Styl życia

Otuleni pięknym zapachem

Otuleni pięknym zapachem

Niewiele perfumerii na świecie może poszczycić się takim portfolio jak Perfumeria Quality Missala. Znajduje się w nim ponad 70 marek ekskluzywnych i niszowych. Nasi klienci bez problemu znajdują więc to, czego szukają – zapachu, który ich wyróżni, zaskoczy i zaintryguje – mówi Małgorzata Woźniak, właścicielka Perfumerii Quality Missala w Łodzi.

LIFE IN. Łódzkie: To zaczynamy od jubileuszu, w grudniu perfumeria przy ul. Sienkiewicza, którą Pani prowadzi, świętować będzie pierwsze urodziny. Jak minął ten rok?

Małgorzata Woźniak: Wspaniale! Perfumeria Quality Missala położona jest w samym centrum Łodzi, w zabytkowej kamienicy wzniesionej w 1893 roku, ozdobionej kolorowym muralem Artura Rubinsteina. To charakterystyczne miejsce, które łatwo zauważyć, więc odwiedza nas coraz więcej osób ciekawych wyjątkowych i artystycznych zapachów. Mamy też już wielu klientów, którzy trafiają do nas z polecenia i cieszą się, że jesteśmy w Łodzi. Jak już raz ktoś do nas przyjdzie, to na pewno wróci. Tak działa magia tego miejsca.

Czy może nam Pani zdradzić, po jakie perfumy najczęściej sięgają łodzianki i łodzianie?

Klienci, którzy do nas zaglądają, szukają perfum wyrafinowanych i trwałych, chcą by zapach ich wyróżniał, zaskakiwał i intrygował. Są klienci, którzy znają rynek zapachów niszowych i oni często sięgają po akordy odważne, zdecydowane, wręcz narzucające się. Ale jest także nowa grupa klientów, którzy dopiero odkrywają ten fascynujący świat, otwierają się na nowe wyzwania z akordami oudowymi, skórzanymi i kadzidlanymi.

Czy Perfumeria Quality Missala ma inną ofertę produktową niż inne perfumerie w mieście?

Perfumeria Quality to nie tylko jedna z najstarszych, ale także najlepsza perfumeria luksusowa w Polsce, z najszerszą i najbardziej różnorodną ofertą wyjątkowych perfum i preparatów do skutecznej pielęgnacji. Niewiele perfumerii na świecie może poszczycić się takim portfolio. Znajduje się w nim ponad 70 marek ekskluzywnych i niszowych, z których wiele, np. Puredistance, L’orchestre, Noeme, Widian, THOO, Jeroboam dostępnych jest wyłącznie w salonach Quality.

Czym się wyróżnia Perfumeria Quality Missala?

Przede wszystkim bogatą i ekskluzywną ofertą oraz podejściem do klienta. U nas nie ma miejsca na pośpiech, zachęcamy klientów do spokojnego testowania zapachów, dajemy czas do namysłu, podpowiadamy, że wybór właściwego zapachu czy kosmetyków do pielęgnacji wymaga skupienia, uwagi i czasu. Mamy np. stałą klientkę, która przyjeżdża do Łodzi z Londynu, spędza u nas za każdym razem kilka godzin. Można powiedzieć, że się już nawet zaprzyjaźniłyśmy. Budowanie takich relacji jest dla nas niezwykle istotne. Każdą osobę, która wchodzi do perfumerii, traktujemy jak przyjaciela, którego witamy z uśmiechem i poświęcamy mu maksimum uwagi. Dlatego nasi klienci lubią u nas spędzać czas, dobrze czują się w komfortowym miejscu, które dla nich przygotowaliśmy.

To prawda, muszę przyznać, że przekraczając próg perfumerii, mamy wrażenie, że wkraczamy do zupełnie innego świata.

I oto właśnie mi chodziło, gdy tworzyłam to miejsce – piękne biżuteryjne opakowania perfum i kosmetyków wymagają wyjątkowej oprawy. A że bardzo lubię antyki, we wnętrzu znajdują się odrestaurowane biedermeierowskie meble. Perfumerie Quality Missala są bardzo ekskluzywnymi miejscami, więc tutaj w Łodzi też zadbaliśmy o to, by stworzyć wyjątkową oprawę dla naszych klientów.

Lubimy eksperymentować z perfumami, czy jesteśmy wierni jednemu zapachowi?

