Wydarzenia

Recepta online – pomoc bez wychodzenia z domu

Recepta online – pomoc bez wychodzenia z domu

Od kilku lat istotnym udogodnieniem dla pacjentów jest wystawianie recepty online po konsultacji przez Internet. Jeszcze kilka lat temu konsultacje lekarskie kojarzyły się jedynie z wizytą w gabinecie lekarskim lub dedykowaną wizytą domową, kiedy to lekarz przyjeżdżał bezpośrednio do naszego miejsca zamieszkania. Jednak w ostatnich latach profesjonalne porady medyczne stały się dostępne za pomocą Internetu. Również za pośrednictwem sieci ludzie mogą otrzymywać recepty w formie elektronicznej bez wychodzenia z domu.

Czym jest e-recepta?

Recepta elektroniczna lub e-recepta to cyfrowa wersja istniejącej recepty papierowej. Elektroniczne recepty to wygodne, a także bezpieczne rozwiązanie zarówno dla pacjentów, jak i farmaceutów. Recepty elektroniczne mogą być realizowane po podaniu przez pacjenta specjalnego 4-cyfrowego kodu dostępu z numerem PESEL lub na podstawie wydruku informacji. Po zrealizowaniu tego rodzaju recepty elektronicznej dokument recepty elektronicznej są stale dostępne z poziomu systemu aptecznego.

Recepta przez internet

Zorganizuj wszystko bez wychodzenia z domu Recepta online to cudownie proste rozwiązanie będące odpowiedzią na problem tysięcy osób cierpiących na brak czasu. Nie musisz nawet umawiać się na wizytę czy też spędzać długiego czasu w kolejce. Poza tym nie chodzi tylko o recepty online, ponieważ możesz również uzyskać zaświadczenie lekarskie i L4 online za pośrednictwem Internetu. Dokumenty błyskawicznie trafiają do systemu, a pracodawcy mogą je odebrać, a także kontynuować leczenie bez wychodzenia z mieszkania. Wszystkie recepty odbierane są za pośrednictwem internetowych kont pacjentów oraz szybkich wiadomości i mogą być zrealizowane w dowolnej aptece. Jest to naprawdę przydatne. Korzysta z tego już wiele tysięcy Polaków.

E-recepta – telekonsultacje

Całodobowa recepta online to przede wszystkim zdalna konsultacja z lekarzem, która skierowana jest do pacjentów, którzy chcą skorzystać z usług medycznych bez wychodzenia z domu. Telemedycyna sprawiła, że jest ona powszechnie dostępna. Lekarze online są dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i oferują porady, diagnozę, a także leczenie bez kolejek. To rozwiązanie jest również przydatne dla pacjentów, którzy mają utrudniony dostęp do poradni lub z jakiegokolwiek powodu nie mogą do niej dotrzeć. Na przykład dlatego, że nie mogą iść do gabinetu lekarskiego w godzinach pracy.

Dlaczego warto skorzystać z recepty online?

Wystawianie recept nigdy nie było takie łatwe. Elektroniczne recepty to także świetne rozwiązanie dla osób, które na stałe przyjmują określone leki, a nie mają czasu i potrzeby na tradycyjną wizytę lekarską. Lista korzyści płynących z recept elektronicznych jest znacznie dłuższa.

Jedną z największych zalet e-recepty jest oszczędność czasu. Przede wszystkim nie trzeba już umawiać się na wizytę w tradycyjnym gabinecie lekarskim, aby zobaczyć się z lekarzem. Oszczędza się więc czas oczekiwania na wizytę.

Lekarze mogą wystawiać elektroniczne recepty na podstawie konsultacji telemedycznych przez telefon, poprzez formularze medyczne czy komunikatory internetowe.

Elektroniczne recepty są przede wszystkim bardzo wygodne dla lekarzy, farmaceutów, a takżę pacjentów, oszczędzają czas i poprawiają bezpieczeństwo. Jest to dokument łatwy do odczytania. W związku z tym ryzyko otrzymania przez pacjenta niewłaściwego leku lub niewłaściwej dawki jest zminimalizowane zasadniczo do zera.

E-recepta- Podsumowanie

Możliwość uzyskania recept elektronicznych bez wizyty u lekarza to rozwiązanie, które oferuje pacjentom wiele korzyści. E-recepta online to duża oszczędność czasu. Po zdalnej konsultacji z lekarzem zostaje następnie wystawiona recepta na wybrany lek.