Biznes

Do 5000 zł miesięcznie: staże dla łódzkich studentów

Do 5000 zł miesięcznie: staże dla łódzkich studentów

Mimo epidemii koronawirusa ruszyła rekrutacja na płatne staże u najlepszych łódzkich pracodawców w największym miejskim programie stażowym – „Praktykuj w Łodzi – staże wakacyjne”.

Łódź już od 10 lat organizuje wakacyjne staże w ramach programu „Praktykuj w Łodzi – staże wakacyjne”. – W tym roku przygotowaliśmy 300 płatnych staży w 60 firmach i mimo epidemii koronawirusa wierzymy, że tegoroczna edycja podobnie, jak poprzednie będzie bardzo udana – mówi Wojciech Rosicki, wiceprezydent Łodzi.

Wynagrodzenie zaoferowane stażystom przez firmy uczestniczące w programie „Praktykuj w Łodzi – staże wakacyjne” mieści się w przedziale od 2600 do 5000 zł brutto. – Przez 10 lat funkcjonowania naszego programu wakacyjnych praktyk, zatrudnienie znalazło blisko 1400 uczestników – podkreśla Michał Śmiechowicz, dyrektor Biura Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej.

Wśród partnerów tegorocznej edycji programu znalazły się firmy z branż: BPO/SSC, IT, R&D, farmaceutycznej, drogeryjnej, biotechnologicznej, produkcyjnej, automotive, logistycznej, budowlanej, elektrycznej, finansowej, księgowej, administracyjnej, edukacyjnej czy marketingowej.

– Nasza firma oferuje stażystom udział w realnych, realizowanych przez nas innowacyjnych projektach informatycznych. Udostępniamy naszym stażystom nowoczesne narzędzia, dzięki którym, nawet w tak trudnych jak teraz czasach, efektywność pracy nie spada. Gdyby pandemia przeciągnęła się do wakacji, staże będziemy realizowali zdalnie. Nie jest to dla nas nic nowego, gdyż wielu naszych pracowników na co dzień pracuje zdalnie. Dodam, że z piątki zeszłorocznych stażystów, dwoje – Patryk i Weronika – pracują z nami już na stałe – zapewnia Jan Ekiel, prezes firmy Liki Mobile Salution.

Jak podkreślają przedstawiciele firm, biorących udział w projekcie stażowym każdego roku osoby uczestniczące w praktykach zasilają później zespoły pracownicze. W przypadku Liki Mobile Solution z piątki ubiegłorocznych stażystów dwójka nadal pracuje w firmie. Podobnie jest w przypadku drugiego z uczestników projektu firmy Emerson, której kadry zasila co roku kilkunastu uczestników staży.

– Uczestniczy w projekcie już po raz czwarty. Mimo epidemii staramy się pracować pełną parą, gdyż wiele podzespołów, które wytwarzamy, wykorzystywanych jest przez sektor medyczny, np. w respiratorach, sterylizatorach czy łóżkach medycznych. Zapraszamy na staże wszystkich, którzy chcieliby poznać nowoczesne środowisko produkcyjne, zarówno w działach technicznych jak i operacyjnych – przekonuje Wojciech Zakrzewski, dyrektor HR firmy Emerson.

O staże ubiegać się mogą wszyscy łódzcy studenci i absolwenci łódzkich uczelni. Rekrutacja kandydatów na staże trwa od 1 kwietnia do 14 maja 2020 r. na stronie www.praktyki.lodz.pl. Stażyści zostaną wyłonieni pod koniec czerwca, a staże będą odbywać się od lipca do września.

Szczegółowe informacje o projekcie dostępne są na stronie: www.praktyki.lodz.pl oraz na Facebooku „Młodzi w Łodzi”.

Prezydent Hanna Zdanowska o programie „Praktykuj w Łodzi”