Coraz więcej osób poszukuje zapachów, których nie znajdą w powszechnie znanych perfumeriach, bo wyjątkowy zapach otula nas jak piękna garderoba. Nie boimy się już eksperymentować, jesteśmy bardziej otwarci.

Czyli na półce z perfumami najlepiej mieć kilka zapachów do wyboru na różne okazje?

Oczywiście, innego użyjemy z rana, gdy chcemy się pobudzić do działania – pomogą świeże, cytrusowe, egzotyczne zapachy, innego na wieczorne wyjście – wówczas sprawdzają się zapachy bardziej zmysłowe, uwodzicielskie. Innych zapachów używamy latem, innych zimą, kiedy poszukujemy takich, które dają poczucie ciepła, otulają nas. Coraz częściej klienci szukają bardziej oryginalnych zapachów jak na przykład kawy i kontrowersyjnych jak starego kościoła. Bardzo popularne stają się perfumy unisex, dedykowane zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Wykonywane są głównie na bazie naturalnych ekstraktów i na każdej skórze utleniają się zupełnie inaczej.

Czym charakteryzują się dobre perfumy?

Przede wszystkim głębią, są wielowymiarowe i trwałe. Tak naprawdę zapach każdych perfum można podzielić na trzy nuty: głowy, serca oraz bazową (głębi). Pierwsza z nich to ta, którą czujemy od razu przy pierwszym kontakcie z zapachem, jednak bardzo szybko się ulatnia. Kolejna utrzymuje się nawet do dwóch godzin. Ostatnia natomiast jak sama nazwa wskazuje, jest typową „bazą”, którą będziemy czuć przez cały czas. Komponując perfumy, kreatorzy zwracają baczną uwagę, aby w każdej z trzech faz rozwijania się ich aromatu występowały substancje pachnące podobnie. To zapewnia harmonijny i nieprzerwany proces rozwijania się aromatu. Jeżeli pragniemy poznać prawdziwą woń perfum, musimy uzbroić się w cierpliwość i poczekać, najlepiej godzinę albo dwie. Perfumy nie mają jednego, stałego i niezmiennego zapachu, zmieniają się, ewoluują, żyją. Jeśli damy im szansę to na pewno pokażą nam swoją magię i uwiodą zapachem.

Perfumy w prezencie to dobry pomysł?

Oczywiście, mamy w swojej ofercie tzw. zapachy bezpieczne, dlatego nawet nie znając osoby, możemy dobrać dla niej odpowiednie perfumy. Zresztą nie tylko perfumy, tak jak wspomniałam, w naszej ofercie mamy też wyjątkowe kosmetyki.

Skoro o kosmetykach mowa, czy w perfumerii można także skorzystać z rad doświadczonej makijażystki?

Sylwia, nie tylko służy radą w doborze odpowiednich kosmetyków, wykonuje także na miejscu makijaże codzienne, jak i okolicznościowe. Coraz więcej pań korzysta z tych usług.

Jakie zapachy lubi Pani najbardziej?

Często je zmieniam. Wszystko zależy od pory dnia, nastroju czy pory roku. Lubię, gdy perfumy wprowadzają mnie w dobry humor, jak Bo-Bo Carner Barcelona, pobudzają zmysły, jak Baccarat Rouge 540 Francisa Kurkdjiana i dodają energii, jak African Leather Memo. Czasami powinny być także pachnącym „lekarstwem”, które uspokaja, koi i wycisza, jak Autoportrait Olfactive Studio czy The Time włoskiej marki The House of Oud.

Co takiego się wydarzyło, że jako jedna z nielicznych obrała Pani nieco inny kierunek – codziennie dojeżdża Pani z Warszawy do Łodzi?

Jestem łowiczanką, więc bliżej mi do Łodzi niż do Warszawy. Przez wiele lat pracowałam w Warszawie, lecz przyznam szczerze, że Łódź zdecydowanie bardziej mi się podoba. Więc, gdy tylko pojawiła się taka możliwość, zdecydowałam, że warto otworzyć ekskluzywną perfumerię z artystycznymi zapachami. Takiego magicznego miejsca, nie było dotąd w Łodzi. A to miasto ma duszę tak jak ta perfumeria.

Perfumeria Quality Łódź
Łódź, ul. Sienkiewicza 18
tel. 508 211 624
lodz@missala.pl
Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek 10-18, sobota 10-15

 

 

Rozmawiał Damian Karwowski
Zdjęcia Paweł Keler