Biznes

Prowadzenie własnego biznesu nie musi być trudne

Prowadzenie własnego biznesu nie musi być trudne

O kompleksowych usługach dla przedsiębiorców, zaletach coworkingu i wirtualnym biurze rozmawiamy z Agatą Białecką i Aleksandrą Cendrowską z WOBC Sp. z o.o.

LIFE IN. Łódzkie. Zacznijmy proszę od wyjaśnienia czym jest coworking?

Agata Białecka: Coworking to przede wszystkim idea. Pomysł pracy we współdzielonej z innymi ludźmi otwartej przestrzeni, w której wynajmuje się stanowisko do pracy. Obok mogą pracować osoby związane z całkowicie odmienną profesją, wykonujące swoje obowiązki w innym trybie. Daje to poczucie indywidualności, przy jednoczesnej świadomości, że obok jest sąsiad, z którym w przerwie od pracy można porozmawiać i wymienić się doświadczeniami przy aromatycznej kawie.

Kto z niego korzysta?

Aleksandra Cendrowska: Wynajem biurek w przestrzeni coworkingowej interesuje przede wszystkim osoby wykonujące „wolne zawody”. Freelancerzy pracujący w domach skarżą się na dużą ilość czynników odwracających uwagę od zaplanowanych projektów. Przestrzeń coworkingowa dostępna w WOBC została zaprojektowana tak, by zapewnić jak najlepsze warunki do skupienia się na zawodowych obowiązkach.

Jakie są zalety coworkingu w WOBC Sp. z o.o.?

A.C.: Modernistyczne biuro WOBC w Łodzi jest kameralne. Znamy naszych klientów, poświęcamy czas na rozmowy z nimi, pomagamy w miarę możliwości. Oni też udzielają nam porad, na przykład w kwestiach informatycznych. Dla wielu osób możliwość wypracowania takich przyjaznych kontaktów jest nieoceniona. Poza tym oferta WOBC Sp. z o.o. jest niezwykle elastyczna. Biurka w naszej przestrzeni coworkingowej można wynajmować na godziny, dni, w okresie miesięcznym. Nie wymagamy długoterminowych umów.

W ofercie spółki znajduje się również usługa wirtualnego biura. Na czym ona polega?

A.B.: Wirtualne biura to najpopularniejsza z usług WOBC Sp. z o.o. To wynajem adresów na potrzeby rejestracji własnej działalności gospodarczej. Duży odsetek osób decydujących się na prowadzenie biznesu nie chce w dokumentach rejestracyjnych podawać prywatnych adresów swoich mieszkań czy domów jako miejsc, w których prowadzą działalność, bądź definiować je jako siedziby swoich firm. W takim przypadku przedsiębiorcy mogą podpisać z nami umowę, w ramach której udostępniamy im jeden z naszych adresów na potrzeby rejestracji biznesu. Dysponujemy atrakcyjnymi adresami znajdującymi się w centrum Łodzi – na ulicy Piotrkowskiej, a także w Warszawie – na Alejach Jerozolimskich. Przez cały okres trwania porozumienia nasi pracownicy odbierają korespondencję przychodzącą do danej firmy, przesyłają skany drogą mailową, odbierają połączenia telefoniczne. Zarówno w Łodzi, jak i w Warszawie w biurach oferowanych przez nas jako adresy rejestracyjne znajdują się sale konferencyjne, w których klienci WOBC mogą spotykać się ze swoimi kontrahentami czy współpracownikami. Dlatego też nazwa wirtualne biuro jest odrobinę myląca, ponieważ to rzeczywista przestrzeń dostępna dla naszych klientów, niemniej aspekt obsługi korespondencji nie zmusza ich do częstego pojawiania się w biurze – listy docierają do nich drogą wirtualną.

WOBC ŁÓDŹ
ul. Piotrkowska 121/11
90-430 Łódź
tel. 22 3 500 450 539 607 607
lodz@wobc.pl
www.wobc.pl