Polecamy

Psychologia biznesu – czy warto studiować? Gdzie znaleźć pracę?

Psychologia biznesu – czy warto studiować? Gdzie znaleźć pracę?

Wiele osób uważa, że wartość studiów się zdewaluowała. Jednak dla osób, które chcą poznać podstawy i zdecydować o swojej przyszłości, to wystarczy. Praktyka uzupełni wszystkie braki.

Zastanawiasz się, co można robić po psychologii biznesu? Czym w zasadzie jest ta dziedzina i jak możesz wykorzystać wiedzę na co dzień? Zdaniem prof. Andrzeja Falkowskiego „nie wszyscy jeszcze doceniają, że biznes opiera się także na zasadach psychologicznych”. Dlatego coraz więcej firm poszukuje ekspertów z tej specjalności, aby jeszcze reagować na zmiany i trendy, które przekładają się np. na sprzedaż. Szukasz uczelni dla siebie? Sprawdź: studia psychologia biznesu.

Czym zajmuje się psycholog biznesu?

Współczesny rynek zmienia się każdego dnia, podobnie jak rynkowe trendy. Umiejętne odnalezienie się w codzienności sprzyja rozwojowi Twojej firmy. W cały proces warto włączyć psychologa biznesu. Jest to osoba, która obejmuje zagadnienia związane z pracą, jak np. zarządzanie i przywództwo, szkolenie, rekrutację, a także analizę zachowań i oczekiwań konsumentów, czy uczestników rynków finansowych.

Ponadto pracownik o takich kompetencjach bierze udział w procesach podejmowania decyzji, analizuje skuteczność mechanizmów psychologicznych, które uruchamia się podczas obioru reklam, a także przydaje się do oceny ryzyka. Wiedza dotycząca psychologii jest niezbędna przedsiębiorcom, menedżerom, pracownikom reklamy, marketingu, analitykom finansowym, a także inwestorom. Porcję praktycznych informacji znajdziesz na WSB-NLU.

Studia na kierunku psychologii biznesu

Prowadzenie firmy wymaga wielu różnych kompetencji. Wśród nich przyda się wiedza z zakresu psychologii biznesu, która jest pomocna w codziennym zarządzaniu, a także obejmuje zagadnienia psychologii ogólnej i socjologii. Informacje przekazywane podczas studiów pozwalają zauważyć wpływ różnych mechanizmów na postrzeganie pieniądza, zachowań na rynkach, inwestycji czy wartości.

Absolwenci mają dobre kompetencje negocjacyjne oraz wiedzę na temat mediacji. Taka osoba może nadzorować badania naukowe związane z biznesem. Co więcej, może oceniać zdrowie psychiczne, a także wyniki pracy pracowników w firmie. Psycholog biznesu potrafi zbadać czynniki psychologiczne, które wpływają na firmę i pracowników. Bardzo przydatna jest także umiejętność oceny krótkoterminowych i długoterminowych celów firmy, a także weryfikacja strategii organizacji.

Gdzie szukać zatrudnienia?

Niektóre osoby tuż po uzyskaniu dyplomu pójdą „na swoje”, a cześć osób zdecyduje się dołączyć do istniejących organizacji. W jakich segmentach rynku znaleźć pracę, która pozwoli wykorzystać zdobyte kompetencje?

Zatrudnienie znajdziesz w:

  • agencjach reklamowych,
  • agencjach PR,
  • agencjach konsultingowych,
  • działach personalnych,
  • centrach badania opinii społecznej i badań marketingowych,
  • agencjach pracy i firmach rekrutacyjnych,
  • mediach,
  • instytucjach naukowo-dydaktycznych,
  • firmach doradczych i szkoleniowych.

Możesz szukać pracy na stanowiskach operacyjnych, menedżerskich i analitycznych. Zadania są ambitne, kreatywne i ciekawe, podobnie jak same studia. Jeśli chcesz rozwijać się w tym kierunku i interesuje Cię świat biznesu, nie zwlekaj i aplikuj już dziś. To się opłaca.