Polecamy

Pretty Woman w Muzycznym już 25 września!

Pretty Woman w Muzycznym już 25 września!

Przygotowania do premiery musicalu „Pretty Woman”, najbardziej wyczekiwanego tytułu w repertuarze Teatru Muzycznego w Łodzi, nabierają tempa. Do zespołu dołączyła Marta Wiejak, która na zmianę z Malwiną Kusior mierzyć się będzie z filmową legendą stworzoną przez Julię Roberts.

Marta Wiejak, podobnie jak pozostali członkowie głównej obsady superprodukcji, wybrana została do roli w czasie ogólnopolskiego castingu, pokonując kilkanaście konkurentek. Z powodów rodzinnych nie brała udziału w przygotowaniach do premiery, gdy ta przez obostrzenia czasu pandemii została kilka razy przełożona. Teraz aktorka dołącza do zespołu, by wraz z nim musicalem „Pretty Woman” otworzyć sezon w Teatrze Muzycznym. Premiera 25 września.

Grana przez Martę Wiejak postać walczyć będzie o względy Edwarda. Jednym z aktorów, którzy się w niego wcielają jest Rafał Szatan. I to właśnie ta dwójka, wspierana przez Piotra Płuskę w roli Philipa Stuckeya i Pawła Erdmana, jako Pana Thompsona rozpoczęła wspólne próby.

– Spektakl jest już prawie gotowy, więc muszę gonić całą obsadę, ale ufam reżyserowi i jestem dobrej myśli – mówi aktorka i dodaje, że liczy na wsparcie Malwiny Kusior, choć sama też planuje do roli dodać coś od siebie.

Ostatnie próby całego zespołu, w tym dwóch pozostałych odtwórców roli Edwarda – Tomasza Bacajewskiego i Marcina Jajkiewicza – zaplanowane zostały na wrzesień.

Marta Wiejak pochodzi z Puław. Jest absolwentką Studium Wokalno-Aktorskiego im. D.Baduszkowej w Gdyni. Współpracuje m.in. z Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku, Teatrem Muzycznym w Poznaniu, Operą na Zamku w Szczecinie czy Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie. Znana jest też widzom Teatru ROMA z ról w takich tytułach, jak: „Ale musicale!”, „Deszczowa piosenka”, „Księga dżungli”, „Alicja w krainie czarów”. W latach 2012-2013 dwukrotnie występowała gościnnie w londyńskim The Club at The Ivy w towarzystwie jazzowego pianisty Joe Thompsona.

„Pretty Woman” reżyseruje Jakub Szydłowski, dyrektor artystyczny Teatru Muzycznego w Łodzi. Kierownictwo muzyczne nad spektaklem sprawuje Jakub Lubowicz, za scenografię odpowiada zaś Grzegorz Policiński. Kostiumy przygotuje Anna Chadaj, a choreografię opracował Jarosław Staniek przy współpracy z Katarzyną Zielonką. Autorem przekładu tekstu jest Daniel Wyszogrodzki. W pozostałych rolach publiczność zobaczy między innymi Małgorzatę Chruściel i Dagmarę Rybak w roli Kit – przyjaciółki Vivian, a także Tomasza Steciuka w roli Pana Thompsona – sympatycznego menedżera Beverly Wilshire Hotel.

fot. Justyna Tomczak oraz archiwum