Wydarzenia

Port Łódź zaprasza na bezpłatne turnusy wakacyjne

Port Łódź zaprasza na bezpłatne turnusy wakacyjne

Sport, kreatywne warsztaty, zajęcia językowe, wycieczki i mnóstwo beztroskiej zabawy pod opieką wychowawców – to wszystko czeka na najmłodszych w Porcie Łódź podczas lipcowych i sierpniowych bezpłatnych turnusów wakacyjnych.

Inicjatywa organizowana jest z myślą o dzieciach w wieku od 6 do 12 lat, których rodziny znajdują się w trudnej sytuacji i potrzebują wsparcia w zapewnieniu opieki i wypoczynku swoim pociechom. Inicjatorami i fundatorami projektu są Port Łódź i IKEA Łódź, a organizacją i rekrutacją zajmuje się Fundacja Swim For a Dream.

Zapisy na lipcowe turnusy startują 23 czerwca (od godziny 12.00) i potrwają do 28 czerwca (do godziny 18.00). Rejestracja na terminy sierpniowe planowana jest od 18 do 22 lipca. W przypadku rodzin polskich projekt kierowany jest do dzieci pochodzących z domów, w których miesięczny dochód na członka rodziny nie przekracza 1000 zł. Swoje pociechy na bezpłatne wakacyjne turnusy zapisywać mogą także ukraińskojęzyczne rodziny, które przybyły do województwa łódzkiego po 24 lutego 2022 r. Szczegółowy regulamin rekrutacji i udziału w inicjatywie dostępny jest TUTAJ. Ze zgłoszeniem warto się pospieszyć, ponieważ jednym z kryteriów jest kolejność wypełnienia formularza dostępnego na stronie projektu w wersji polskiej i ukraińskiej.

Każdy tydzień akcji to szereg zajęć tematycznych, zarówno w przestrzeniach zewnętrznych, jak i we wnętrzach Portu Łódź oraz wycieczki po Łodzi. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach sportowych (4-8 lipca), podczas których zaplanowano m. in. naukę pływania, ściankę wspinaczkową oraz mnóstwo zajęć rekreacyjnych na świeżym powietrzu. Kolejny lipcowy tydzień (11-15 lipca) minie pod hasłem zajęć kreatywnych. Najmłodsi nauczą się grać na bębnach afrykańskich, wezmą udział w warsztatach LEGO, a także w zajęciach plastycznych. Od 18 do 22 lipca organizatorzy zapraszają z kolei do udziału w warsztatach językowych. Dzieci poprzez zabawę i integrację będą mogły nauczyć się lub podszkolić język angielski, polski oraz ukraiński. W ramach zajęć odbędą się także wycieczki m. in. do EC1 oraz Orientarium.

Każdy dzień warsztatów rozpoczynać będzie się w Porcie Łódź, gdzie dzieci będą miały do dyspozycji dwie urządzone przez IKEA Łódź sale dedykowane do zabawy i warsztatów tematycznych. Port Łódź udostępni najmłodszym także zielone tereny rekreacyjne zlokalizowane na tyłach Centrum, gdzie znajdują się boiska do gry w koszykówkę, siatkówkę i piłkę nożną, boisko do minigolfa, ping-ponga, tor przeszkód i wiele innych atrakcji. Dzieci będą miały zapewniony w ciągu dnia ponadto ciepły posiłek Restauracji IKEA.

– Dla Portu Łódź i IKEA bardzo ważne jest regularne wspieranie lokalnej społeczności. Zdajemy sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach organizacja wakacji dla dzieci jest dużym wyzwaniem i organizacyjnym, i finansowym, szczególnie dla rodzin i opiekunów, którzy nie mogą pozwolić sobie na zapewnienie wypoczynku swoim pociechom ze względu na trudną sytuację, w której się znaleźli. Takim rodzinom chcemy pomóc, wesprzeć ich i zaprosić dzieciaki na wakacje do nas, do Portu Łódź, gdzie z Fundacją Swim for a Dream przygotowujemy szereg atrakcji. Wspieramy także osoby, które przyjechały do naszego miasta z Ukrainy. Niektórzy znaleźli już pracę, inni dopiero jej szukają. Jedni i drudzy z pewnością będą potrzebować wsparcia w opiece nad dziećmi, dlatego do wspólnych bezpłatnych wakacji zapraszamy także najmłodszych z Ukrainy. Dzieci będą miały okazję poznać się i zintegrować podczas warsztatów i zabaw – mówi Maria Szwed z Portu Łódź.

Oficjalna strona projektu Organizatora:

Formularz zgłoszeniowy:

Regulamin i zasady rekrutacji: https://swimforadream.com/wp-content/uploads/2022/06/regulamin-warsztatow-wakacyjna-beztroska-w-porcie.pdf