Polecamy

Raz Dwa Trzy i „Ważne piosenki” w Klubie „Wytwórnia”

Raz Dwa Trzy i „Ważne piosenki” w Klubie „Wytwórnia”

Ten koncert jest wyjątkową podróżą po świecie muzycznych inspiracji zespołu Raz Dwa Trzy. Adam Nowak będzie snuł opowieść o życiu, miłości i zakamarkach ludzkiej duszy. Piątek, 12 października, g. 20.00 w Klubie „Wytwórnia”.

Swoją muzyczną karierę rozpoczęli w 1990 roku z przytupem, wygrywając 26. Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie piosenkami „Talerzyk”, „Wchodzi”, „Rzeka”, „W każdej knajpie” oraz „Rozkaz”. Od tamtej pory mało kto w Polsce nie słyszał o facetach z Raz Dwa Trzy. Od lat podąża własną drogą i wierni swoim pomysłom i estetyce. Lider zespołu Adam Nowak cały czas może cieszyć się niesłabnącą sympatią fanów i życzliwością krytyków. Dobrze napisane teksty, bogactwo instrumentów, muzyczna pasja i świetne aranżacje – to znaki charakterystyczne zespołu.

Koncert Ważne piosenki”, to podróż po muzycznym świecie zespołu. Adam Nowak na tle ważnych piosenek snuje opowieść o życiu, miłości, zakamarkach ludzkiej duszy – przygląda się naszym przywarom, zadaje pytania o sens życia, mocuje się z wiarą i niewiarą.

Raz Dwa Trzy to zespół, który od lat udowadnia, że można podążać własną drogą, trzymać się własnych pomysłów i estetyki, a przy tym osiągnąć popularność. Nierzadko wymieniani jako zespół rockowy – wszak występowali w Jarocinie – ale sympatycy kochają Adama Nowaka i jego zespół przede wszystkim za senne bosanowy, kojące rytmy reggaeowe, miękko otulające dźwięki gitar, akordeonu i kontrabasu. No i za teksty, które stanowią kunsztownie skonstruowane opowieści z głębokim przesłaniem. Filozoficzne kapsułki, które chce się połknąć, by poszerzyć świadomość. Adam Nowak nie boi się pytań o rzeczy trudne i ostateczne. Jego liryka porusza i pozostaje w słuchaczu.

Zapraszamy do Klubu Wytwórnia 12 października (piątek) na godz. 20.00.