Polecamy

Podaruj bezpieczeństwo dzieciom z łódzkiego hospicjum

Podaruj bezpieczeństwo dzieciom z łódzkiego hospicjum

.

„Dach dla Gajusza” to akcja, której celem jest zbiórka pieniędzy dla podopiecznych Fundacji Gajusz – jedynego stacjonarnego hospicjum w centralnej Polsce, które od wielu lat pomaga nieuleczalnie chorym dzieciom i ich rodzinom. Sprawa jest fundamentalna – dach budynku Fundacji jest w opłakanym stanie i wymaga natychmiastowej przebudowy. Trzy łódzkie firmy: BUDOMAL, Polska Grupa Instalacyjna OZE i PROGRESSIVO połączyły siły, inicjując akcję, której celem jest zebranie funduszy na nowy dach. Do aktywnej pomocy zapraszają mieszkańców Łodzi.

Dach to nie tylko symbol bezpieczeństwa – bez niego dom dla ponad 30 dzieci rzeczywiście jest zagrożony! A mieszkańcami Gajusza są maluchy, które od narodzin mierzą się z ogromnym cierpieniem. Wśród nich jest roczny Alanek, który ma już za sobą wiele operacji i poważny zabieg, po którym wystąpiły krytyczne komplikacje. Tylko dzięki wspaniałym lekarzom, nadziei i pełnej miłości opiece Gajusza, zakończył się on szczęśliwie. Troska o życie tak doświadczonych przez los dzieci jest motorem napędowym dla wszystkich trzech inicjatorów akcji.

Nowy dach to wyjątkowo kosztowne przedsięwzięcie. Jednak inicjatorzy zbiórki wierzą, że wspólnymi siłami uda się pomóc Fundacji. BUDOMAL zobowiązał się do ufundowania prac remontowych o wartości 50 000 złotych, a także do wspierania całego przedsięwzięcia swoją wiedzą i doświadczeniem. A, jako że jest firmą, która specjalizuje się w budownictwie i każdego dnia tworzy dachy nad głową dla wielu osób – jej udział w akcji jest kluczowy i gwarantuje prawidłowy przebieg przebudowy.

PGI OZE pokryje koszt instalacji fotowoltaicznej o wartości 50 000 złotych na wyremontowanym dachu. To zupełnie nowe możliwości dla Fundacji, bo dzięki uniezależnieniu od tradycyjnego źródła energii, obniży ona koszty codziennego funkcjonowania. Zaoszczędzone pieniądze hospicjum będzie mogło przeznaczyć na inne bieżące wydatki – m.in. leki, opłacenie pracy lekarzy, pielęgniarek, opiekunów czy psychologów. Dbanie o ciągłą poprawę jakości życia maluchów jest kosztowne i każda pomoc w tym zakresie bardzo wiele znaczy dla Fundacji.

Nad wszystkimi działaniami marketingowymi akcji „Dach dla Gajusza” czuwa agencja kreatywna PROGRESSIVO, która ma w swoim portfolio liczne realizacje projektów komercyjnych i kulturalnych. Zaoferowała ona sfinansowanie działań promocyjnych i komunikacyjnych o wartości 50 000 złotych. A jako partnera strategicznego zaprosiła firmę STRÖER – lidera rynku reklamy zewnętrznej w Polsce – który zadbał o widoczność akcji, zapewniając nośniki promujące kampanię.

W tej chwili do zebrania pozostało jeszcze 455 000 złotych! To ogromna kwota, ale w takich zbiórkach każda złotówka ma znaczenie i może przybliżyć do wyznaczonego celu. Stąd prośba do wszystkich chętnych o aktywne dołączenie do akcji. Bo nie ma rzeczy ważniejszej niż zapewnienie dzieciom dachu nad głową.

Zbiórkę można wesprzeć na:

INICJATORZY I PARTNERZY:

https://www.budomal.com.pl/

www.pgi-oze.pl

https://www.progressivo.pl/

https://www.stroer.pl/