Polecamy

„Pomoc domowa radzi” – premiera drugiego sezonu!

„Pomoc domowa radzi” – premiera drugiego sezonu!

Teatr Powszechny w Łodzi rusza z drugim sezonem internetowego serialu teatralnego „Pomoc domowa radzi”. W czwartek 4 lutego o 18:00 na YouTubie wyemituje pierwszy odcinek, który będzie dostępny bezpłatnie dla widzów w Polsce i na świecie.

„Pomoc domowa radzi” to pierwszy internetowy serial teatralny, który był odpowiedzią na czas pandemii i zamknięcia scen teatralnych w całej Polsce. Aktorzy Teatru Powszechnego w Łodzi za pośrednictwem internetowych komunikatorów spotykali się, realizując zupełnie nieznaną dotąd teatralno-internetową formę. Pomoc domowa Nadia wspólnie z bohaterami serialu doradzała, szukała rozwiązań w sytuacjach bez wyjścia, komentowała pandemiczną sytuację, walczyła o seniorów, świętowała Dzień Teatru Publicznego… Serial był emitowany na YouTubie oraz na antenie Telewizji TOYA (Głównego Patrona Medialnego) od marca do października 2020. W sumie każdy spośród ponad 30 odcinków z Nadią w roli głównej obejrzało kilkadziesiąt tysięcy osób.

 Zainteresowanie było ogromne

Pierwszy sezon był dla nas dużym wyzwaniem – artystycznym i technologicznym. Okazało się jednak, że zainteresowanie Widzów przeszło nasze najśmielsze oczekiwania, więc w lutym ruszamy z drugim sezonem – mówi dyrektor Teatru Powszechnego w Łodzi Ewa Pilawska, pomysłodawczyni serialu. Siłą pierwszego sezonu było, że serial zmieniał się z tygodnia na tydzień, był odpowiedzią na to, co dzieje się w otaczającej rzeczywistości. Z perspektywy czasu można nawet powiedzieć, że stał się takim dziennikiem z czasów pandemii. Bardzo ważne było dla nas, aby przypominać Widzom, że jesteśmy razem. Zależało nam też, aby pokazać, że w tym trudnym dla wszystkich czasie powinniśmy być dla siebie lepsi, że potrzebujemy więcej empatii. Podejmowaliśmy ważne, trudne tematy, ale dzięki komediowej formie serial był też pewnego rodzaju terapią przez śmiech – dodaje Ewa Pilawska.

Premiery co czwartek

Premiera pierwszego odcinka już 4 lutego. Premiery kolejnych będzie można oglądać co tydzień w czwartek o godzinie 18:00. Po premierze wszystkie odcinki będą również dostępne do obejrzenia na YouTubie Teatru Powszechnego w Łodzi.

 

„Pomoc domowa radzi”

Opieka artystyczna: Ewa Pilawska

Dźwięk, muzyka: Bartek Adamiak

Operator kamery, montaż: Rafał Czekajewski

 

W pierwszym odcinku drugiego sezonu wystąpią: Małgorzata Goździk, Marta Jarczewska, Paulina Nadel, Jakub Kryształ, Jakub Kotyński, Arkadiusz Wójcik