Polecamy

Prezent na czterdzieste urodziny dla kobiety

Prezent na czterdzieste urodziny dla kobiety

Świętowanie okrągłych urodzin jest zakorzenione w tradycji niemal każdego kraju na świecie. Spotykamy się wówczas ze znajomymi i rodziną, celebrując rozpoczęcie kolejnego roku swojego życia. Czterdziestka bez wątpienia należy do kategorii okazji specjalnych.

Nie bez przyczyny mówi się, że życie zaczyna się po czterdziestce, dlatego wkroczenie w ten wiek powinno być huczne, z przytupem i w towarzystwie najbliższych osób. Jeśli znaleźliście się w gronie gości zaproszonych na urodzinowe przyjęcie, sprawdźcie, jaki prezent wybrać dla jubilatki.

Pamiątkowa biżuteria

Skoro czterdziestka jest tak wyjątkową okazją, prezent powinien być oryginalny i pamiątkowy. Dla kobiety świetnie sprawdzi się biżuteria. Wybierając kolczyki, zawieszkę, bransoletkę czy broszkę, pomyślcie o subtelnym grawerze. Będzie on przypominał o urodzinach. Wystarczy wygrawerować imię i datę. Jeśli przeszkodą w zamówieniu u jubilera specjalnego napisu są przejściowe problemy finansowe, z pomocą przyjdzie pożyczka przez internet. Większość z was zapewne uzna, że biżuteria jest zbyt powszechnym prezentem. I tak i nie. Zależy, co wybierzecie. Jeśli będzie to klasyczny wisiorek czy pierścionek, jakich wiele, wówczas biżuteria nie ma rzeczywiście sensu.

Inaczej natomiast wygląda sytuacja, gdy zdecydujecie się wykonać coś na zamówienie. Dziś wielu jubilerów i indywidualnych artystów oferuje tego rodzaju usługi. Bardzo popularnym, a jednocześnie oryginalnym elementem dekoracyjnym, są na przykład zawieszki żywiczne, wykonywane na podkładzie srebrnym lub złotym. W żywicy zatapiane są niewielkie rośliny, które w środku tworzą coś na kształt maleńkiego lasu. Innym rozwiązaniem są kamienie, mocowane na grubszych łańcuszkach. To także coś oryginalnego, co na pewno przypadnie do gustu jubilatce, szczególnie w tak wyjątkowym dniu, jak czterdzieste urodziny.

Prezent – emocja

Ogromną popularnością cieszą się prezenty polegające na spełnianiu marzeń. Nie chodzi bynajmniej o dobra materialne, ale emocje. Jak je podarować? Wystarczy skorzystać z ogromnej oferty internetowych sklepów z voucherami lub stacjonarnych punktów, jakie znajdziecie choćby w większych galeriach handlowych. Pamiętajcie jednak, że wybór prezentu powinien być podyktowany zainteresowaniami jubilatki. Jeśli panicznie boi się ona wysokości, nie próbujcie przełamać tego lęku, zamawiając dla niej skok na bungee.

Różnorodność w wyborze prezentów – emocji jest ogromna. Może to być wizyta w ulubionej restauracji, przejażdżka samochodem sportowym, kurs sommelierski, szkolenie z zakresu wizażu, czy też relaksujący weekend w spa. Niezależnie, na jaki podarunek się zdecydujecie, w jego zakupie pomocą będzie pożyczka przez internet. Ważną kwestią przy tego rodzaju prezentach jest okres ważności vouchera. Sprawdźcie to, zanim podejmiecie ostateczną decyzję, aby nie okazało się, że w konkretnym terminie jubilatka nie może skorzystać z oferty. Najlepszym rozwiązaniem są bony o co najmniej rocznej ważności.