Polecamy

Przestań myśleć o „sezonie”, zacznij działać!

Przestań myśleć o „sezonie”, zacznij działać!

Mam nadzieję, że jeszcze dotrzymujesz swoich postanowień noworocznych. A może nie do końca i szukasz tylko wymówek? Nie czujcie się urażeni, jeśli trwacie w swoich postanowieniach. Osoby, które już zrezygnowały, nie powinny się przejmować.

Przynajmniej teraz nie będzie zbędnej presji i terminów. Zacznij ponownie. Nawet bez zobowiązań w stylu „muszę schudnąć 10 kg do wakacji”. Jeśli schudniesz 9 to źle? Na pewno będziesz się lepiej czuć, a rezultaty będą motywowały do dalszych treningów.

TDS, czyli Trening, Dieta, Suplementy

Nie musisz iść na siłownię, jeśli nie znosisz dźwigać żelastwa. Poszukaj kompanów do gry w piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę albo tenisa lub squasha. Być może ktoś z Twoich znajomych biega lub chodzi na długie spacery? Jeśli lubisz naturę, to spakuj prowiant – pamiętaj o wodzie, i ruszaj w trasę. Trenuj jak nie w tygodniu, to w weekendy. Ruch to życie!

Dieta pudełkowa załatwi za Ciebie kwestie żywieniowo-logistyczne. Możesz też gotować samodzielnie, co również jest w porządku. Zanim ułożysz menu pod siebie, zrób podstawowe badania. Dowiesz się, w jakiej kondycji jest Twój organizm i czego potrzebuje. W ten sposób możliwie najlepiej zbilansujesz dietę. Dostarczysz do organizmu to, czego potrzebuje, a nie tego, co Ci się wydaje.

Nawet dobrze ułożona dieta może nie dostarczyć wszystkich niezbędnych witamin i minerałów. Wówczas warto posiłkować się suplementami diety. Spalacze tłuszczu to przycisk „TURBO”, który przyśpiesza metabolizm i redukuje tkanką tłuszczową. Białko sprawi, że mięśnie będą rosły, a węglowodany dadzą energii do wytężonego wysiłku. Suplementy uzupełnią niedobory diety i wspomogą pracę całego organizmu.

TDS to połączenie, które gwarantuje rezultaty. Mniejsze bądź większe, ale na pewno zadowalające. Przy współpracy z dietetykiem i trenerem personalnym efekty będą jeszcze szybsze i długotrwałe. Wiedza pomaga uniknąć błędów, a to ogranicza liczbę niepowodzeń. Dzięki temu stale robisz postępy.

Aktywność fizyczna dla leniwych i zdecydowanych

Myśl o wyjściu na siłownię powoduje u Ciebie reakcję alergiczną? Być może statni raz jeździłaś na rowerze w gimnazjum, ale to nic. Odpowiedz sobie na pytanie, jaka aktywność sprawiała Ci największą frajdę w dzieciństwie. Może nadal lubisz tenis stołowy, babington, a może bieganie? Jeśli wydatek na rozpoczęcie lub powrót aktywności to równowartość przeciętnych tenisówek, zacznij już dziś!

Długie spacery z rodziną lub pupilem bywają wyzwaniem. Jednak im bliżej maja i czerwca, tym dłuższe stają się dni, co otwiera nowe możliwości. Jeśli pracujesz w trybie „home office”, to obiad zjesz w pracy. Nawet kończąc o 16, załapiesz się na sporą ilość promieni słonecznych. Włóż wygodne buty i ruszaj ku przygodzie! Do domu wrócisz z uśmiechem na ustach.

„Zdecydowani” to ta grupa osób, która wie, czego chce, umie wyznaczyć cele i dotrzymywać terminów. Tacy sportowcy są bardzo zdyscyplinowani pod względem treningów i odżywiania. Nikomu nie trzeba nic kazać. Sami robią wszystko, co powinno być zrobione.

Najlepszy w tym wszystkim jest fakt, że obie grupy mogą dopiąć swego. W drodze po wymarzoną sylwetkę z nikim się nie ścigasz. Sukces lub porażka zależą od Ciebie. Wytrwałości!