Aneta Clinic Dental Art

Piękny uśmiech zmienia życie

Piękny uśmiech zmienia życie

Kościuszki 106/116 w Łodzi to adres wart zapamiętania. Licówki pełnoceramiczne, nakłady protetyczne, implanty, mosty… Właśnie tu uzyskają pomoc wszyscy, którzy potrzebują zabiegów przywracających piękny uśmiech i których problemy z uzębieniem wymagają długich i wysoko specjalistycznych procedur. Doktor nauk medycznych ANETA GROCHOWINA i Aneta CLINIC DENTAL ART to wybór, którego pacjenci nigdy nie żałują.

Od pierwszego kontaktu z kliniką pacjenci mają poczucie, że trafili w wyjątkowe miejsce i dobre ręce. Przyjemne, harmonijne i ciepłe wnętrze kliniki sprawi, że tu każdy pacjent poczuje się komfortowo i bezpiecznie. Miła, uśmiechnięta i pełna empatii rejestratorka wytłumaczy i pomoże w wypełnieniu formalności. Tu nie widać wszechobecnego pośpiechu i nerwowości.

– Kiedy pierwszy raz dotarłam do kliniki, przy wejściu przywitała mnie sama doktor Aneta Grochowina – opowiada Roksana Michalak, pacjentka Aneta CLINIC DENTAL ART.  – Zaprosiła mnie do gabinetu na konsultację. Nasza rozmowa zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Pani Aneta okazała się nie tylko znakomitym i doświadczonym stomatologiem, ale też wyjątkowym człowiekiem. Tak ciepłej, życzliwej i empatycznej osoby dawno nie spotkałam. Dalej było już tylko lepiej, a po konsultacji wiedziałam, że właśnie tutaj powstanie mój nowy uśmiech.

Wszyscy pacjenci kliniki traktowani są tak samo. Zarówno ci, którzy przychodzą, na copółroczną wizytę kontrolną uzębienia, jak i ci, którzy potrzebują długiego i specjalistycznego leczenia oraz zabiegów niezbędnych w stomatologii estetycznej.– Pierwsza wizyta zawsze zaczyna się od konsultacji. Spotykam się z pacjentem w moim gabinecie po to, by poznać jego problemy, oczekiwania i ustalić plan leczenia. Pani Roksana dokładnie wiedziała, czego ode mnie oczekuje. Chciała się bez skrępowania uśmiechać – tłumaczy doktor nauk medycznych Aneta Grochowina.

Po konsultacji przychodzi czas na konkrety. Pomaga w tym badanie rentgenowskie, najczęściej jest to badanie tomografem stomatologicznym. Obrazy RTG z takiego badania rozwiewają wszystkie wątpliwości i pomagają ustalić przebieg leczenia. W przypadku Pani Roksany wiadomo było, że do tego, by przywrócić jej uśmiech potrzeba będzie czasu i wielu zabiegów stomatologicznych. Jednak plan leczenia zawsze jest tak skonstruowany, aby zoptymalizować jego wykonanie w czasie. Licówki pełnoceramiczne, nakłady protetyczne, implanty, mosty to tylko część z nich.

– Nowoczesny sprzęt w pracowni RTG już na wstępie zrobił na mnie ogromne wrażenie. Do tego konsultacja, plan leczenia oraz to, co spodobało mi się najbardziej, a mianowicie fakt, że mogłam zobaczyć swój przyszły uśmiech! – wspomina pani Roksana.

Może się to wydać mało prawdopodobne, ale obecnie jest to możliwe za sprawą specjalnego protokołu Digital Smile Design (DSD) opracowanego przez dr. Christiana Coachmana z Brazylii. Efekt jest niesamowity. Program bierze pod uwagę wielkość zębów, ich kształt, położenie oraz umiejscowienie w dziąsłach i pokazuje, jak będą wyglądały zęby po przeprowadzonym zabiegu. Końcowy efekt można zobaczyć na monitorze i – co więcej – można mieć realny wpływ na wygląd swojego nowego uśmiechu.

– Projektowanie uśmiechu rozpoczyna się od zebrania niezbędnych materiałów, wykonania sesji fotograficznej, badania klinicznego jamy ustnej i zębów, analizy zgryzu, zaplanowania leczenia oraz higienizacji. W niektórych przypadkach wskazane jest także nagranie krótkiego filmu, na którym widać mimikę twarzy pacjenta podczas okazywania emocji. Wykonywane jest także zdjęcie RTG, robiona jest również tomografia komputerowa. Na podstawie tych wszystkich zebranych materiałów powstaje projekt nowego uśmiechu, będący kluczowym elementem dalszej pracy. Projektowanie odbywa się w formie cyfrowej, bezpośrednio na wybranym zdjęciu pacjenta. Metoda DSD daje możliwość wyboru docelowego kształtu, długości, struktury i koloru zębów w wersji cyfrowej, dając pacjentowi pełne spektrum możliwości zmiany jego uśmiechu – tłumaczy dr Aneta Grochowina.

Symulacja uśmiechu to dla pacjenta ta przyjemna część leczenia. Po niej zaczynają się zabiegi, czyli to, czego pacjenci boją się najbardziej. Bez powodu. W klinice stosuje się znieczulenia dające pacjentom komfort braku bólu, a wszystkie preparaty znieczulające podawane są bezboleśnie z użyciem specjalnego urządzenia.

W przypadku Pani Roksany do odbudowy uśmiechu zdecydowano się zastosować licówki pełnoceramiczne, które są najprostszym i najskuteczniejszym sposobem na poprawę wyglądu zębów. Doskonale sprawdzają się także w przypadku uszkodzonych, nierównych, czy przebarwionych zębów oraz likwidacji szpar między zębami. Można je zakładać zarówno na pojedynczych zębach, jak i również na wszystkich przednich zębach, na powierzchniach zewnętrznych zębów zlokalizowanych w górnym i dolnym łuku zębowym od piątki do piątki.

– Zdecydowaliśmy się także na uzupełnienie brakującego zęba za pomocą implantu dentystycznego. Obecnie to najwygodniejszy i najbardziej komfortowy sposób na przywrócenie uśmiechu ze wszystkich dostępnych. W przypadku utraty jednego zęba możemy zastosować tradycyjny most oparty na zębach własnych pacjenta. Wtedy zęby pacjenta należy oszlifować, a to wiąże się z bezpowrotnym uszkodzeniem ich struktury. Gdy natomiast brakuje większej liczby zębów, zastąpienie ich implantami wcale nie oznacza, że trzeba użyć tyle samo implantów, ile brakuje zębów. Istnieją metody pozwalające przy pomocy kilku wszczepów stomatologicznych uzupełnić cały łuk zębowy – mówi dr Aneta Grochowina.

Bardzo często przed leczeniem kompleksowym, protetycznym, niezbędna jest korekta ustawienia zębów bądź to za pomocą aparatów ortodontycznych stałych, bądź to za pomocą przezroczystych, niewidocznych nakładek Invisalign. – Po zakończonym leczeniu poczułam się innym człowiekiem. Nowy uśmiech był idealnie dopasowany do mojej twarzy, karnacji, mimiki. To wszystko tworzyło jedną, spójną całość! Wizyta w Aneta CLINIC DENTAL ART  to była jedna z najlepszych decyzji w moim życiu – z przekonaniem podkreśla Roksana Michalak.

Łódź, al. Kościuszki 106/116,
tel. 537 507 080
recepcja@anetaclinic.pl
anetaclinic.pl