Uroda

Patent na piękne ciało

Patent na piękne ciało

Jak zdążyć przed latem?

Rozmawiamy z ELIZĄ KROCHMALSKĄ, właścicielką Velvet Clinic w Łodzi oraz zespołem kosmetologów Velvet Clinic, PAULINĄ DROZDOWSKĄ, AGNIESZKĄ CZYŻ, MARTĄ ZIĄBKĄ i KALINĄ PASZTĄ.

Sezon urlopowy tuż, tuż i nagle dostrzegamy, że nasze ciało nie prezentuje się dobrze. Zauważamy cellulit, brzuszek, a nasza skóra w ogóle straciła blask. Czy można szybko rozwiązać te problemy korzystając z oferty Velvet Clinic?

Eliza Krochmalska: Oczywiście, że można, a nawet jest to wskazane. Po długich miesiącach trwania pandemii, kiedy to mocno ograniczyliśmy aktywność fizyczną, nasza sylwetka i przede wszystkim skóra wymagają wsparcia. W Velvet Clinic z powodzeniem już od lat oferujemy wiele technologii kształtowania i modelowania sylwetki, dzięki którym zmniejszamy cellulit, wygładzamy nierówności, jak również pozbywamy się miejscowo zlokalizowanej tkanki tłuszczowej.

Paulina Drozdowska: Modelowanie i kształtowanie sylwetki to proces, który wymaga działania na wielu polach. Zabiegi z zakresu modelowania sylwetki nie zastąpią codziennego ruchu, ale są jego doskonałym uzupełnieniem. Trzecim kluczowym elementem jest dieta.

Agnieszka Czyż: Nawet regularne ćwiczenia czy odpowiednio zbilansowane posiłki nie zawsze przynoszą wymarzone rezultaty. Tkanka tłuszczowa w niektórych miejscach może być bowiem wyjątkowo oporna na redukcję. Z pomocą przychodzą wówczas zabiegi modelujące, pozwalające zgubić kilka centymetrów i zredukować zbędną tkankę tłuszczową z różnych partii ciała.

O jakich konkretnie zabiegach mówimy?

Kalina Paszta: W Velvet Clinic w modelowaniu i kształtowaniu sylwetki pomagają nam trzy światowe technologie, które oczywiście dobieramy odpowiednio do potrzeb po wcześniejszych konsultacjach. Pierwszą z nich jest Endermologie LPG ALLIANCE. To w 100 procentach naturalna i bezinwazyjna metoda mechanicznej stymulacji skóry, która działa na uwalnianie tłuszczu i zwiotczenie skóry. Wielokierunkowe oddziaływanie mechaniczne daje potrójny efekt wyszczuplenia, wygładzenia, ujędrnienia. Dodatkowo endermologia ma właściwości drenujące, pobudza krążenie i metabolizm, pomaga usunąć toksyny oraz miejscowe i oporne złogi tłuszczowe.

Brzmi zachęcająco, a druga i trzecia propozycja?

Agnieszka Czyż: Drugą jest fala uderzeniowa STORZ MEDICAL. Niezwykle przydatna w walce z cellulitem i tkanką tłuszczową, działa na głębokie warstwy skóry i tkankę podskórną. Fala akustyczna działając na tkankę łączną, powoduje jej rozluźnienie oraz zwiększa jędrność naskórka. Dodatkowo poprawia krążenie krwi w tkankach, a komórki tłuszczowe zmniejszają swoje rozmiary.

Marta Ziąbka: I jeszcze wisienka na torcie, czyli rewolucyjna technologia ONDA, która rzeczywiście jest alternatywą dla liposukcji. Wykorzystuje ona unikalne mikrofale Coolwaves, które selektywnie docierają do miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej i w nieinwazyjny sposób prowadzą do jej redukcji, bez ryzyka naruszenia otaczających tkanek, bezpiecznie i komfortowo dla pacjenta.

Czy te zabiegi stosowane są jednocześnie, czy każdy z osobna?

Paulina Drozdowska: Wszystko zależy od tego, z jakim problemem mamy do czynienia u danej Pacjentki oraz jaki jest stan wyjściowy. Cała trudność terapii polega na prawidłowym doborze technologii do indywidualnych potrzeb i odpowiednim ich połączeniu. Nasz zespół potrafi połączyć terapie nawet podczas jednej wizyty. Natomiast niezwykle ważna jest kolejność i dopasowanie technologii do zaawansowania problemu. Zazwyczaj zaczynamy od endermologii, która usprawnia pracę całego organizmu drenując go, by następnie przejść do fali uderzeniowej czy zabiegu ONDA. Właśnie dzięki stosowaniu skutecznych terapii łączonych nasza Klinika wyróżnia się na tle innych placówek w województwie łódzkim.

