobic, pilates, joga, stretching, body mental, nordic walking czy spinning, które odpowiednio dobrane, dopełniają rehabilitację i są doskonałą formą spędzania wolnego czasu. Połączenie zabiegów medycznych wykonywanych przez fizjoterapeutów i ćwiczenia pod okiem trenerów personalnych, wspierają proces leczenia i pokazują naszym Pacjentom, jak dbać o zdrowie. A dieta dopasowana do rodzaju i intensywności treningu utrwala efekty rehabilitacji.

Specjalizujecie się w nieinwazyjnym leczeniu kręgosłupa i jak mówią „szybko stawiacie ludzi na nogi”. Skutecznie?

Oczywiście, a potwierdzają to sami Pacjenci, którzy doceniają metody leczenia i indywidualną, codzienną pracę z fizjoterapeutą. W przypadku schorzeń kręgosłupa niezwykle skuteczna jest ortopedyczna terapia manualna, dzięki której wielu naszych Pacjentów pozbyło się dolegliwości bólowych, zwiększyło sprawność ruchową, a także uniknęło operacji kręgosłupa. Warto wiedzieć, że Columna Medica posiada jedno z najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń do diagnostyki kręgosłupa DIERS FORMETRIC 4D. Szybko, bezpiecznie, bez promieniowania rentgenowskiego i nieinwazyjnie pozwala ono zdiagnozować schorzenia kręgosłupa i opracować optymalny plan leczenia Pacjenta.

Ambasadorami marki Columna Medica są znany kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc oraz siatkarz Karol Kłos. Czy to też Wasi pacjenci?

Jesteśmy niezwykle dumni z tego, że Krzysztof Hołowczyc i Karol Kłos są naszymi częstymi Gośćmi. Obaj prowadzą intensywne sportowe życie, dlatego dbamy o to, by przygotowując się do kolejnych wyzwań, mogli u nas zadbać o kondycję i wyleczyć kontuzje. Dla obu zdrowie i utrzymanie dobrej formy jest bardzo istotne.

A czy z proponowanych przez Państwo usług korzystają inni sportowcy?

Columna Medica jako partner Polskiego Komitetu Olimpijskiego wspiera wielu polskich sportowców, potrzebujących szybkiej, kompleksowej regeneracji. Ponadto jesteśmy także partnerem Federacji Sportu i Sztuk Walki PROYAMA, w której wspieramy m.in. Karolinę Kubiak, aktualną mistrzynię świata w kickboxingu. Dbamy o to, aby przygotowując się do sezonu zawodnicy mogli korzystać ze wsparcia naszych fizjoterapeutów i dietetyka. Współpracujemy też z łaskowianką Katarzyną Kociołek, reprezentantką Polski w siatkówce plażowej.

Goście przyjeżdżają tu z całego świata, czy więcej jest takich, którzy przyjeżdżają, bo muszą, czy takich, którzy chcą po prostu zadbać o siebie?

Coraz więcej naszych Gości jest świadomych tego, jak istotne jest regularne dbanie o zdrowie i chętnie korzysta z naszych usług profilaktycznie. Wielu prowadzi bardzo aktywne i intensywne życie, dlatego też cyklicznie wracają do nas, aby się odstresować. Mamy dla nich przygotowany czterodniowy program „S.O.S dla kręgosłupa”. Przy okazji mogą też skorzystać z naszych kosmetologów w leśnym spa. Osobom, które mogą sobie pozwolić jedynie na krótkie pobyty oferujemy program „detox”, który jest doskonałą formą oczyszczenia nie tylko ciała, ale i duszy.

W Columna Medica dbacie o ciało nie tylko w wymiarze zdrowotnym, ale także estetycznym.

Proponujemy usługi z zakresu medycyny estetycznej, wykonywane przez lekarza dermatologa. Przed wykonaniem zabiegu pacjent może zasięgnąć opinii lekarza i zweryfikować, czy jego problem rozwiąże odpowiednie leczenie farmakologiczne czy lepszy będzie zabieg, ta możliwość wyboru jest bardzo ważna. Oferujemy też zabiegi z użyciem toksyny botulinowej, kwasu hialuronowego czy osocza bogatopłytkowego.

Pacjenci mogę też korzystać z kompleksowej opieki dietetycznej. Na czym ona polega?

Kuracja rozpoczyna się od wizyty wstępnej – to pierwsza okazja do nawiązania relacji z Pacjentem i podjęcia stałej współpracy. Spotkanie służy poznaniu oczekiwań Pacjenta, a także dokonaniu analizy masy ciała i zawartości tkanki tłuszczowej, w tym także tkanki tłuszczowej trzewnej, wpływającej na układ krążenia. Analiza pomaga dietetykowi i trenerom zdobyć wiedzę o nawodnieniu organizmu Pacjenta, układzie mięśniowym i jego właściwościach. Pierwsze spotkanie służy również poznaniu dotychczasowych nawyków żywieniowych i określeniu tych, które warto zmienić. Pacjenci przebywający w Klinice mają indywidualne menu, uwzględniające ich preferencje żywieniowe. W Columna Medica zajmujemy się nie tylko osobami zmagającymi się z nadmiernymi kilogramami. Pomagamy także Pacjentom, których stan zdrowia wymaga wprowadzenia właściwego sposobu żywienia – chorym na cukrzycy, dnę moczanową czy Hashimoto. Opieką otaczamy także kobiety ciężarne i karmiące piersią oraz mające problemy z prawidłową dietą. W oparciu o badania ImuPro i mikroflory jelit, układamy jadłospisy eliminacyjne oraz eliminacyjno-rotacyjne w alergiach i nadwrażliwościach pokarmowych.

Rehabilitacja, medycyna estetyczna, dermatologia – to wszystko dotyczy naprawiania i poprawiania ciała, a co z duszą? Też pomagacie?

Columna Medica to miejsce stworzone na fundamentach holistycznej wizji zdrowia, czyli dążeniu do zapewnienia organizmowi człowieka równowagi w sferze fizycznej, umysłowej i duchowej. Pomiędzy tymi sferami istnieje przecież ścisła zależność. Wierzę w to, że połączenie regularnych ćwiczeń z odpowiednio dobraną dietą, a także możliwość obcowania z naturą, jest doskonałą receptą na zachowanie zdrowia w każdej z tych sfer.

A jeżeli jakaś firma zainteresowana jest zorganizowaniem wyjazdu integracyjnego lub szkolenia?

To taki wyjazd z przyjemnością zorganizujemy, a dodatkowo zaproponujemy realizację naszego autorskiego programu Work&Wellness, opracowanego z myślą o firmach, które chcą zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie pracowników. Ten program umożliwia uczestnikom zmienić złe nawyki żywieniowe, a podczas warsztatów kulinarnych z naszym szefem kuchni wypracować właściwe. Mamy też warsztaty „Szkoła zdrowych pleców”, podczas których prezentujemy jak dbać o kręgosłup w pracy i domu. Dla firm, które chcą ograniczyć wpływ stresu na pracowników, proponujemy warsztaty z trenerem szczęścia, a pod okiem trenerów personalnych nordic walking, jogę, pilates, body mental. Praca i wypoczynek w jednym miejscu – taki jest nasz pomysł na spotkania dla firm w Columna Medica.

 

 

 

 

 

 

 

ul. Wakacyjna 8 98-100 Łask – Kolumna
tel: +48 43 676 80 00
mail: kontakt@columnamedica.pl; recepcja@columnamedica.pl
www.columnamedica.pl