Polecamy

Półfinał konkursu THE LOOK OF THE YEAR w Łodzi

Półfinał konkursu THE LOOK OF THE YEAR w Łodzi

30 czerwca w Miejskiej Arenie Kultury i Sportu w Łodzi odbył się półfinał polskiej edycji najstarszego i najbardziej prestiżowego konkursu modelingowego THE LOOK OF THE YEAR. W tym roku wydarzenie miało inny charakter niż zwykle, ze względu na epidemię koronawirusa w Polsce.

Ponad 80 aspirujących modelek i modeli z całej Polski przyjechało do Łodzi na konkursowe eliminacje. Zostali oni wyłonieni w ramach internetowego castingu.

– Z powodu epidemii koronawirusa tegoroczna edycja THE LOOK OF THE YEAR przebiega zupełnie inaczej. Nie odbyły się żadne tradycyjne castingi, które organizowaliśmy zazwyczaj w kilku największych miastach Polski. W tym roku musieliśmy z tego zrezygnować. Zgłoszenia przyjmowaliśmy tylko drogą elektroniczną. Wyboru półfinalistów musieliśmy więc dokonać na podstawie nadesłanych nam zdjęć i ankiet. – mówi Igor Włodarczyk z łódzkiej agencji IGO-ART, organizator konkursu.

Etap półfinałowy polegał na indywidualnej prezentacji przed komisją i krótkiej rozmowie z jury. Oczywiście z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności i dystansu. Do finału zakwalifikowano 10 dziewcząt i 10 chłopaków, którzy niebawem rozpoczną przygotowania do ogólnopolskiego finału THE LOOK OF THE YEAR. Na zwycięzców czeka nagroda główna czyli możliwość reprezentowania Polski w światowym konkursie.

– Konkretny termin finału nie jest jeszcze określony. Wszystko zależeć będzie od tego, w jakim stopniu epidemia koronawirusa nadal będzie nam w Polsce zagrażać i jakie zalecenia sanitarne będą obowiązywać. Liczymy, że uda się go zorganizować we wrześniu lub październiku tego roku, mamy nadzieję, że tradycyjnie w Łodzi. – mówi Igor Włodarczyk.

THE LOOK OF THE YEAR to najstarszy i najbardziej prestiżowy konkurs modelingowy na świecie. Od blisko 40 lat, w ponad 50 krajach na świecie poszukuje nowych twarzy świata mody. Konkurs THE LOOK OF THE YEAR to początek wielkich karier ikon mody. Laureaci polskiej edycji świetnie sobie radzą, zarówno w Polsce jak i za granicą, pracując dla najlepszych agencji i projektantów. Od 2016r. THE LOOK OF THE YEAR wprowadziło rewolucyjną zmianę w realizacji konkursu. Oprócz wyboru najlepszej modelki roku, w eliminacjach i castingach w całej Polsce mogą wziąć udział także mężczyźni. Za organizację polskiej edycji konkursu od 10 lat odpowiedzialna jest agencja IGO-ART z Łodzi.

Lista finalistek i finalistów THE LOOK OF THE YEAR 2020 (w kolejności alfabetycznej):

Jagoda Bednarska
Radosław Gronowski
Tobiasz Gulpinar
Nikodem Jastrzębski
Mikołaj Jaszczyszyn
Martyna Jędrzejczak
Borys Kobylewski
Michał Kowalewski
Kassandra Koziorowicz
Kacper Kozłowski
Wiktoria Łempicka
Nadia Nowicka
Zuzanna Piechowiak
Zuzanna Przybylska
Zuzanna Staniaszek
Kamila Szymańska
Błażej Witkowski
Zuzanna Wiśniewska
Krystian Zaborowski
Dawid Zapała