Polecamy

Poszukiwanie pracy przez internet – jak się za to zabrać?

Poszukiwanie pracy przez internet – jak się za to zabrać?

Rozwój technologii umożliwia sprawne poszukiwanie pracy. Wystarczy wybrać spośród oferowanych branż i ustawić lokalizację. Dzięki popularności serwisów ogłoszeniowych codziennie dodawanych jest wiele ogłoszeń z ofertami ciekawej i dobrze płatnej pracy.

Jak zdobyć wymarzone stanowisko?

Poszukiwanie pracy zwykle nie należy do przyjemności. Jest to czynność frustrująca i stresująca. Jednak dyskomfort ten można złagodzić, odpowiednio przygotowując się do zadania. Jak skutecznie poszukiwać pracy przez internet?

Sprecyzuj swoje oczekiwania

Dobrze jest wiedzieć, jakiego stanowiska, formy zatrudnienia oraz wynagrodzenia poszukujemy. Jasno zdefiniowany przedmiot poszukiwań zdecydowanie ułatwi cały proces i skróci czas potrzebny do przejrzenia wszystkich ofert. To szczególnie ważne, jeśli intensywnie poszukujemy pracy i kilka razy dziennie wchodzimy na serwisy ogłoszeniowe. Chociaż warto także zaglądać do niefiltrowanych wyników z kategorii ogłoszenia praca może akurat jakieś spodoba nam się na tyle, że zechcemy zmienić branżę.

Dowiedz się, jakie są stawki

Z punktu widzenia osoby poszukującej pracy, najwygodniej jest, jeśli firma podaje stawkę już w ogłoszeniu. Pozwala to uniknąć rozczarowań oraz poznać wynagrodzenia możliwe do uzyskania na danym stanowisku. Jednak nie należy z góry przekreślać ofert, które nie podają konkretnej sumy.

Przygotuj CV i portfolio

Warto także uważnie przyjrzeć się swojemu CV i portfolio. Życiorys powinien być możliwie skondensowany i dostosowany do konkretnego stanowiska. Niekiedy nie trzeba rozpisywać się o wszystkich szczegółach dotychczasowej kariery, a jedynie skupić na doświadczeniu i umiejętnościach pożądanych na danym stanowisku. Zbyt obszerne, wielostronicowe CV zwykle nie jest formą, którą preferują potencjalni pracodawcy. Warto także przyjrzeć się swojemu portfolio. Jest ono niezwykle ważne w zawodach związanych z kreatywnością. Dzięki prezentacji zawierającej zbiór dotychczasowych realizacji przyszły pracodawca ma szansę zapoznać się z jakością prac i na tej podstawie podjąć decyzję o zatrudnieniu. Budując portfolio, warto więc postarać się, aby było możliwie różnorodne – w ten sposób mamy większą szansę wpasować się w oczekiwania firmy, do której aplikujemy.

Spójrz realnie na swoje możliwości

Wiele osób, szczególnie nowych na rynku pracy, ma tendencję do przeceniania swoich kwalifikacji. Chcą szybko zdobyć intratne stanowisko, które da im prestiż. Jednak aby cieszyć się taką pracą, trzeba najpierw zdobyć odpowiednie doświadczenie i kwalifikacje. Dlatego, jeśli nie otrzymujesz odpowiedzi na swoje zgłoszenia, to koniecznie zastanów się, czy posiadasz odpowiednie kwalifikacje.

Serwisy ogłoszeniowe

Dobrym miejscem poszukiwań pracy są serwisy ogłoszeniowe. Znajdziesz w nich nie tylko oferty zatrudnienia, ale także ogłoszenia dotyczące sprzedaży i adopcji zwierząt. Sprawdź również „jak się przygotować do adopcji zwierzaka?„. Takie strony warto odwiedzać regularnie, aby nie przegapić najlepszych ofert.