Polecamy

Piękna i przystojny czyli finał The Look of The Year

Piękna i przystojny czyli finał The Look of The Year

Ona jest z Warszawy i ma 18 lat, on z Łodzi i niedawno skończył 19 lat. Ona jest atrakcyjną blondynką, on przystojnym szatynem. Oboje piękni, młodzi i żądni sławy. I zdobyli ją, wygrywając finał polskiej edycji konkursu The Look of the Year! W nagrodę pojada na światowy finał konkursu do Włoch!

W sobotni wieczór, w Centrum Promocji Mody ASP w Łodzi trudno było znaleźć wolne miejsce. Fanów modelingu przyciągnęło 10 pięknych dziewcząt i 10 przystojnych chłopców – uczestnicy finału The Look of the Year. Najmłodsi ledwo skończyli 15 lat, najstarsi mieli o 6 lat więcej. Na wybiegu wszyscy marzyli o tym samym – po pierwsze, żeby się nie potknąć i dobrze wypaść przed jury i publicznością, a po drugie, żeby wygrać. Udało się to fantastycznej dwójce – najlepszą modelką roku została Laura Palka z Warszawy, a najlepszym modelem Kasper Nowakowski z Łodzi.

Kasper Nowakowski
Laura Palka

Laura ma 18 lat, 180cm wzrostu. Interesuje się modą, zdrowym odżywianiem i podróżami. Inspiruje ją Adriana Lima, a jej największym marzeniem jest udział w pokazie Victoria’s Secret. Kasper ma 19 lat, 187cm wzrostu. Interesuje się modelingiem i sportem. Trenuje lekkoatletykę, co jak sam twierdzi, pomaga mu w utrzymaniu dobrej sylwetki oraz sprawia, że jest zdyscyplinowany i pewny siebie. Jego “modowym góru” jest fotograf Helmut Newton.

W tym roku, w jury konkursu, zasiadły znane osoby świata mody i showbiznesu, m.in.: Rafał Maślak (model, Mister Polski), Kamila Szczawińska (top modelka), Michał Będźmirowski “Modny Tata” (bloger), Joanna Horodyńska (stylistka i prezenterka telewizyjna), Agata Biernat (Miss Polonia 2017, instruktorka fitness), duet stylistów Andrzej Wierzbicki i Tomasz Schmidt (“Ostre Cięcie”).

Podczas Gali finałowej, którą poprowadził Olivier Janiak, 20 uczestników konkursu wystąpiło w kolekcjach znanych i cenionych projektantów mody oraz prestiżowych marek odzieżowych. Swoje kolekcje zaprezentowali duet Paprocki & Brzozowski, Mariusz Przybylski, MMC Studio, Klaudia Markiewicz, Claudius Scissor oraz marki Male-Me i Gabbiano.

The Look of the Year to najstarszy i najbardziej prestiżowy konkurs modelingowy na świecie. Rozgrywany od ponad 30 lat, w ponad 50 krajach na świecie jest początkiem wielkich karier ikon mody takich jak: Cindy Crawford, Gisele Bundchen czy Kasia Smutniak. Co roku wzbudza zainteresowanie widzów i znawców branży mody na całym świecie.

Laureaci polskiej edycji konkursu świetnie radzą sobie w świecie mody pracując dla największych międzynarodowych agencji magazynów czy projektantów: Roberto Cavalli, Calvin Klein, Lorenzo Riva, John Galliano, Victoria Beckham, KENZO, Dolce&Gabbana i wielu innych.

Od 2016r. do konkursu wprowadzono rewolucyjną zmianę – oprócz wyboru najlepszej modelki roku, w eliminacjach i castingach w całej Polsce mogą brać udział także mężczyźni.

Michał Będźmirowski
Joanna Horodyńska
Agata Biernat
Paprocki&Brzozowski
Kamila Szczawińska
Rafał Maślak
Tomasz Schmidt, Andrzej Wierzbicki
Mariusz Przybylski
Olivier Janiak

Zdjęcia: Jacek Kurnikowski/AKPA