Marta Ziąbka: Rozwiązujemy dokładnie zdefiniowany problem, koncentrując się na konkretnych partiach ciała. Często do poprawy kondycji ud i pośladków wykorzystujemy falę uderzeniową, a zabiegi ONDA stosujemy na brzuch czy „boczki”. Wówczas możemy naprawdę mówić o efekcie Wow.

Zapewne, żeby mieć ten efekt Wow, o którym Pani wspomniała, nie wystarczy tylko jeden zabieg?

Kalina Paszta: Efekty są widoczne już po jednym zabiegu, natomiast żeby zauważyć znaczną poprawę, trzeba wykonać serię zabiegową. Przy serii – 12 zabiegów endermologii – nie dość, że sam zabieg jest bardzo przyjemny, to efekty są długotrwałe. Zaczynając przygodę z zabiegami kształtującymi i modelującymi sylwetkę, powinno się je wykonywać systematycznie dwa lub trzy razy tygodniowo, ale potem stopniowo przerwy między nimi są wydłużane. W ten sposób już w ciągu miesiąca można wyglądać lepiej i młodziej. Następnie, aby utrzymać efekt, warto te zabiegi powtarzać raz na miesiąc. W przypadku ONDY zalecamy wykonanie czterech zabiegów w odstępach trzytygodniowych. Takie odstępy związane są z koniecznością regeneracji organizmu po zabiegu.

Agnieszka Czyż: Zachęcamy Pacjentki, by obok zabiegów zadbały o dietę, aktywność fizyczną i właściwe nawodnienie organizmu. By pomóc organizmowi uporać się z toksynami, powinniśmy wypijać dziennie minimum dwa litry wody. Dlatego na bieżąco edukujemy i motywujemy nasze Pacjentki w tym zakresie, by jak najdłużej mogły się cieszyć wypracowanymi w naszej Klinice efektami.

A zdążymy jeszcze przed latem wymodelować sylwetkę?

Paulina Drozdowska: Oczywiście, że tak. Dlatego też zawsze na lato mamy specjalną ofertę dla naszych Pacjentek – jest nią „Wakacyjne SOS”. To nasz autorski program, w którym wykorzystujemy wspomniane wcześniej terapie łączone, czyli jeden problem rozwiązujemy w oparciu o zastosowanie jednocześnie różnych technologii – endermologii i fali uderzeniowej. Cały proces trwa jedynie około dwóch tygodni i potem śmiało możemy prezentować się na plaży w bikini.

Co najczęściej wyzwala w nas pragnienie chęci skorzystania z zabiegów?

Kalina Paszta: Może to być koleżanka, która chwali się pięknym ciałem po serii zabiegów w naszej Klinice. Może to być także potrzeba chwili, gdy okazuje się, że w krótkim czasie, musimy mieć jędrną i piękną skórę pozbawioną cellulitu, gdyż zbliża się ważna uroczystość lub wyjazd na wakacje. Ponadto proszę pamiętać o tym, że obecnie z każdej strony dostarczane są nam przekazy na temat pięknego wyglądu i zdrowego stylu życia. One również stymulują nas do działania.Co oferowane zabiegi mają do zdrowego stylu życia?

Marta Ziąbka: Bardzo wiele. Dzięki nim poprawiamy kondycję naszej skóry, która staje się lepiej dotleniona, limfa nie gromadzi się w organizmie, znikają więc obrzęki, pozbywamy się tkanki tłuszczowej. Zaczynamy się lepiej czuć, lepiej funkcjonować.

Eliza Krochmalska: Bardzo istotnym jest fakt, że w trosce o zdrowie naszych Pacjentów, pracujemy wyłącznie na certyfikowanym sprzęcie medycznym, gwarantującym bardzo dużą skuteczność. Dlatego jesteśmy pewni tego, że oferując najwyższą jakość usług w Velvet Cilinic, Pacjentki mogą w pełni czuć się bezpiecznie.

Cały czas mówimy o Paniach, a Panowie też mogą z tych zabiegów skorzystać?

Paulina Drozdowska: Jak najbardziej. Panowie również chętnie sięgają po naszą ofertę, najczęściej wybierają zabiegi ONDA, które pomagają im w rozwiązaniu problemów z brzuchem. Część Panów korzysta także z zabiegów endermologii. Po intensywnych treningach są one zbawieniem dla naszych mięśni. Zapraszamy do nas serdecznie zarówno Panie, jak i Panów.

Rozmawiała Beata Sakowska
Zdjęcia Justyna Tomczak, Velvet Clinic

Łódź, ul. Kopernika 38
tel. 42 253 19 50, 510 060 918
biuro@velvetclinic.pl
www.velvetclinic.pl