Miejsca

Otoczenie ma znaczenie

Otoczenie ma znaczenie

Po dziesięcioleciach odpływu ludności z obszarów śródmiejskich do przedmieść obserwujemy obecnie trend zupełnie odwrotny: ożywiania centralnych dzielnic miast i różnicowania ich funkcji.

Doskonale w ten trend wpisuje się firma Peira, realizująca obecnie w Łodzi kolejny etap zespołu SREBRZYŃSKA PARK, tym razem SREBRZYŃSKA PARK II.

Urbaniści podkreślają, że miasto to maszyna społeczna. Ma być zdrowe, zielone, przyjazne do życia i zapewnić takie warunki, aby sprzyjać rozwojowi relacji społecznych. I taki właśnie jest kompleks SREBRZYŃSKA PARK położony w dzielnicy Polesie na osiedlu Zdrowie w bezpośrednim sąsiedztwie Parku im. Józefa Piłsudskiego.

To idealne miejsce na spacery, wycieczki rowerowe, zabawy z dziećmi. Jednym słowem wprost wymarzone, by zadbać o zdrowie w otoczeniu pięknej zieleni. To także niezwykle przyjazne miejsce do budowania lokalnej społeczności i wspierania relacji sąsiedzkich.

Deweloper nie skupia się bowiem wyłącznie na postawieniu nowych budynków, dba o ich otoczenie, kreując miejsca spotkań, jak altanki, place zabaw, ścieżki. Dba, by nikt nie czuł się tu wykluczony, szczególnie osoby niepełnosprawne, stąd chodniki i rampy dostosowane do ich potrzeb.

Ponieważ osiedle jest dobrze skomunikowane z innymi częściami miasta, w zasadzie możemy zrezygnować z korzystania z samochodu, poruszając się po mieście komunikacją miejską lub miejskim rowerem, którego stacja znajduje się w pobliżu naszego osiedla. Mieszkając na obrzeżach, które z reguły są zdecydowanie słabiej skomunikowane, tracimy godziny cennego czasu, stojąc w korkach, zamiast spędzić ten czas z rodziną, czy z sąsiadami na świeżym powietrzu.

Strategie urbanistów skłaniające na powrót do rozwoju miast do wewnątrz, ograniczające dalszy rozrost przemieść stawiają na planowe dogęszczanie istniejącej zabudowy, rewitalizację i wykorzystanie istniejącej infrastruktury miejskiej.

SREBRZYŃSKA PARK II to realizowany w trzeciej kolejności etap inwestycji mieszkaniowej w tym miejscu, w miejscu, w którym kiedyś funkcjonowała fabryka. Pomiędzy wybudowanymi
już apartamentowcami powstaną dwa budynki wielorodzinne. Nadano im formę liter L i łączyć je będzie okazałe wewnętrzne patio. W inwestycji znajdzie się 171 mieszkań o zróżnicowanej powierzchni od 35 mkw do 112 mkw. Do wyboru będą lokale od dwupokojowych do pięciopokojowych. Zaprojektowano około 220 miejsc parkingowych w hali i na zewnątrz.

Mieszkańcy będą mogli korzystać z atrakcji pobliskich obiektów rekreacyjnych: ogrodu zoologicznego, ogrodu botanicznego, aquaparku oraz hali sportowo-widowiskowej Atlas Arena. Ponadto budynki oddalone są zaledwie o 3,9 km od centrum miasta. Koniec budowy zaplanowano na jesień 2023 roku.

Srebrzyńska Park
tel. 798 416 416
e-mail: kontakt@peira.pl
Biuro sprzedaży:
Łódź, ul. Srebrzyńska 40
(spotkania po wcześniejszym umówieniu telefonicznym)