Polecamy

Przydatne akcesoria rowerowe

Przydatne akcesoria rowerowe

Mamy szczęście żyć w klimacie, w którym przez większość roku możemy używać roweru dojeżdżając do pracy lub chcąc się zrelaksować. Jako, że jest to jedna z lepszych dla naszego zdrowia form spędzania czasu, a do tego w przeciwieństwie do jazdy samochodem jest bezpieczna dla środowiska, warto korzystać z tego środka transportu i rekreacji jak najwięcej.

Wybór roweru nie jest rzeczą łatwą. W zależności od tego, gdzie mieszkamy, jaka jest nasza okolica i dokąd najczęściej będziemy jeździć, wybierzemy zupełnie inne typy rowerów, charakteryzujące się innymi ramami czy kołami. Nie jest również łatwo wybrać optymalny osprzęt, ponieważ na rynku wybór jest ogromny.

Jaką przyczepkę rowerową wybrać?

Chcąc wybrać się na przejażdżkę rowerową z dzieckiem, żeby i ono mogło zażyć świeżego powietrza (zwłaszcza, jeżeli zjedziemy z głównych dróg) mamy do wyboru fotelik dla dziecka lub przyczepkę. Przyzwyczajanie dziecka do kontaktu z naturą sprawi, że zaszczepimy w nim tę potrzebę i będzie to procentowało w przyszłości. Przyczepka rowerowa jest opcją bezpieczniejszą i bardziej uniwersalną, ponieważ w przeciwieństwie do fotelika możemy z niej skorzystać nawet, jeśli dziecko jeszcze nie siada. Potrafi też amortyzować część wstrząsów, a w przypadku niefortunnego zdarzenia eliminuje niebezpieczeństwo upadku i pozwala przynajmniej częściowo osłonić ciało dziecka przed uderzeniem. Wybierając przyczepkę warto od razu zastanowić się, jakie będzie jej zastosowanie. Jeżeli będziemy często korzystać z leśnych duktów warto dopłacić do przyczepki z lepszymi amortyzatorami. Niektóre modele można również wykorzystać podczas joggingu czy jazdy na nartach, a przyczepka sama w sobie może stanowić alternatywę dla standardowego wózka. Duże znaczenie ma wykonanie przyczepki. Wiatroszczelny, a jednocześnie dobrze wentylowany materiał, który chroni przed deszczem, pozwoli nam korzystać z przyczepki również w niekorzystnych warunkach atmosferycznych, co może być bardzo istotne podczas dłuższych wycieczek, kiedy zaskoczy nas pogoda. Jeśli jednym rowerem chcemy przewieźć dwójkę dzieci nie będzie z tym żadnego problemu, wystarczy wybrać odpowiedni model. Trzeba przy tym pamiętać, że nie jest to tani sprzęt, a jego ceny zaczynają się od 1000-1500 zł, warto więc obejrzeć dany model osobiście, zanim się go kupi.

Trenażery rowerowe

Kiedy przychodzą opady deszczu, śniegu lub niskie temperatury, a trudno rozstać nam się z rowerem, warto wyposażyć się w trenażer. Jest to doskonała alternatywa dla rowerów stacjonarnych, które zajmują więcej miejsca i są droższe. Dzięki rozwojowi technologii i coraz większej ilości aplikacji urozmaicającej korzystanie z trenażera, z nudnego obowiązku stał się on fascynującą przygodą, w której możemy pokonywać wirtualne trasy i rywalizować z innymi rowerzystami. Korzystając z trenażera warto wziąć pod uwagę, że jego rolki oporowe zużywają opony szybciej, niż ma to miejsce w terenie, warto więc podczas takiego treningu korzystać z tańszego lub nienadającego się już do zwykłej jazdy ogumienia.