Polecamy

Premiera albumu SING! Osiecka Izy Połońskiej

Premiera albumu SING! Osiecka Izy Połońskiej

22 listopada 2021 r. ukaże się album Izy Połońskiej – SING! OSIECKA. Na krążku znajduje się 13 utworów z piosenką poetycką. Artystka śpiewa bliskie swojemu sercu teksty Agnieszki Osieckiej. Aranżacją utworów zajął się Leszek Kołodziejski.

Signiel „Czarodzieje” promujący album zadebiutował 5 listopada. Gościem specjalnym płyty jest Mieczysław Szcześniak, który wokalnie towarzyszy Izie Połońskiej w utworze „Byle nie o miłości”. Piosenka została wybrana na drugiego singla, a na platformach Spotify, Tidal i in. pojawi się 19 listopada.

Iza Połońska o swoim albumie

Piosenki Agnieszki Osieckiej towarzyszą mi od dziecka. W pewnym sensie jestem z nich na swój sposób „ulepiona”, a nawet definiuję nimi świat. Śpiewam ich o wiele więcej, niż mogłaby pomieścić jedna płyta. W każdej możliwej konfiguracji: od bandowej, po kameralną, a nawet – symfoniczną. Zawsze w aranżacjach Leszka Kołodziejskiego. Większość koncertów to spotkania z Państwem we wspaniałych salach filharmonicznych we współpracy z orkiestrami symfonicznymi w całej Polsce. Bardzo za te wyjątkowe spotkania dziękuję!

Nagrania przypadły na wyjątkowy czas w moim życiu, dlatego też interpretacja tekstów, które wyśpiewałam setki razy, jest inna. Tak jak na koncertach lubię snuć opowieść, tak tutaj snuję swój wątek, posługując się słowami Agnieszki. Stała się Ona moją powierniczką, szeptuchą, przyjaciółką – połączeniem obu światów: rzeczywistego i tego niewidzialnego, zaledwie przeczuwalnego. Wiem, że jedyna możliwa dla mnie DROGA to śpiewanie, stąd tytuł – SING! OSIECKA

Szczególnym faktem jest obecność na płycie jednego z najlepszych polskich wokalistów mojego pokolenia – Mieczysława Szcześniaka. Spotkaliśmy się jakiś czas temu na scenie Filharmonii Lubelskiej i od razu znaleźliśmy porozumienie w interpretacji słowa i dźwięku. Dla mnie był to rodzaj objawienia, jakiego doświadcza się bardzo rzadko, tym bardziej cieszę się, iż Mietek zgodził się być naszym gościem specjalnym także na krążku. Mój entuzjazm i ogromny szacunek do wszystkiego, co czyni piosence, pozostają niewyobrażalnie wielkie!

Z całego serca dziękuję Leszkowi Kołodziejskiemu za niejedną już wspólną przygodę, za dzielenie się swoim talentem. Andrzejowi Adamiakowi – gdziekolwiek teraz przebywa – za dystans i inspirację, radość wspólnej pracy.  Wszystkim, którzy tę płytę współtworzą, dziękuję za współbycie w muzyce. Szczególnie – Piotrkowi Pietrzakowi, którego perkusja po raz ostatni zabrzmiała na naszych nagraniach.

Dziękuję też Życiu, za to, że mnie wspiera, daje ciągle szansę na odnalezienie swojej własnej, tylko mnie tożsamej ścieżki. Umiem to docenić!

Krążek zatytułowany SING! OSIECKA jest wynikiem ostatnich 3 lat mojej i Leszka Kołodziejskiego pracy nad wersją studyjną materiału, który wykonujemy od jakiegoś czasu, głównie w wersji symfonicznej z orkiestrami filharmonicznymi w całej Polsce.

Płyta jest ostatnią produkcją Andrzeja Adamiaka, legendarnego lidera zespołu REZERWAT.

Wszystkich aranży dokonał Leszek Kołodziejski.

 

Muzycy, którzy mi towarzyszą są wybitnymi, polskimi instrumentalistami i muzykami sesyjnymi:

Leszek Kołodziejski – akordeon, instrumenty klawiszowe

Michał Kobojek – saksofon

Marek Kądziela – gitara jazzowa

Sławomir Cichor – trąbka

Ewa Kędzierska – wiolonczela

Michał Grott – gitara basowa

Paweł Puszczało – kontrabas

Piotr Pietrzak – perkusja (+)

Radek Bolewski – perkusja

 

Wyjątkową wartość stanowi obecność na tej płycie Mieczysława Szcześniaka, który towarzyszy mi w piosence BYLE NIE O MIŁOŚCI.

 

Za mix i master jest odpowiedzialny Rafał Smoleń.

Większość materiału nagrywał Andrzej Adamiak w swoim prywatnym studio.

Wokale do piosenki BYLE NIE O MIŁOŚCI w studio S4 nagrał dla nas Tadeusz Mieczykowski.

Hammonda nagraliśmy w Studio Las u Kuby Raczkowskiego i Moniki Kuszyńskiej.

 

Jest w Niej nieskazitelność. I kruchość, mimo ogromnej siły. 

Glos tak jasny, czysty, idealistyczny, że aż nie na miarę czasów, w których nam śpiewa.

Anna Maria Jopek

 

Piosenkarka wysublimowana, artystka celebrująca każdy dźwięk i każde słowo. Porusza się z gracją w tej ulotnej przestrzeni, w której muzyka i tekst łączą się nawzajem.

Daniel Wyszogrodzki

Lista utworów:

  1. Nie żałuję – muz. Seweryn Krajewski
  2. Na całych jeziorach Ty – muz. Adam Sławiński
  3. Wyrzeźbiłam Twoją twarz w powietrzu – muz. Jerzy Matuszkiewicz
  4. Ludzkie gadanie – muz. Seweryn Krajewski
  5. Sing, Sing – muz. Jacek Mikuła
  6. Bossa nova do poduszki – muz. Jacek Mikuła
  7. Okularnicy – muz. Jarosław Abramow – Neverly
  8. Byle nie o miłości – muz. Adam Sławiński
  9. Czarodzieje – muz. Andrzej Zieliński
  10. Sama chciała – muz. Seweryn Krajewski
  11. Dobranoc Panowie – muz. Andrzej Zieliński
  12. Zielono mi – muz. Jan Ptaszyn Wróblewski
  13. Nim wstanie dzień – muz. Krzysztof Komeda