Polecamy

Porady online – czy warto skorzystać?

Porady online – czy warto skorzystać?

Lekarz Online: Szybkie Porady Lekarskie, Recepty Online I Zwolnienia (L4) Przez Internet

Nadeszły czasy, gdy już nie trzeba stawiać się w przychodni lekarskiej osobiście. Wystarczy umówić się na konsultacje online. Szybko i wygodnie można uzyskać poradę lekarską, zwolnienie czy inną pomoc od lekarza.

Telemedycyna rozwinęła się na dobre w czasach pandemii, gdy chciano ograniczyć emisję wirusa COVID-19, a tym samym minimalizowano kontakty międzyludzkie. Lekarze nie przyjmowali pacjentów, jeżeli ich stan zdrowia nie wskazywał na zagrożenie życia. W prostym przebiegu COVID wszystkie zalecenia były wydawane przez telefon. Lekarz online na dobre wszedł w standard udzielania pomocy, a pacjenci obecnie bardzo chętnie z tego rozwiązania korzystają nadal, szczególnie, jeżeli potrzebują jedynie recepty czy zwolnienie lekarskie.

Uzyskaj e-receptę, nawet w 15 minut

Poddając się konsultacji online można uzyskać pełne wsparcie od lekarza. Najczęściej na taką formę decydują się pacjenci, którzy są już w trybie leczenia i potrzebują przedłużyć receptę czy zwolnienie online. Nie ma potrzeby, aby udawali się osobiście do przychodni, ponieważ w trakcie konsultacji online otrzymają kod do realizacji recepty czy potrzebny do przedłużenia zwolnienia lekarskiego. Cała procedura zajmuje zaledwie kilka minut.

Wybierz Telemedi jako swojego lekarza rodzinnego

Jest wiele platform, dzięki którym można skorzystać z teleporady. Recepta online może zostać wystawiona m.in. za pośrednictwem Telemedi. Platforma gromadzi lekarzy rodzinnych. Można skorzystać tu z profesjonalnej konsultacji lekarskiej od dostępnego lekarza. Odpowiedni lekarze przypisywani są do pacjentów, którzy w formularzu kontaktowym podali swoje dolegliwości i oczekują pomocy, jak w klasycznym gabinecie lekarskim.

Jak uzyskać zwolnienie lekarskie online?

Dziś uzyskanie zwolnienia lekarskiego online jest bardzo proste. Lekarz rodzinny nie musi już przyjmować pacjentów w standardowym gabinecie. Wiele spraw z pacjentami może załatwić przez telefon. Lekarzom online jest znacznie łatwiej przyjąć większą ilość pacjentów, ponieważ ograniczają kontakty do rozmowy telefonicznej. Kompetentny lekarz w trakcie rozmowy jest w stanie zrealizować wszystkie założenia. Jeżeli wiesz już jak działa konsultacja online, wystarczy jedynie z niej skorzystać, aby kontynuacja terapii czy uzyskanie zwolnienia lekarskiego były możliwe.

Na czym polega konsultacja online?

Spotkanie z lekarzem przez internet lub telefon nie jest skomplikowane. Konsultacja online wygląda dokładnie tak samo jak wizyta w standardowym gabinecie lekarskim. Wywiad medyczny przeprowadzany jest bardzo szczegółowo z lekarzem internistą, zlecane są badania laboratoryjne. Konsultacja lekarska za pośrednictwem internetu czy telefonu niczym więc nie różni się od tradycyjnej wizyty.

Czy zwolnienie lekarskie otrzymane przez konsultację online jest legalne?

Oczywiście, że tak. Przy wystawieniu e zwolnienia towarzyszą takie same procedury jak w przypadku wystawiania go w tradycyjnych warunkach. E zwolnienie ma więc taką samą moc jak w gabinecie lekarskim. Odpowiedni lekarz dopełnia wszystkie formalności, wystarczy więc jedynie umówić wizytę, aby załatwić wszystkie formalności przez internet. Dla pacjenta takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, dlatego warto z niego skorzystać, nie tylko w podbramkowych sytuacjach, ale zawsze, gdy tylko nie ma konieczności fizycznego kontaktu z lekarzem w celu przeprowadzenia badania. Na pewno zaoszczędzisz dzięki temu bardzo dużo czasu.